جمع سپاری مدتی است که از نظر فکری برای من جالب بوده است، به نظر می رسد این توانایی را دارد که به حل سوالات آزاردهنده، چالش های واقعی و اتصال صداهای مختلف به جامعه ای کمک کند که می تواند زمینه های فرصت را برای راه حل های جدید باز کند. هم این پتانسیل را دارد که به احتمالات مختل اشاره کند، هم مفهوم نوآوری باز را به منبع گسترده‌تری از مشارکت از یک جامعه متنوع گسترش می‌دهد که دسترسی به ابزارهای دیگر به طور مؤثر امکان‌پذیر نیست. این به سادگی می تواند “انبوهی” از مردم را به یک هدف مشترک متصل کند. در مجموع، اگر با دقت به کار برده شود، می تواند یک لبه پیشرو از دانش و بینش نوآوری را به شما ارائه دهد.

پس جمع سپاری باید یک مفهوم قدرتمند باشد؟

به طور بالقوه پاسخ مثبت است، اما با بسیاری از «اما» همراه است که برای استخراج ارزش جمعیت به درک نیاز دارند و ممکن است پیچیده شوند. تعداد فزاینده ای از کارشناسان یا منابع تخصصی وجود دارد که می توانند چالش جمعی شما را “میزبان” کنند، اما شما باید در مورد آنچه تلاش می کنید شفاف باشید و اطمینان داشته باشید که کسانی که با آنها کار می کنید تخصص آنها را دارند.

طبق منابع مختلف، «اقتصاد جمعی» در دو سال گذشته سالانه 50 تا 70 درصد رشد داشته است، اما مسلماً از یک پایه پایین. آیا با این سرعت ها یا حتی بیشتر به رشد خود ادامه خواهد داد؟ من معتقدم که شانس بیشتر است، اما این توسط کسانی تعیین می شود که شیوه ها، دام ها و اهرم های این موضوع را درک کرده و یاد می گیرند، و سازمان هایی که مصمم هستند زمان و منابع اختصاص داده شده را برای یادگیری صرف کنند، تصمیم گیری می شود. می توانند «عملکردهای نوظهور» را به شیوه های خود ترجمه کنند که ارزش، تأثیر و بازدهی را فراهم می کند.

جمع سپاری پتانسیل خوبی برای تمجید یا تبدیل شدن به منبع اصلی شما برای تبدیل مفاهیم و چالش ها به ایده های محکمی دارد که تاثیرگذار هستند. مطمئناً جای خود را در کنار تکیه بر ایده های تولید شده داخلی دارد، اما جمع سپاری باید به خوبی درک شود و فرآیند خاص خود را برای کار کردن داشته باشد.

آیا اقتصاد جمعی راه آینده است؟

آیا این سریعتر و به طور بالقوه هزینه کمتری نسبت به جایگزین های کشف دارد اما گاهی اوقات می تواند داده های بسیار زیادی تولید کند. بینش ها یا تکه های واقعی نیاز به کنایه زدن و تعیین کردن دارند.

چه چیزی به دست می آورید که علاوه بر کاری که در حال حاضر انجام می دهید باشد؟

معیارهای خط اول برای شروع فکر کردن به این موضوع از طریق تعیین تأثیری که به دنبال آن هستید، درک پتانسیل دستیابی و احتمالات مختلف تعامل، تعیین و اطمینان از وجود سطحی از رضایت برای همه کسانی که شرکت می کنند، روشن کردن هزینه اجرای چنین کاری است. / ابتکار عمل در راه اندازی، یادگیری و تبدیل به نتایج تجاری و دریافت حس خوبی از توانایی خود برای ارائه تمام آن ایده های جدید عالی در منابع، زمان و هزینه.

هر مکالمه، چالش، رویداد و ایجاد جامعه احتمالاً متفاوت است و فقدان توانایی تکرار روند مطمئناً هزینه ایجاد را بسیار بالاتر خواهد برد. این نیاز به درک و متقاعد کردن افراد بالا دارد که هزینه های راه اندازی و شروع برای هر چالش یا پروژه جمع سپاری شامل مقدار مناسبی از هزینه یابی است. در پست آینده که چالش های مختلف امروز را پوشش می دهد، به آن خواهیم پرداخت.

تعریفی از جمع سپاری که به نظر من درست است.

من این عصاره از نیویورک تایمز را دوست دارم:

جمع سپاری عملی است برای درگیر کردن یک «جمعیت» یا گروه برای یک هدف مشترک – اغلب نوآوری، حل مشکل یا کارایی. جمع سپاری می تواند در سطوح مختلف و در صنایع مختلف (اجتماعی و دولتی) انجام شود. به لطف ارتباط رو به رشد ما، اکنون آسان‌تر از همیشه برای افراد است که به طور جمعی – چه با ایده، زمان، تخصص یا بودجه – در یک پروژه یا هدف مشارکت کنند. این بسیج جمعی جمع سپاری است»

در ادامه می گویند:

این پدیده می‌تواند سازمان‌ها را با دسترسی به ایده‌ها و راه‌حل‌های جدید، مشارکت عمیق‌تر مصرف‌کننده، فرصت‌هایی برای ایجاد مشترک، بهینه‌سازی وظایف و کاهش هزینه‌ها، فراهم کند. اینترنت و رسانه‌های اجتماعی سازمان‌ها را به ذینفعان نزدیک‌تر کرده‌اند و زمینه را برای راه‌های جدید همکاری و ایجاد ارزش با هم فراهم کرده‌اند. این رویکرد پذیرفته شده است:

“ازدحام جمعیت یک ضربه است. میلیون‌ها نفر که از طریق اینترنت متصل هستند، ایده‌ها و اطلاعات را در پروژه‌های بزرگ و کوچک مشارکت می‌دهند. Crowdsourcing، همانطور که نامیده می شود، به حل مشکلات پیچیده و ارائه اطلاعات محلی کمک می کند. و با دانش درست، کمک به جمعیت و استفاده از خرد آن آسان‌تر از همیشه است.»

پس شما کجای زنجیره جمعیت هستید؟ آیا صرفاً پول درآوردن، به دست آوردن نتایج بهتر یا کمک به ایجاد دنیایی بهتر است یا شجاعانه هر سه را انجام می دهید؟

اهداف اصلی برای راه اندازی یک سرمایه گذاری جمعی چیست؟

من تعداد زیادی از این اهداف اصلی را بررسی کرده ام اما CrowdsourcingWeek.com این شش هدف را ارائه می دهد.

1) جمع سپاری مشکلات را از منابع غیر سنتی حل می کند،

2) ایده ها و کسب و کارهای جدید را تامین می کند،

3) بینش‌های مبتنی بر جمعیت را برای آشکار کردن دیدگاه‌های جدید شناسایی می‌کند،

4) آگاهی، تبلیغات و ارزش وزوز را ارائه می دهد،

5) می تواند محصول/خدمات/ایده یا خبر را راه اندازی کند و در نهایت

6) می تواند نوآوری دستیابی به موفقیت ایجاد کند.

پس این جنبش جمع سپاری به کجا می رود؟

باز هم نظرات و پیشنهادات زیادی وجود دارد. اولاً، ما گرایش‌های «متا» بزرگ‌تر یا پدیده‌های فعلی را داریم که بیشتر تفکر ما را هدایت می‌کنند.

افزایش مداوم شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها، افزایش یکسان فرهنگ کارآفرینی و استارت‌آپ، این نیاز به هزینه کمتر را تامین می‌کند، اما بینش‌های بیشتری را استخراج می‌کند. کاهش اثربخشی بازاریابی انبوه، افزایش سرمایه و منابع محدود، کارایی مورد انتظار از سازمان‌ها و جمع‌سپاری را با افزایش توانایی‌های بیشتر برای چابکی، درک و به دست آوردن شواهدی از تغییراتی که سریع‌تر از تکنیک‌های تحقیقاتی سنتی انجام می‌شوند، جبران می‌کند. می تواند به عنوان روندهای مهم برای مسائل خاص شما که برای آنها به راه حل نیاز دارید ارائه دهد.

اصالت، شفافیت، اعتماد و اعتبار همگی در حال تغییر هستند. صدای مستقل، عوامل آزاد، شکل دهندگان عقاید، احزاب مستقلی که اکنون می توانند نتایج را تا حد زیادی از همیشه تحت تاثیر قرار دهند، وجود دارد. کاربران محتوا و بینش بیشتری تولید می‌کنند که بر شرکت‌ها تأثیر می‌گذارد و اینکه چگونه، چه چیزی و چرا محصولات، خدمات و اغلب مدل کسب‌وکار باید دائما بررسی، تجدید و همسو شوند. در نهایت در اینجا شما یک “چیزی” از نسل دارید که به نظر می رسد ژن Y به طور قابل توجهی با نسل های گذشته متفاوت است و برای توضیح آن نیاز به درک بیشتری دارد.

ما شاهد افزایش تماس ها برای سرعت بیشتر، افزایش سفارشی سازی، تعامل، اصالت، دیدگاه های متفاوت در مورد ارزش، عملکرد هستیم. کسب درآمد به درک بیشتر نیاز دارد، امنیت و منافع اختصاصی به همکاری بیشتر و افزایش ارتباطات نیاز دارد. این جهانی جهانی، متصل و همگرا است که بیش از هر زمان دیگری نیاز به توجه مداوم به مدیریت، فیلتر کردن و مرتبط کردن زمینه دارد.

ما نیاز به درک و تلاش برای مدیریت در این محیط به سرعت در حال تغییر داریم.

جمع سپاری در حال ظهور است و هنوز هم احساسات و سوالات بحث برانگیزی دارد

در این پست آغازین در مورد ایجاد شفافیت سطح بالا در جمع‌سپاری، می‌خواهم این سؤال را که باید مطرح کنیم، کاوش کنیم و پاسخ‌هایی نیز پیدا کنیم، ارائه کنم. در بخش دوم این پست، خواهیم دید که چه پاسخ هایی داریم، یا فقط اعتراف می کنیم که هنوز در آنجا به راه حل نیاز دارند یا برای بحث بیشتر باز هستند.

اینها هستند:

  1. باید یک منبع مرجع مرکزی تری در مورد جمع سپاری وجود داشته باشد. تا زمانی که به این هدف دست یابیم، دانش، تجربه و عملکرد پیشرو از اکثریت و منحنی یادگیری فردی پنهان می ماند و از تبدیل شدن به جمع سپاری به جریان اصلی جلوگیری می کند.
  2. هنوز افراد بسیار کمی در داخل سازمان وجود دارند که واقعاً تمام تفاوت‌ها، ارزش‌ها و نقاط خطر را در مورد نحوه عملکرد واقعی همکاری‌های جمعیتی درک کنند.
  3. کسانی که در کشورهای در حال توسعه هستند احتمالاً سریعتر از کشورهای توسعه یافته از جمع سپاری استقبال می کنند زیرا می توانند مزیت رقابتی واقعی را احساس کنند.
  4. ما باید راه‌های بهتری را برای مدیریت و مدیریت تلاش‌های مبتنی بر جمعیت نسبت به آنچه در حال حاضر در دسترس داریم پیدا کنیم و ایجاد کنیم – آیا این روش‌ها از طریق سازمان‌های تخصصی خواهد بود یا بر اساس ستون فقرات شیوه‌های داخلی و تجربه بهره‌برداری از مجموعه راه‌حل‌های مبتنی بر ابر. برای مقابله با چالش‌های خاص با هم «چنگ و ریسمان» می‌زنید؟
  5. آیا شرکت‌های بزرگ‌تر سرمایه‌گذاری‌های خود را در اقتصاد جمعی با شناخت روزافزون نقش ارزشمند آن در رشد و نوآوری تسریع می‌کنند یا در مقایسه با شرکت‌های کوچک‌تر عقب مانده باقی می‌مانند که موقعیت بهتری برای استخراج و سرمایه‌گذاری در تکنیک‌های جمعی به‌عنوان راه‌حل‌های کم‌هزینه برای مدیریت در مقیاس جهانی دارند. اینترنت اشیا و هزینه کم فناوری، بار را رها کنید؟

در پست بعدی تعدادی از مسائل جاری را بررسی خواهیم کرد

ما باید نگرانی‌ها، محدودیت‌ها، موانع متعددی را ترسیم کنیم و برای پذیرش جمع‌سپاری به روش‌های مهم‌تری تلاش کنیم. ما به نگرانی‌ها، موانع و چالش‌های فعلی نگاه می‌کنیم، و همچنین یک فرآیند فکری را ترسیم می‌کنیم، ویژگی‌های ارزشمند و انتخاب‌های متنوعی را که باید در نظر بگیریم، شرح می‌دهیم.

امیدواریم اینها به بحث‌ها و پست‌هایی که قبلاً در جامعه وبلاگ نویسی Hype توسط ماریا ونینگ در دو پست ارائه شده است اضافه شود – اینجا و اینجا به بررسی بهترین شیوه‌ها و مزایای عمومی جمع‌سپاری. نتیجه نهایی این است که افکار خود را در مورد جمع سپاری جمع آوری کنید تا مشخص کنید آیا برای شما و سازمان شما ارزشمند است یا خیر.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *