اقدامات سریع برای بهبود نوآوری خدمات


اقدامات سریع برای بهبود نوآوری

ایجاد یک نوآوری شگفت‌انگیز هرگز کار آسانی نیست، و اگر در بخش خدمات باشید، سخت‌تر است. ماهیت خدمات و ویژگی های اصلی آنها:  ناملموس بودن ، تغییرپذیری ، تفکیک ناپذیری و فناپذیری یک چالش واقعی را در کل فرآیند نوآوری ایجاد می کند. چگونه می توان با این چالش مقابله کرد و مطمئن شد که یک قدم به ایجاد و ارائه خدمات عالی نزدیک تر شده اید که مشتریان شما را شگفت زده کند؟

برای اینکه یک ارائه دهنده خدمات نوآور باشید، نیازی به ارائه یک سرویس کاملاً جدید ندارید، همچنین می توانید تقریباً در هر بخش از تجارت خود از فناوری های نوآورانه استفاده کنید و با این کار تجربه کاملاً جدیدی را به مشتریان خود ارائه دهید. عناصر نوآورانه پیرامون خدمات اصلی شما را به بهبود مستمر مدل کسب و کار خود سوق می دهد و با انجام این کار، مشتریان خود را راضی نگه می دارد.

اگر تجارت اصلی شما مبتنی بر ارائه خدمات نیست، می توانید با ارائه خدمات رایگان با محصول خود ارزش بیشتری ایجاد کنید و در نتیجه پشتیبانی مشتری و ارائه محصول خود را بهبود بخشید. اینها همه نقاط تماس سفر مشتری هستند که همگی رضایت کلی مشتریان شما را افزایش می دهند و به درک آنها از کسب و کار شما کمک زیادی می کنند. ایجاد ارزش برای مشتریان از طریق پیشنهادات نوآورانه و دائما در حال بهبود باید هدف نهایی شما باشد. برای موفقیت در این ماموریت، باید درک کنید که مشتریان شما چه چیزهایی را ارزشمند می دانند و این در نهایت شما را به درک نیازها و خواسته های آنها سوق می دهد.

توسعه و ایجاد اعتماد

هنگامی که خدمات هسته اصلی کسب و کار شما است، ایجاد یک استراتژی بازاریابی با یک شرکت محصول کمی متفاوت است. شما شیء ملموسی ندارید که بتوان آن را نمایش و نشان داد. در عوض، شما باید یک رویکرد انتزاعی را انتخاب کنید. به عنوان یک ارائه دهنده خدمات، هدف اصلی شما ایجاد رابطه با مشتریان فعلی و/یا بالقوه است. پیام بازاریابی و استراتژی شما باید در مورد ایجاد اعتماد باشد. از آنجایی که سرویس را نمی توان لمس کرد یا برگرداند، وظیفه شما این است که مشتری را متقاعد کنید که خدمات شما برای هر نیازی که دارند، مشکل گشایی عالی است. توسعه و ایجاد اعتماد.

در حال مانور دادن به اطراف

اگرچه ممکن است نوآوری اساسی خود سرویس دشوار باشد، اما همیشه می‌توانید در اطراف آن کار کنید و همه عناصر ملموسی را که سرویس را احاطه کرده‌اند بهبود بخشید. از محیط آن گرفته تا تمام اشیاء و محصولاتی که ممکن است در فرآیند ارائه خدمات استفاده کنید، در واقع فضای زیادی برای مانور و نوآوری دارید. ایجاد یک محیط دلپذیر و دلپذیر باعث افزایش لذت و تجربه کلی مشتریان شما می شود. هدف قرار دادن حواس مشتریان خود با نور، رنگ ها، بافت ها، صداها و رایحه های مختلف، آنها را در حال و هوای مناسب قرار می دهد.

تغییر تمرکز

در بسیاری از موارد، شما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات باید از برخی محصولات دیگر برای ارائه خدمات استفاده کنید. راه دیگر برای نوآوری خدمات خود این است که در واقع تمرکز خود را به محصولات اصلی که استفاده می کنید تغییر دهید و شروع به تولید آنها به عنوان محصولات تکمیلی کنید. این نه تنها حوزه کسب و کار شما را گسترش می دهد، بلکه به شما این امکان را می دهد که این کالاها را نیز همراه با خدمات تجاری کنید.

تیم آموزش دیده

یکی از مهمترین عناصر سرویس، خود ارائه دهنده خدمات است. از آنجایی که خدمات را نمی توان از شخص ارائه دهنده آن جدا کرد، داشتن یک پرسنل آموزش دیده بسیار مهم است. از آنجایی که عامل انسانی عنصر بزرگی در فرآیند ارائه خدمات است، حتی اگر نتوانید تجربه خوبی ارائه دهید، حتی نابغه ترین و مبتکرانه ترین خدمات نیز کوتاهی می کند. اگر می خواهید مشتریان خود را شگفت زده کنید، انتخاب عاقلانه و آموزش تیم خود از اهمیت بالایی برخوردار است. تیم شما منبع بسیار خوبی برای اطلاعات دست اول و بازخورد مشتریان شما است زیرا آنها مستقیماً با مشتری در تماس هستند. ایجاد یک جریان از پایین به بالا از اطلاعات و تشویق اعضای تیم به همکاری در فرآیند ایده پردازی شما با ایده ها و بینش های خود، کل فرآیند نوآوری شما را غنی می کند.

خیاطی خدمات برای رفع نیاز

بر خلاف اکثر محصولات، خدمات را می توان در آن زمان سفارشی کرد تا نیاز مشتری شما را برآورده کند. این به شما این فرصت را می دهد که خدمات را سفارشی کنید و تجربه منحصر به فردی را برای مشتریان خود فراهم کنید و نیازهای خاص آنها را برآورده کنید. از آنجایی که مشتریان شما نیز بخشی از فرآیند ارائه خدمات می شوند، آنها همکار شما هستند. گوش دادن به آنها و ایجاد فضایی که بتوانند با ایده ها و بازخوردهایشان به شما کمک کنند، منبع عالی دیگر از ایده های تازه برای فرآیند نوآوری شما است.

جریان اطلاعات

مشتریان شما نیز مانند شما دوست دارند که مطلع شوند. ارائه اطلاعات کافی در مورد خدمات و کسب و کارتان به آنها باعث توسعه و اعتماد بیشتر آنها می شود و باعث می شود آنها شما را به عنوان ارائه دهنده خدمات انتخاب کنند. از طرف دیگر، دادن فرصت همکاری و ارائه بازخورد و ایده به شما کمک می کند تا خدمات خود را بهبود بخشید. ایجاد و فعال کردن یک جریان دائمی اطلاعات بین شما، مشتریان و اعضای تیم شما، جمع آوری داده های حیاتی برای کسب و کار شما را تضمین می کند.

چگونه Innovation Cloud می تواند به شما در بهبود خدمات و «تحیر کردن» مشتریانتان کمک کند؟

Innovation Cloud به شما کمک می کند تمام این زمینه های مورد علاقه و حتی بیشتر را پوشش دهید. با طراحی کاربر پسند خود، همکاری بین شما و اعضای تیمتان را تشویق می کند. رویکرد از پایین به بالا و از بالا به پایین در فرآیند ایده‌پردازی این اطمینان را ایجاد می‌کند که همه در سازمان شما می‌توانند مشارکت داشته باشند و شنیده شوند. علاوه بر این، ابزار Crowdsourcing ما به شما این فرصت را می دهد که مشتریان خود را نیز در فرآیند نوآوری خود وارد کنید و ببینید که آنها چه می گویند. بیشتر از آن، در هر مرحله از فرآیند نوآوری به شما کمک می کند و تمام داده های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. Innovation Cloud شریک شماره یک در فرآیند نوآوری است!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *