برای کسانی از شما که به دنبال راه‌های جدید و بهتری برای ارزیابی و توسعه پتانسیل نوآورانه در تیم خود هستید، این پست وبلاگ دیدگاه دست اول من را از Innovation Impact TM – ابزار تشخیصی جدید پروفسور Jeanne Liedtka و Treehouse Innovation به شما ارائه می‌کند.

بر اساس یک دهه تحقیق

در دنیایی که مملو از ابزارهای سنجش و سنجش است که به شما می‌گوید چه نوع رهبر، مبتکر یا فردی هستید، دیدن ارزیابی جدیدی که توسط تحقیقات و داده‌های آکادمیک دقیق پشتیبانی می‌شود، شاداب است.

پروفسور Jeanne Liedtka (نویسنده طراحی برای رشد در میان سایر کتاب های عالی در مورد تفکر طراحی) یکی از معتبرترین محققان، معلمان و دست اندرکاران تفکر طراحی است.

کتاب طراحی نوآوری Jeanne Liedtka

با ارائه کتاب‌ها و مطالعات دیگر درباره تفکر طراحی توسط Jeanne در سایت InnovationTraining.org در گذشته، به اعتبار و پایایی این ارزیابی اعتماد دارم.

به عنوان یک معلم یا مربی در فضای نوآوری، ارزیابی تأثیر نوآوری ابزاری را ارائه می‌کند که به افراد کمک می‌کند تا از رفتارها و طرز فکرهایی که تحقیقات نشان داده است توسط نوآوران موفق از همه پیشینه‌ها و حرفه‌ها مشترک است، آگاه شوند و خود را با آنها بسنجند.

من متوجه شده ام که بسیاری از فرآیندهای نوآوری کاملاً مشابه هستند – برخی از آنها مراحل یا مراحل بیشتری نسبت به سایرین دارند – اما همه آنها به عناصر اساسی یکسانی خلاصه می شوند که زیربنای نوآوری مؤثر هستند. ارزیابی تأثیر نوآوری بر لایه‌ای عمیق‌تر از فرآیند و ابزار تمرکز می‌کند، به همین دلیل است که احتمالاً می‌توانید ببینید که چگونه ذهنیت‌های زیر که توسط ارزیابی اندازه‌گیری می‌شوند، با آنچه ممکن است در دنیای نوآوری (یا حتی رهبری) یاد می‌دهید یا یاد می‌گیرید، مطابقت دارند. :

  • همدل و خودآگاه
  • پرسشگر و ادراکی
  • ذهن باز و کاربر محور
  • مشارکتی و فراگیر
  • خلاق و متقاعد کننده
  • سختگیر و تطبیقی

اهمیت ذهنیت ها

من رویکرد ذهنیت به نوآوری را دوست دارم، زیرا سیاه یا سفید نیست – نوع کار a، b، c یا d. این بسیار کیفی است و اجازه می دهد تا نگاه دقیق تری به آنچه برای نوآوری موفق ایجاد می کند، داشته باشیم.

تمرکز ویژه ارزیابی نیز جذاب است. رویکردهای انسان محور به نوآوری مانند تفکر طراحی، روند (و مورد نیاز) هستند. میل به ذهنیت‌های نوآورانه‌تر وجود دارد – و یادگیری بیشتر در مورد آن برای خود و به‌عنوان راهی برای تأثیرگذاری بر یک تیم، سازمان بزرگ‌تر، یا نوع دیگری از جامعه.

زمانی که 15 سال پیش برای کمک به سازمان ها در زمینه نوآوری شروع به کار کردم، مردم ابتدا به یادگیری یک فرآیند نوآوری علاقه مند بودند، سپس چگونه یک فرهنگ نوآوری ایجاد کنند، و اکنون تمرکز بر روی چگونگی داشتن ذهنیت مناسب برای نوآوری است… ساکن است و با فرد شروع می شود.

ارزیابی فردی و تیمی

این ارزیابی به شما کمک می کند تا در مورد خود و تیمی که در سازمان شما در اطراف شما کار می کنند، بیاموزید. ارزیابی به عنوان یک تیم به شما این امکان را می دهد که مشخصات طرز فکر تیم خود را ببینید. شناسایی نقاط قوت جمعی و فرصت‌های رشد می‌تواند به اطلاع‌رسانی ترکیب تیم، نیازهای توسعه و حتی استراتژی‌های استخدام برای کمک به پرورش استعدادهای مناسب در سازمان شما کمک کند.

من دوست دارم که چگونه ارزیابی صرفاً یک نوع پاسخ a یا b نیست. طراحی ابزار بسیار بصری و جذاب است. این یک تجربه کاربری جذاب و سیستم پاسخ‌دهی انعطاف‌پذیر را فراهم می‌کند که در آن یک نوار لغزنده را می‌کشید تا پاسخ خود را در هر نقطه از مقیاس برای هر سؤال ترسیم کنید. پاسخ دادن به سؤالات به خودی خود یک فعالیت توسعه درون نگر است در حالی که مکث می کنید و در مورد نحوه رفتار خود فکر می کنید. شما این شانس را دارید که از زمین رقص پیاده شوید و به بالکن بروید (به قول ران هایفتز) تا خود را از بالا ببینید. هنگامی که ممکن است مطمئن نبودم، درخواست “همسالان شما در مورد شما چه می گویند” به من کمک کرد تا وضوح داشته باشم. تعداد سوالات درست بود. اگر فقط 5-10 بود، می‌پرسیدم که ارزیابی چقدر دقیق است. اگر بیش از 100 سوال وجود داشت، شاید حوصله کامل کردن آن را نداشتم.

پس از اتمام، بلافاصله گزارش خود را دریافت می کنید. یک ویدیوی عالی از Jeanne Liedtka وجود دارد که در مورد تجربه و نحوه استفاده از آن برای رشد و توسعه به اشتراک می گذارد. این گزارش نتایج معمول برای هر اندازه گیری را ارائه می دهد. من از تمرکز بر عمل قدردانی کردم. این گزارش تنها چند مورد از بهترین فرصت‌های شما را برجسته می‌کند – اینکه در چه چیزی کمترین امتیاز را کسب کرده‌اید (برای تمرکز روی رشد خود) و همچنین چه چیزی بالاترین امتیاز را کسب کرده‌اید، که ممکن است یک «ابر قدرت» برای اهرم‌سازی باشد. همچنین تعدادی کاربرگ وجود دارد که به شما کمک می کند تا با یک برنامه توسعه شخصی وارد عمل شوید.

خود ارزشیابی یک ابزار یادگیری است

که متوجه شدم انجام ارزیابی به من کمک کرد تا در هر سؤال توقف کنم و فکر کنم. باید خودم را رصد کنم طولی نکشید، اما به من کمک کرد تا نوآوری یا کار رهبری خود را از دیدگاهی متفاوت ببینم. پس از آن، متوجه شدم که نتایج اصلی گزارشم را در ذهنم نگه می دارم.

متوجه شدم که موقعیت‌هایی در چند هفته آینده در پروژه‌هایم پیش می‌آیند که می‌توانم در مورد معنا بخشیدن به کار نوآورانه‌ای که با دیگران انجام می‌دهم و همچنین اصلاح یا تغییر نحوه انجام کارها، بیشتر حواسم باشد. برنامه توسعه شخصی به من کمک کرد تا روی ایجاد تغییرات کوچک اما معنی دار در یک مرحله تمرکز کنم.

شما می توانید ارزیابی را فقط برای خودتان انجام دهید، اما همچنین یک تجربه یادگیری و توسعه معنادار است که با تیم خود انجام دهید. شما می توانید با هم فکر کنید، بحث کنید و در مورد اینکه چگونه می توانید در مورد آنچه اخیراً در مورد گروه یاد گرفته اید عمل کنید. در بسیاری از برنامه هایی که من برای آنها کارگاه طراحی می کنم، مردم می خواهند ارزیابی را به عنوان بخشی از آن لحاظ کنند. ارزیابی تأثیر نوآوری می تواند برای انجام دادن خوب باشد، به خصوص اگر هدف شما بیشتر نوآوری باشد.

ارزیابی شخصیت می تواند مفید باشد، اما اکثر آنها قبلاً این کار را انجام داده اند و به طور خاص بر نوآوری متمرکز نیستند. ارزیابی تأثیر نوآوری می‌تواند به هر کسی کمک کند تا خودآگاهی، یادگیری و اقدام خود را به سطح بالاتری برساند، تا به مبتکری تأثیرگذارتر تبدیل شود و انعطاف‌پذیری و تناسب آینده را در جهانی رقابتی و همیشه در حال تغییر ایجاد کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *