استرالیا باید دوباره در نوآوری دموکراتیک رهبری کند

یک هفته همیشه در سیاست زمان زیادی بوده است، اما اکنون بیشتر از همیشه شده است. در دنیایی که چرخه‌های رسانه‌ای به طور فزاینده‌ای کوتاه شده، سیاست‌های کوتاه‌مدت و پارلمان‌های پراکنده، جهان سیاسی هر روز به رویدادهای منحصربه‌فردتری تقسیم می‌شود.

این به این معنی است که اخبار، رویدادها و چیزهای خنده دار بیشتری در یک هفته سیاسی جمع شده و با جزئیات ضربه به ضربه تجزیه و تحلیل می شوند. این را با رای دهندگانی که به طور فزاینده ای بی ثبات می شوند ترکیب کنید و سوال این است: پیش بینی هفته سیاسی پیش رو در این عصر از هم گسیختگی دموکراتیک چه فایده ای دارد، چه برسد به یک چرخه انتخاباتی کامل؟

اما گاهی اوقات زمانی که رویدادهای خرد آشفته و بی ارتباط به نظر می رسند، الگوهای کلی آشکارتر می شوند.

چه چیزی پیروز خواهد شد؟

نتیجه انتخابات فدرال 2016 – با حمایت بی سابقه رای دهندگان از مستقل ها و احزاب کوچک – نشان داد که دیوار سد نارضایتی عمومی از احزاب اصلی و روش های منفصل آنها برای “انجام” دموکراسی در حال ترکیدن است.

این امر روندها و پویایی های بلندمدت سیاست فدرال و پارلمان را قابل پیش بینی می کند. این امر همچنین ضرورت اصلاحات اساسی در فرآیندهای سیاسی و سیاسی استرالیا را بیش از هر زمان دیگری واقعی و فوری می کند.

در اینجا تصویری از پویایی است که در چهل و پنجمین پارلمان فدرال حاکم خواهد شد، اگر دستور کار اصلاحات به حذف تغییرات عمده در سیستم حکومت دموکراتیک استرالیا ادامه دهد.

  1. احزاب عمده تاکتیک‌های جنگی، ترس‌آفرینی و کوتاه‌مدت منفی خود را سه برابر خواهند کرد، مگر این‌که اینها برداشت‌های کلیدی آن‌ها در مورد آنچه در انتخابات « موثر بود» بود .
  2. هیچ تلاش پایداری برای رسیدن به سراسر راهروهای پارلمان برای مقابله با فهرست بزرگ و رو به رشد چالش های ملی وجود نخواهد داشت. پارلمان به محتوای سیاست واقعی دست نخواهد یافت.
  3. استانداردها و همچنین تصورات عمومی از رهبری سیاسی رو به وخامت خواهند بود.
  4. ترکیبی از موارد فوق باعث می شود رای دهندگان احساس بی ارتباطی و سرخوردگی بیشتری از وضعیت سیاسی کنند.
  5. مستقل‌ها و احزاب جزئی کرسی‌های بیشتری را در انتخابات بعدی به دست خواهند آورد و روند تجزیه مجلس نمایندگان را به همان کالیدوسکوپ سیاسی غیرقابل اجرا سنا تسریع خواهد کرد.

این امر باعث ایجاد پویایی منفی و ناکارآمدی برای مجلس چهل و ششم خواهد شد که فراگیرتر از مجلسی است که اکنون آغاز شده است. مجلس تقریباً غیرقابل اجرا خواهد شد. و اقتصاد و سیاست استرالیا یک غرق دردناک و بالقوه غیرقابل برگشت را آغاز خواهد کرد.

چه کاری می توان کرد؟

همه چیز افسرده کننده است. این موضوع با توجه به چندین نوآوری در سطوح دیگر دولت در سراسر استرالیا که به حل این مشکلات فدرال کمک می کند بیشتر است.

دولت‌های استرالیای جنوبی و ویکتوریا سیستم‌های جدید تصمیم‌گیری را در سطح ایالتی و محلی آزمایش می‌کنند تا شهروندان را مستقیماً وارد فرآیند سیاست‌گذاری کنند.

نوآوری هایی مانند هیئت منصفه شهروندان و بودجه بندی مشارکتی در حال اجرا هستند. این دو کشور خشم فزاینده شهروندان را با دور ماندن از سیاستگذاری واقعی درک می کنند. آنها متوجه می شوند که این از نظر سیاسی پایدار نیست.

این نوآوری‌ها بر اساس این دیدگاه بسیار منطقی است که استرالیایی‌های معمولی – در این عصر دسترسی بی‌سابقه به اطلاعات و اتصال – به اندازه تصمیم‌گیرندگان سنتی مانند وزرا و کارشناسان بخش‌ها، دانش و تخصص در مورد مسائل کلیدی سیاست دارند.

و با دادن نظر مشارکتی و مستقیم به شهروندان در تصمیماتی که بیشتر بر آنها تأثیر می گذارد، «مالکیت» تصمیمات سیاستی را به عهده می گیرند، حتی اگر با نتیجه نهایی موافق نباشند.

این به نوبه خود منجر به اجماع سیاسی بیشتر، مشارکت شهروندان و عمق سیاست می شود. اینها کالاهایی هستند که در سیستم سیاسی فدرال متلاشی و متلاشی شده ما که به طور فزاینده ای در حال مبارزه هستند، کمبود دارند.

در حالی که اصلاحات حاکمیتی مانند اینها در خارج از کانبرا سرعت می گیرد، آنهایی که در حباب فدرال هستند عملاً آنها را نادیده می گیرند. سیاست «بالا» سیاست فدرال و پارلمان، بر اساس این دیدگاه، برای شهروندان عادی بسیار پیچیده و مهم است که نمی‌توان آن‌ها را مستقیم و مستمر دخالت داد.

بنابراین، شهروندان باید سیاستگذاری را به طور کامل به نمایندگان منتخب خود با این فرض که نمایندگان در راس درخت سیاست یا سیاست قرار دارند، به دیدن و دانستن بیشتر و سریعتر ادامه دهند.

این قطعاً در قرن نوزدهم، زمانی که نظام کنونی دموکراسی نمایندگی ظهور کرد، صادق بود. شاید تا دو سه دهه پیش هم همینطور بود. اما از آنجایی که اطلاعات به طور گسترده‌تر و سریع‌تر برای همه پراکنده می‌شود، کسانی که همچنان انحصار سیاست‌گذاری ملی را در اختیار دارند – سیاستمداران فدرال، بوروکرات‌ها و لابی‌های گروه اوج – اکنون در مکان مناسبی نیستند تا به طور مداوم بدانند چه اتفاقی می‌افتد. .

در نتیجه، درست مانند ایالات متحده، بریتانیا و دیگر دموکراسی‌های بزرگ غربی که حول دموکراسی نمایندگی قرن نوزدهم سازماندهی شده‌اند، شهروندان عادی به طور فزاینده‌ای سیاست‌های به اصطلاح عالی را به‌عنوان دور از دسترس و به طرز تحقیرآمیزی «پایین» ارزیابی می‌کنند.

استرالیا در قرن نوزدهم معیارهای جهانی جدیدی را برای نوآوری دموکراتیک تعیین کرد، مانند رای گیری مخفی و گسترش حق رای. این تغییرات همگی راهگشا بودند زیرا سیاست و سیاست گذاری را بازسازی کردند تا به زمانه های جدید و به سرعت در حال تغییر پاسخ بهتری بدهند.

امروز ما در همان نقطه عطف تاریخ هستیم. سیاستمداران ملی استرالیا دوباره باید گام بردارند و راه را در روند اجتناب ناپذیر نوآوری دموکراتیک ملی و جهانی رهبری کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *