آیا آموزش آنلاین چشم اندازهای یادگیری فردا را تغییر خواهد داد؟

Concentrated students in lecture hall working on their futuristic tablet during lesson


محیط‌های یادگیری مجازی ممکن است به نظر چیزی مربوط به گذشته نزدیک باشد، اما روش‌ها و ابزارهای خاص (مثلاً Soloworks توماس A. Dwyer ) که پیشروی هیجان آموزش آنلاین امروزی هستند، از اواخر دهه 1950 در حال توسعه مداوم بوده‌اند . اگرچه معلمان ما (هنوز) مواد آموزشی دیجیتالی رباتیک نیستند، اما فضاهای یادگیری تعاملی و ظهور کنفرانس های ویدئویی به طور قابل توجهی به گسترش انبوه دوره های آنلاین در عمل در هر زمینه ای کمک کرده است. امروزه حتی مهارت‌های مدیریت نوآوری به روش‌های جدید از طریق انواع برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی مانند گواهی نوآوری و کارآفرینی استانفورد  و  HYPE GO آموزش داده می‌شود! آماده  – مفاهیم آموزش آنلاین برای کمک به رهبران کسب و کار برای استفاده از بینش جمعی جامعه هدف انتخابی خود. و این تازه اولشه.

نوآوری در آموزش آنلاین، به تغییر چشم اندازهای یادگیری در سطح جهانی ادامه خواهد داد و با انجام این کار به عاملی توانمند برای تغییر برای میلیون ها دانش آموز آینده نگر در همه جا تبدیل خواهد شد. در اینجا چند نکته در رابطه با این روند وجود دارد.

برای شروع، آموزش آنلاین بیشتر و بیشتر در سراسر جهان مورد توجه قرار می گیرد، به ویژه در دانشگاه و بخش های غیرانتفاعی که در آن تحقیقات رو به رشدی به نظارت بر اثرات آن بر جامعه به طور کلی ادامه می دهند. برای مثال، موسسه کلیتون کریستنسن ، یک اندیشکده غیرانتفاعی است که به استفاده از نظریه‌های پروفسور مدرسه بازرگانی هاروارد کلایتون ام. کریستنسن در مورد نوآوری مخرب برای حل مشکلات اجتماعی فوری اختصاص دارد و شاید برجسته‌ترین مؤسسه‌ای است که برای شکل‌دهی و ارتقای گفت‌وگوهای پیرامون تلاش می‌کند. آینده آموزش آنلاین 

جای تعجب نیست که یک موضوع متداول هم در وبلاگ مؤسسه و هم در حلقه‌های خاص او در واقع موضوعی بسیار  مبرم است: افزایش تقاضا برای مهارت‌ها در بازار کار و ناتوانی مؤسسات آجر و ملات برای کمک به دانشجویان. به این مهارت ها دست پیدا کنید میشل آر ویز، پژوهشگر ارشد آموزش در مؤسسه کلیتون کریستنسن، با استناد به ارقام اخیر گزارش McKinsey’s Tackling Youth Unemployment ، به شکاف فزاینده بین دارندگان مدرک و مشاغل موجود برای آنها اشاره می کند. اما چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد وقتی کالج ها و دانشگاه ها در همه جا اینقدر به سمت دیجیتال گرایش دارند؟

دوره های آنلاین انبوه + آموزش سفارشی = موفقیت حرفه ای

به طور خلاصه، مؤسسات مرسوم در معرفی زیرساخت‌های یادگیری پیشرفته (مثلاً پورتال‌های آنلاین، معاینه به کمک رایانه، راهنمایی از راه دور و غیره) اشتباه می‌کنند که اغلب نه زمان و نه از نظر هزینه برای کاربرانش کارآمد است. علاوه بر این، اکثریت قریب به اتفاق دوره های سنتی نیز نمی توانند به موضوعات پرطرفدار در محل کار مدرن بپردازند. در غیر این صورت، داده های بزرگ، مقدمه ای بر طراحی چیزهای روزمره (هر دو در Udacity )، هک رشد: بازاریابی ناب برای استارتاپ ها ( Udemy )، یا گیمیفیکیشن ( کورسرا )) به سادگی برش را انجام ندهید – و بنابراین شکاف بین آموزش رسمی و دنیای واقعی گسترده تر می شود. در پاسخ به همه اینها، دانش آموزان تشویق می شوند تا در گزینه های خود تجدید نظر کنند و راه حل هایی را انتخاب کنند که نیازهای شخصی و حرفه ای آنها را بهتر برآورده کند. در نتیجه، دانش آنلاین رایگان ارائه شده توسط موسسات نخبه جهان ( HarvardX ، MIT OpenCourseWare ، و StanfordOnline )، دوره های گسترده آنلاین باز (یا MOOCs )، جوامع علمی مانند Zooniverse  به طور فزاینده ای مسیرهای موفقیت حرفه ای هستند.

آموزش مقرون به صرفه

اگر لحظه ای از خود فاصله بگیریم و سعی کنیم تصویر بزرگتر را درک کنیم، متوجه الگوی جالبی خواهیم شد. تجربه یادگیری آنقدر شخصی شده است که ما اکنون در آستانه دوره آموزشی سفارشی انبوه هستیم . در حالی که در بازاریابی و ساخت مفهوم(یعنی سفارشی‌سازی انبوه) به تکنیکی اشاره دارد که انعطاف‌پذیری «ساخت‌شده» را با هزینه‌های واحد پایین مرتبط با تولید انبوه ترکیب می‌کند. با ترکیب انعطاف پذیری بسته های آموزشی سفارشی و سفارشی با هزینه های واحد پایین دستیابی به این بسته ها به صورت آنلاین، با کسری از هزینه معمولی. به عنوان مثال، برایان دانشجوی آینده نگر که به انیمیشن های رایانه ای و طراحی بازی علاقه مند است، مدارس سنتی هنر متمرکز بر نرم افزار را دور می زند و به جای آن در یک دوره آنلاین به نام انیمیشن مخلوق: مبارزه یا پرواز در AnimationMentor سرمایه گذاری می کند. این حرکت نه تنها باعث صرفه جویی در وقت و پول برایان می شود، بلکه او را به آن نزدیکتر می کندکارشناسان صنعت که او به دنبال ملاقات، یادگیری و در نهایت کار برای آنها است. در این مورد: جیسون مارتینسن، انیماتور ارشد در Sony Pictures Imageworks.

خلاصه

در حالی که اعتبار و اعتبار برخی از گزینه های آموزش آنلاین همچنان هدف انتقاد گاه به گاه است، نوآوری های بیشتر در این زمینه و همچنین کشف جایگاه های جدید و بازارهای هدف برای محصولات و خدمات یادگیری سفارشی انبوه، احتمالاً تأثیر یادگیری آنلاین را در سراسر جهان افزایش می دهد. کره زمین هنگامی که نهادهای اعتباربخش نیز وارد عمل شوند، نتایج (سطوح مهارت‌های فناوری اطلاعات، امتیاز ECTS، تماس با متخصصان همفکر، دسترسی به تخصص‌های بیشتر و غیره) دوره‌های آنلاین ملموس‌تر و هماهنگ‌تر می‌شوند و میلیون‌ها نفر را قادر می‌سازد تا برای مشاغل مجهزتر شوند. برای انجام کارهای آینده/آینده ای که می خواهند انجام دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *