برترین کتاب های یادگیری سازمانی


عناوین محبوب توسعه سازمانی و رهبری

یادگیری با رهبری و نوآوری همراه است. به عنوان یک رهبر سازمانی در هر سطحی، مهم است که از روندها و منابع آگاه باشید و در راس آن باشید تا به شما در رشد سود و پیشرفت شرکتتان کمک کند. کتاب‌ها مجموعه ابزار عظیمی را برای کمک به شما در دستیابی به تمام اهداف تجاری خود فراهم می‌کنند. در اینجا چند کتاب یادگیری سازمانی برتر در مورد توسعه و رهبری وجود دارد که باید امروز بررسی کنید. بسیاری از آثار کلاسیک هستند که هنوز هم طنین انداز هستند.

رشته پنجم: هنر و تمرین سازمان یادگیرنده

این کلاسیک به شما کمک می کند تا اهمیت حیاتی یادگیری در سازمان ها و رشد سازمان را درک کنید. همانطور که کتاب آموزش می دهد، تنها مزیت رقابتی پایدار، توانایی سازمان شما برای یادگیری سریعتر از رقبا خواهد بود. اینها پنج رشته یک سازمان یادگیرنده هستند.

  1. تسلط شخصی رشته ای است برای شفاف سازی و تعمیق مداوم بینش شخصی، تمرکز انرژی، شکیبایی و دیدن عینی واقعیت.
  2. مدل‌های ذهنی مفروضات عمیق، تعمیم‌ها یا حتی تصاویری از تصاویر هستند که بر نحوه درک ما از جهان و نحوه عمل ما تأثیر می‌گذارند.
  3. ایجاد چشم انداز مشترک – عملی برای کشف تصاویر مشترک از آینده که تعهد واقعی و ثبت نام را به جای رعایت آن تقویت می کند.
  4. یادگیری تیمی با “گفتگو” شروع می شود، یعنی ظرفیت اعضای یک تیم برای تعلیق فرضیات و وارد شدن به “تفکر با هم” واقعی.
  5. تفکر سیستمی – رشته پنجم که چهار مورد دیگر را ادغام می کند.

رهبری و علم جدید

ما در جامعه ای پرشتاب و پر هرج و مرج زندگی می کنیم و این کتاب تلاش می کند علم را با تجارت و ذهن انسان پیوند دهد. کتاب مارگارت ویتلی بینش‌های قدرتمندی را در مورد چگونگی رهبری در دنیای مدرن و چگونگی «ایجاد کار و زندگی غنی از معنا» ارائه می‌کند. آن را اینجا پیدا کنید .

اختراع مجدد سازمان ها

نیروی کار در حال از هم پاشیدن است و کتاب فردریک لالوکس در مورد آن چیزی برای گفتن دارد. سازمان‌ها منسوخ شده‌اند و مشارکت کارکنان ضعیف است. این کتاب انقلابی بینش‌هایی را در مورد اینکه چگونه می‌توانیم سازمان‌هایمان را از درون به بیرون برای بهبود رفاه کارکنان و رضایت مشتری و توسعه فرهنگ نوآوری و کار هدفمند تغییر دهیم، ارائه می‌کند. به عنوان یک رهبر در سازمان خود، خواندن این کتاب ضروری است.

تغییر پیشرو

کتاب جان کوتر به جزئیات فرآیند هشت مرحله‌ای او برای مدیریت تغییر در سازمان‌ها می‌پردازد. این کتاب ابزارها و استراتژی‌هایی را برای دستیابی به اهداف کسب‌وکار و چگونگی ایجاد تغییر برای شما فراهم می‌کند. اگر در سازمان خود به نوآوری متهم هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

طراحی چیزهای روزمره

چرا اصول کلی طراحی را در سازمان ها اعمال نمی کنید؟ کتاب دان نورمن یک بحث کامل در مورد اینکه چرا برخی از محصولات ما را شکست می‌دهند و چرا برخی موفق می‌شوند، آنچه را که طراحی خوب و قابل استفاده می‌سازد و نحوه ساخت محصولات مورد نیاز کاربر در مکان و زمان مناسب را پوشش می‌دهد. ببینید چه چیزی می توانید در مورد طراحی محصولات بیاموزید و در سازمان خود (به عنوان محصول) اعمال کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *