بسته باپر اپل دستگاه ها را بیشتر از همیشه به هم نزدیک می کند

اپل توسعه دهندگان را با گسترش گسترده به روز رسانی های نرم افزاری که در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود رونمایی شد، در دیوانگی قرار داده است.

نسخه های جدید شامل به روز رسانی برای سیستم عامل دسکتاپ Mac OS X و iOS برای iPad و iPhone است.

نسخه بعدی سیستم عامل مک OS X Yosemite نام خواهد داشت و دارای تغییرات اساسی در رابط کاربری است که آن را بیشتر شبیه به iOS می کند. فونت‌های واضح‌تر، جلوه‌های شفاف و رنگ‌های ساده‌تر در آیکون‌ها و نوارهای منو دارد.

اکثر برنامه های اپل در این آپدیت نیز ویژگی های جدیدی دریافت می کنند. Mail اکنون امکان انتقال فایل‌های چندرسانه‌ای بزرگ را فراهم می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد درون ایمیل‌ها را ترسیم کرده و doodle کنند. Safari و iPhoto دوباره طراحی شده‌اند و برخی از ویژگی‌های بصری کوچک‌تر همتایان iPad خود را به خود اختصاص داده‌اند.

نه در مورد اخبار فوری نه در مورد نظرات بی اساس.

Spotlight، فناوری جستجوی اپل، اکنون فراتر از خود دستگاه و به اینترنت می‌رسد و نه تنها فایل‌های محلی را نشان می‌دهد که با عبارت جستجوی شما مطابقت دارند، بلکه موارد منطبق از موتورهای جستجو مانند Google، Bing یا DuckDuckGo را نیز نشان می‌دهد.

اکوسیستم تنگ تر

در زیر کاپوت، ادغام بسیار نزدیکتر با دستگاه‌های iOS، آنچه را اپل تداوم می‌نامد ، امکان پذیر می‌سازد. رایانه‌های اپل، آیفون‌ها و آی‌پدها اکنون می‌توانند تشخیص دهند که چه زمانی به یکدیگر نزدیک هستند و به کاربران این امکان را می‌دهند که به طور یکپارچه از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل شوند. بنابراین، برای مثال، یک ایمیل نیمه تمام، فوراً در دستگاه دیگر ظاهر می شود و به شما امکان می دهد نوشتن آن را به پایان برسانید.

شما همچنین می‌توانید از رایانه خود تماس تلفنی برقرار کرده و پیام‌های متنی بفرستید، اکنون که به طور مؤثرتری با تلفن شما یکپارچه شده است.

و پس از شکست در تلاش خود برای خرید سرویس اشتراک فایل Dropbox، اپل در حال معرفی سرویس مشابه خود به نام درایو iCloud است. این باید دسترسی یکپارچه به فایل‌ها و پوشه‌ها را بین Mac و iOS و بین برنامه‌ها در iOS فراهم کند. عکاسان می توانند به همه تصاویر خود دسترسی داشته باشند، نه فقط به تصاویر آیفون.

برای توسعه دهندگان

اپل عملکردها و ویژگی هایی را که توسعه دهندگان می توانند در برنامه های خود استفاده کنند، به شدت افزایش داده است. شایعات مبنی بر اینکه این شرکت به سمت اطلاعات پزشکی و اتوماسیون خانگی حرکت می‌کند درست از آب درآمده است، اگرچه این کار را از طریق نرم‌افزار انجام می‌دهد تا سخت‌افزار.

محصول جدید Healthkit یک چارچوب زیربنایی برای مدیریت اطلاعات سلامت در بین برنامه‌ها است، در حالی که HomeKit یک پروتکل شبکه رایج است که امکان کنترل یکپارچه دستگاه‌های اطراف خانه را از یک برنامه واحد فراهم می‌کند.

بنابراین می توانید درب گاراژ خود را ببندید یا با استفاده از تلفن خود چراغ های خود را کم کنید. حتی می‌توانید با استفاده از تلفن خود صحنه‌ای را تنظیم کنید تا تمام اقداماتی که معمولاً در یک سناریوی خاص انجام می‌دهید به‌طور خودکار انجام شوند. اگر می‌خواهید بخوابید، می‌توانید در را قفل کنید، چراغ‌ها را خاموش کنید و زنگ ساعت خود را در یک حرکت تنظیم کنید.

یک زبان کاملا جدید

بزرگ‌ترین صدای نفس‌گیری از سوی تماشاگران در WWDC زمانی رخ داد که اپل زبان برنامه‌نویسی جدیدی به نام سوئیفت را معرفی کرد. برای بسیاری از توسعه دهندگان، مشکل اصلی پیچیدگی زبان برنامه نویسی Objective-C است که برای توسعه برنامه ها برای iOS و Mac OS X استفاده می شود.

اگر سوئیفت کسری از آنچه اپل ادعا می کند انجام دهد، انجام دهد، توسعه برنامه به طور قابل توجهی آسان تر می شود. اگر این زبان به وعده خود عمل کند، می‌توان انتظار رشد گسترده‌ای در تعداد اپلیکیشن‌های موجود را داشت.

تمامی این نرم افزارهای جدید در حال حاضر برای توسعه دهندگان در دسترس است و باید در پاییز برای کاربران منتشر شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *