ارزش ضروری: ردیابی شاخص های ارزش و عملکرد خود


ردیابی شاخص های ارزش و عملکرد خود

هدف هر کسب و کار ایجاد ارزش برای همه ذینفعان آن است. مالکان، مشتریان، کارمندان، محیط زیست، دولت… شما آن را نام ببرید. برای دستیابی به این اهداف اغلب متضاد و متنوع، ابتدا باید بینش روشنی نسبت به آنها و درک روشنی از همه سهامداران خود داشته باشید. به این ترتیب می توانید استراتژی ایجاد کنید که از درگیری بین این گروه های مختلف جلوگیری کند و در عین حال برای همه ارزش ایجاد کند. یک موقعیت برد-برد واقعی. شما باید این را در طول کل فرآیند نوآوری خود در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که با اهداف ارزشی شما همگام است.

چه شاخص های کلیدی عملکرد را در فرآیند نوآوری خود بیشتر ارزش می گذارید؟

برای دستیابی به این اهداف متنوع، باید KPIهای خود را پیگیری کنید . هر کدام بخش خاصی از کسب و کار شما را از منظری متفاوت نشان می دهد. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدامیک را دنبال کنید و کدامیک در فرآیند نوآوری و کسب و کار شما در کل مهم هستند. داشتن همه این داده های ارزشمند تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری نوآوری بعدی را برای شما آسان تر می کند.

ارزش افزوده  بازار – ارزش بازار سهام شما منهای دارایی های سرمایه گذاری شده در خرید آنها

اگر شرکتی هستید، این می تواند یکی از KPI شما باشد، اما همچنان قابل اعتمادترین نیست. نسبت به تغییرات بازار کاملاً حساس است و می‌تواند برای کل کسب‌وکار استفاده شود، اما نه برای بخش‌ها/بخش‌های آن.

جریان نقدی و سود –  جریان نقدی به جای عملکرد، شاخص ارزش است. بدون شک این یک شاخص مهم از عملکرد کسب و کار شما است. متأسفانه، همیشه موقعیت صحیحی را که ممکن است کسب و کار شما در آن باشد نشان نمی دهد. برخی از فاکتورها را می توان به راحتی به تأخیر انداخت تا گزارش ها را دستکاری و انبوه کند تا تصویر بهتری ارائه شود. سود شاخص کمی بهتر از عملکرد است زیرا نشان دهنده جریان نقدی تنظیم شده توسط استهلاک است. اما همانند جریان نقدی، پایه گذاری تصمیمات تجاری خود بر سود به عنوان یک شاخص می تواند شما را به اقدامات اشتباه سوق دهد زیرا هیچکدام موقعیت درستی را که کسب و کار شما در آن قرار دارد نشان نمی دهد. با چنین اطلاعات ناقصی می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که فرصت های بزرگ را نادیده بگیرید.

ارزش افزوده اقتصادی (EVA) –  سود عملیاتی خالص مالیات های تعدیل شده (NOPLAT) منهای هزینه مالی

EVA یک شاخص برتر است زیرا هم ارزش و هم عملکرد کسب و کار شما را نشان می دهد. این یک شاخص قابل اعتماد از فعالیت های منظم شما است و با شاخص های عملکرد پروژه های جدید شما مانند ارزش فعلی خالص (NPV) و نرخ بازده داخلی (IRR) سازگار است. همچنین یک شاخص ارزش کل تجارت شما (ارزش، ارزش) است. شما می توانید NPV را با تخفیف EVA هر پروژه ای دریافت کنید. با استفاده از همان اصول، ارزش/ارزش دائمی کسب و کار شما می تواند به عنوان افزودن سرمایه به کار گرفته شده به EVA با تخفیف محاسبه شود. EVA یک KPI عالی برای استفاده در هنگام تصمیم گیری های کلیدی در مورد پروژه های سرمایه گذاری است .

ارزش ضروری: ردیابی شاخص های ارزش و عملکرد خود

KPI های زیادی وجود دارد که می توانید برای ردیابی عملکرد کسب و کار خود از آنها استفاده کنید. مهم است که ایده روشنی از آنچه می خواهید ردیابی کنید و بتوانید داده هایی را که جمع آوری می کنید درک کنید. استفاده از KPI های مختلف به شما یک دید 360 درجه از هر جنبه ای از کسب و کارتان می دهد و به شما کمک می کند در مورد پروژه های نوآوری جدید تصمیم بگیرید و همچنین بینش روشنی در مورد چگونگی تکامل فرآیندهای نوآوری فعلی به شما می دهد. نتیجه نهایی – برای همه ذینفعان خود ارزش ایجاد کنید . و چه نوآوری هایی جز راه حل های ارزشمند جدید که باعث پیشرفت می شود.

ردیابی همه KPIهای شما ممکن است سخت باشد و جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های بیش از حد ممکن است سخت باشد. به لطف توانایی Innovation Cloud برای اتصال به ERP موجود خود ، بینش بسیار دقیق تری نسبت به همه KPI های خود خواهید داشت. Innovation Cloud راه حلی آسان برای مشاهده، جمع آوری، فرمول بندی و ردیابی KPI های خود در سیستم را در اختیار شما قرار می دهد. همه اینها به شما امکان می دهد در هر لحظه بینش روشنی نسبت به KPI های خود داشته باشید و پیشرفت آنها را دنبال کنید و در صورت نیاز اقدامات اصلاحی انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید درباره مجموعه نوآوری و فرآیند نوآوری‌تان تصمیم‌های آگاهانه بگیرید و استراتژی خود را به‌خوبی تنظیم کنید. Innovation Cloud بیش از یک پلت فرم نوآوری است، این یک راه حل چندگانه برای کل تجارت شما است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *