برای تغییر اقتصاد ما باید تفکر خود را تغییر دهیم

مالکوم ترنبول، نخست وزیر جدید استرالیا، آنچه را «دولت قرن بیست و یکم» می خواند، اعلام کرد. این مقاله بخشی از مجموعه گفتگو با تمرکز بر این است که چنین دولتی چگونه باید باشد.

جای تعجب نیست که انتصاب مالکوم ترنبول، نخست وزیر جدید، با استقبال خوبی از سوی جامعه استارت آپی مواجه شده است. وقتی از استرالیای آینده می گوید که چابک، مبتکر و خلاق است، به زبان آنها صحبت می کند.

فقط یک سوال وجود دارد. چگونه به آنجا برسیم؟

حداقل چند کشور در جهان وجود دارند که می توان آنها را چابک، مبتکر و خلاق توصیف کرد. از جمله: ایالات متحده آمریکا، سنگاپور و استونی. چه چیزی می توانستیم از آنها بیاموزیم؟

اروپایی ها، خبرنامه هفتگی ما را با تجزیه و تحلیل از محققان اروپایی دریافت کنید

ایالات متحده انقلاب دیجیتال را رهبری کرده است. از سیلیکون ولی شروع شد. در آنجا، استنفورد و سایر دانشگاه‌ها یک پایگاه تحقیقاتی ماهرانه STEM را فراهم کردند، صنعت سرمایه‌گذاری خطرپذیر و تخصص تجاری را ارائه کرد، و دولت بودجه ثابت و پایداری را به این ترکیب اضافه کرد.

در آمریکا، خلاقیت، نوآوری و چابکی عمیقاً در جامعه ریشه دوانده است. جنبش سازندگان، که نمونه آن پدیده جهانی Maker Faires است، در کالیفرنیا آغاز شد. خلاقیت از سنین پایین از طریق ابتکاراتی مانند City X که در ویسکانسین متولد شده است آموزش داده می شود.

سنگاپور یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای دیجیتالی است و از تعهدات دولت خود سود زیادی می برد. سنگاپور می خواهد به اولین “ملت هوشمند” جهان تبدیل شود . دولت موسساتی ایجاد کرده است که بر ایجاد یک اکوسیستم استارتاپی پر جنب و جوش تمرکز می کنند. بودجه سخاوتمندانه استارت آپ ها و یک سیستم مالیاتی جذاب، «یخ روی کیک» است که دولت در خدمت آن است.

سنگاپوری ها می خواهند باهوش و تحصیل کرده باشند. این تصور که دانش می تواند با ارزش ترین منبع کشور باشد در طول 50 سال وجود آن ثابت بوده است.

استونی یک اقتصاد جوان است که در فضای دیجیتال به سرعت در حال حرکت است. فقدان سیستم های قدیمی به این معنی است که استونیایی ها می توانند به سرعت راه حل های دیجیتالی را معرفی کنند. نیازی به فکر کردن به حفظ موارد قبلی نیست – هیچ کدام وجود ندارد. این بهشت ​​یک مخترع است.

فشار قوی برای آموزش STEM همیشه در سیستم آموزشی استونی وجود داشته است. این متأهل با روحیه کارآفرینی که با احیای استقلال در سال 1991 آغاز شد، طوفانی کامل ایجاد کرد. و بدون حمایت قاطع دولت ممکن نبود.

در ایالات متحده، سنگاپور و استونی، همه چیز در مورد حمایت دولت، آموزش و فرهنگ نوآوری مناسب است.

دولت ها باید نقش بسیار فعالی ایفا کنند. یک اکوسیستم قوی، مانند دره سیلیکون، زمانی می تواند توسعه یابد که یک دولت تمرکز استراتژیک داشته باشد. دولت ایالات متحده اکنون در حال تغییر نقش حمایتی است و اقتصاد دیجیتال بسیار بالغ شده است.

دولت سنگاپور بیشتر شبیه یک استارت آپ، با چشم انداز روشن، سرمایه گذاری تعریف شده و استراتژی مشوق رفتار می کند. و استونی، جوانترین اقتصاد این مجموعه، در مرحله بذر قرار دارد و به دنبال پیاده سازی و ایجاد یک اکوسیستم کارآفرینی است.

آموزش در اولویت است. مدل غیرمتمرکز در ایالات متحده، جنبش های مردمی را فعال کرده است که منجر به استعدادهای خلاق بزرگ می شود. مدل ساختاریافته در سنگاپور شهروندان بسیار ماهر و از نظر فنی توانمند تولید می کند. استونی به طور سنتی بر مهارت های STEM تمرکز کرده است و قصد دارد تا سال 2020 تمام تجربیات یادگیری را دیجیتالی کند.

جسور باش

در حالی که سیاست ها و آموزش مهم هستند، فرهنگ نوآوری آنها را برای صبحانه می خورد. اوباما مخترعین را به کاخ سفید می آورد. لی هسین لونگ سنگاپور از فیس بوک و گوگل درایو برای به اشتراک گذاشتن و بحث در مورد کد ++C که سال ها پیش نوشته بود استفاده می کند. توماس ایلوز، رئیس جمهور استونی به همه یادآوری می کند که این کشور جوان پشت فناوری های مخربی مانند اسکایپ است.

استونیایی ها جسور، کنجکاو هستند و از آزمایش کردن نمی ترسند. سنگاپوری ها سخت گیر، جاه طلب هستند و از مهارت های خود عاقلانه استفاده می کنند. آمریکایی ها در اقدامات خود مغرور، کارآفرین و جهانی هستند. همه آنها به روش های خود کاوشگر اقتصاد دیجیتال هستند.

دولت هایی که نوآوری را تقویت می کنند بیشتر به نحوه رفتارشان می پردازند تا ساختارشان. در این مورد، «صحبت کردن» تقریباً به اندازه راه رفتن آن مهم است – برای ایجاد فرهنگ نوآوری مناسب.

باورها، ارزش‌ها و مفروضات Turnbull که حاصل تجربه تجاری او هستند، برای حفظ نوآوری و کارآفرینی در دستور کار در حین توسعه اکوسیستم در استرالیا حیاتی خواهند بود.

یک سیستم آموزشی خوب طراحی شده بسیار مهم است. باید تمرکز زیادی روی توسعه مهارت های STEM وجود داشته باشد، در حالی که به یاد داشته باشید که مهارت های خلاقانه به همان اندازه مهم هستند. ما باید ذهن کنجکاو، خلاق و کارآفرین را پرورش دهیم. و ما باید به خاطر داشته باشیم که آموزش هرگز پایان نمی‌یابد: یادگیری مادام‌العمر و مهارت‌های سواد دیجیتالی کلیدی برای یک اقتصاد دیجیتال موفق است.

نوآوری، خلاقیت و چابکی باید گرامی داشته شود و تجلیل شود. درست همانطور که اوباما در توییت هایش از بچه های خلاق تمجید می کند، امیدواریم ببینیم که ترنبول به طور مداوم افراد و سازمان هایی را که ویژگی های کارآفرینی از خود نشان می دهند، بشناسد. و درست مانند سایر اقتصادهای موفق، ما باید محیطی ایجاد کنیم که استارت آپ های موفق در اینجا بمانند.

استرالیایی ها باید جسور باشند و در آرزوی داشتن قوی ترین و سریع ترین اقتصاد دیجیتال در جهان باشند. هیچ دلیلی برای شک وجود ندارد.

اگر دید اول درست نباشد، می‌توانیم چرخش کنیم. درست مثل هر استارتاپی.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *