اشتباهی که بسیاری از کارآفرینان بالقوه خلاق مرتکب می شوند این است که معتقدند برای راه اندازی یک کسب و کار موفق فقط باید یک ایده خوب و توانایی تحقق آن داشته باشند. متأسفانه، یک ایده خوب – حتی یک ایده عالی – کافی نیست. برای موفقیت یک کسب و کار، نیاز به ارائه ارزش به مشتریان دارد. ارزشی که به اندازه کافی ارزشمند است که مشتریان با خوشحالی از پولی که به سختی به دست می آورند جدا می شوند تا مقداری از آن ارزش را بخرند.

ارزش یک تجارت خلاق از کجا می آید؟ البته ذهن شما! با دوز سالم ورودی و الهام، می توانید یک ایده را در یک چشم انداز خلاق برای یک محصول یا خدمات بسازید. برای تحقق این ایده، احتمالاً به مقداری مواد خام و فرآیندی نیاز دارید تا دیدگاه + مواد خود را به محصول یا خدمات تبدیل کنید. (نمودار بالا را ببینید)

تا اینجای کار خیلی خوبه! اما برای فروش موفق محصول خود به مشتریان به دو چیز دیگر نیاز دارید: ارزش و نوآوری. اجازه دهید به هر یک نگاه کنیم.

ارزش

اجازه دهید تصور کنیم که شما یک نجار خوش دست هستید. از طریق یادگیری، می دانید که چگونه با چوب چیزهایی بسازید. از طریق خلاقیت می توانید مبلمان را تجسم و طراحی کنید. از طریق تجربه، آثار الهام‌بخش دیگر نجاران را دیده‌اید و برای درک بهتر آن‌ها را بررسی کرده‌اید.

در نتیجه، شما این توانایی را دارید که مواد خام را بردارید – مانند چوب، میخ، پیچ، لولا، دستگیره و مواردی از این قبیل – که دانش نجاری خود (فرآیند) را برای ساخت انواع چیزها با چوب به کار می برید.

اکنون ممکن است ایده ای برای ساخت لاستیک های چوبی بسیار باحال و حکاکی شده برای ماشین ها داشته باشید. ایده ممکن است عالی باشد. لاستیک ها ممکن است شگفت انگیز به نظر برسند. اما بعید به نظر می رسد که آنها از هیچ طریق عملی بهتر از لاستیک های لاستیکی موجود باشند. بنابراین، هر چقدر هم که این ایده جالب باشد، ارزشی برای مشتریان ایجاد نمی کند. این یک تجارت قابل دوام نیست.

از سوی دیگر، می‌توانید از دانش خود برای ساخت کابینت‌های زیبا استفاده کنید که زیبا به نظر می‌رسند و فضای ذخیره‌سازی کاربردی را فراهم می‌کنند. اینها به احتمال زیاد ارزش بیشتری برای مشتریان فراهم می کنند. بنابراین، اگرچه به اندازه لاستیک‌های چوبی حکاکی شده خلاقانه نیست، اما ساخت کابینت‌های چوبی زیبا یک ایده تجاری قابل دوام است، زیرا پتانسیل ارزشمندی دارد که ایده خلاقانه آن را ندارد.

البته ارزش نباید محدود به فایده باشد. بازی ها ارزش سرگرمی را ارائه می دهند. آثار هنری تزئینی ارزش زیبایی شناختی را ارائه می دهند تصاویر و ویدیوهای شیطانی نوع متفاوتی از ارزش سرگرمی را ارائه می دهند.

با این حال، ارائه ارزش به تنهایی کافی نیست.

نوآوری

برای رقابت در بازارهای بسیار رقابتی، باید ارزشی منحصر به فرد ارائه دهید. باید بهتر از سایر محصولات و خدمات موجود در بازار شما باشد. به عبارت دیگر، شما باید در نحوه ارائه ارزش نوآور باشید.

اگر ده ها نجار با استعداد در شهر شما وجود دارد، راه اندازی مغازه به عنوان سیزدهمین نجار با استعداد بعید است که منجر به موفقیت شود، مگر اینکه محصولات شما به گونه ای متفاوت باشند که ارزش منحصر به فردی را به مشتریان ارائه دهد. مطمئناً می‌توانید ارزان‌ترین محصولات را بفروشید و این می‌تواند یک استراتژی قابل اجرا باشد، اما کسب سود را آسان نمی‌کند. بهتر است ارزش را به روش‌های نوآورانه ارائه دهید که مشتریان را خوشحال می‌کند که بیشتر به شما بپردازند تا اینکه به نجاران معمولی دیگر برای محصولات مشابه بپردازند. ممکن است سبک تزئینی منحصر به فردی داشته باشید. ممکن است با چوب خاصی کار کنید که دوام بیشتری دارد. ممکن است مبلمانی با ویژگی‌های غیرعادی بسازید، مانند ادغام فناوری با صنعت سنتی به منظور ساخت میزهایی که خود را تمیز می‌کنند.

اگر شما تنها کسی در شهر هستید که می توانید این ارزش منحصر به فرد را ارائه دهید، یک دستور العمل برای موفقیت دارید!

با این حال، ضروری است که نوآوری منجر به ارزش برای مشتریان شود و نه تازگی خالص. همانطور که اشاره کردیم، تایرهای چوبی حکاکی شده ممکن است نوآورانه به نظر برسند – اما ارزشی ندارند.

پول

اگر بتوانید ارزش منحصربه‌فردی را به مشتریان ارائه دهید، ارزشی از نظر مشتریانتان، آن‌ها به ازای آن ارزش به شما پول می‌دهند، در نتیجه درآمدی را فراهم می‌کنند که می‌تواند برای ادامه ارائه ارزش به مشتریان و همچنین تأمین زندگی شما مورد استفاده قرار گیرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *