چرا آزمایش‌های نوآوری شما شکست می‌خورد؟

آزمایش و اعتبارسنجی برای از بین بردن خطر فرآیند نوآوری شما ضروری است – اما روش ها ضد گلوله نیستند. در اینجا 7 دام و راه های جلوگیری از آنها آورده شده است.

آزمایش و اعتبارسنجی برای از بین بردن ریسک فرآیند نوآوری شما ضروری است – اما روش ها ضد گلوله نیستند. پس از همکاری و اجرای اعتبارسنجی برای چندین رهبر تجاری جهانی، فهرستی از رایج ترین اشتباهات آزمایشی و نحوه اجتناب از آنها را گردآوری کرده ایم.

حدود 80 درصد استارت آپ ها و پروژه های نوآوری شرکتی شکست می خورند و وجه مشترک آنها (اغلب) نبود نیاز بازار است. سازمان‌ها مدت‌زمان، سرمایه‌گذاری و نیروی کار طولانی‌ای را صرف محصولات جدید می‌کنند، و بارها شاهد شکست آن‌ها درست پس از عرضه هستند. قبل از راه‌اندازی واقعی آن‌ها، می‌توان با پیگیری تصمیم‌های درست در طول مسیر متوجه شد که کدام پروژه‌ها ارزش پیگیری را دارند.

چگونه بفهمیم که تماس درستی برقرار می‌کنی؟

اجرای آزمایش‌های اعتبارسنجی روشی قدرتمند برای پیمایش در جنگل مشتری هنگام معرفی محصولات یا خدمات به بازار است. آزمایش هدفمند به منظور تأیید مفروضات آگاهانه و ارائه مراحل روشن در آینده است. اعتبار سنجی راه حل ها از طریق آزمایش فقط به این معنی نیست که بفهمید آیا چیزی کار می کند یا خیر، بلکه ریسک و هزینه های سرمایه گذاری را نیز به حداقل می رساند.

این نوع آزمایش ها راه حل های شما را با نیازهای خاص بازار منطبق می کند. با این حال، راه درست و غلطی برای تحقق آنها وجود دارد. عدم مشارکت، کمبود فروش و عدم دستیابی به پاسخ های مطلوب می تواند نتیجه اعتبار ضعیف باشد. بدترین قسمت؟ ممکن است نتوانید مشخص کنید چه اشتباهی رخ داده است.

جلوگیری از آزمایشات ناموفق

1. به چیزهای قابل اندازه گیری فکر کنید

هنگام ترسیم یک آزمایش، خوب است که روی “چه چیزی” تمرکز کنید. اما به همان اندازه حیاتی است که بتوانیم نتیجه آزمایش را اندازه گیری کنیم. با یک متریک ستاره شمالی، در ابتدای آزمایش خود یک متریک واحد را تنظیم خواهید کرد. هنگام سنجش نتایج بر اساس آنچه می خواهید به دست آورید، این راهنمای شما خواهد بود.

چرا ما این کار را انجام می دهیم

قبل از شروع راه رفتن می خواهید بدانید کجا می روید. مجموعه ای توصیفی از نقاط عطف می تواند به شما کمک کند تا ترسیم کنید که این معیار چگونه به نظر می رسد. می‌توانید از کارت آزمایشی ما برای ترسیم یک متریک ستاره شمالی بر اساس اهداف اعتبارسنجی خود استفاده کنید.

در حین کار روی یکی از جدیدترین پروژه‌هایمان، می‌خواستیم تعیین کنیم که آیا خریداران پیام محصول را درک کرده‌اند یا خیر. برای تجزیه و تحلیل درک مصرف کننده، ما یک آزمون 5 ثانیه ای ایجاد کردیم. در این مورد، متریک ستاره شمالی نشان دهنده نرخ درک است. ما از کسانی که در این تست شرکت کردند پرسیدیم که فکر می‌کنند محصول چه کاری انجام می‌دهد و سپس تعداد افرادی که در بازه زمانی پنج ثانیه پاسخ صحیح داده‌اند را اندازه‌گیری کردیم.

2. معیارهای موفقیت واضح را تعریف کنید

تعیین معیارهای شفاف موفقیت یکی دیگر از گام‌های حیاتی است که برخی از تیم‌های نوآوری آن را پشت سر می‌گذارند. اساساً، این مرحله درباره مقادیر متریک است که متریک ستاره شمالی شما تجزیه و تحلیل می کند و در نهایت آزمایش را به عنوان موفقیت یا شکست اندازه گیری می کند. برای به حرکت درآوردن آن، به این توانایی نیاز دارید که روش‌های اعتبارسنجی خود را بکشید یا تغییر دهید.

چرا ما این کار را انجام می دهیم

تنظیم معیارهای مناسب در تمام مراحل آزمایش به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا و چرا یک آزمایش موفق تلقی می شود یا خیر. مطمئن شوید که متریک ستاره شمالی خود را با همه اعضای تیم طراحی کرده اید تا فرآیند شما را شفاف کند.

نکته جایزه! بیشتر اطلاعات را می توان دوباره استفاده کرد. داده های آزمایش های گذشته اغلب به عنوان معیاری برای فرآیندهای اعتبار سنجی آینده عمل می کند. اگر برای اولین آزمایش خود تلاش می کنید ناامید نشوید، جستجوی Google همیشه می تواند معیارهای موجود را ارائه دهد که می توانید آن را به عنوان معیار خود تنظیم کنید.

یکی از مشتریان B2B ما از پیام‌رسانی لینکدین به‌عنوان یک تکنیک اعتبارسنجی استفاده کرد و از آن به عنوان ابزاری برای بررسی اینکه آیا پیشنهاد آنها علاقه‌ای را به دنبال دارد یا خیر، استفاده کرد. پس از انجام آزمایشی با آنها، متوجه شدیم که از 63 پیام ارسال شده، آنها تنها پنج پاسخ مثبت دریافت کرده اند. در پایان، این داده‌های جمع‌آوری‌شده مرتبط نبودند، زیرا آنها تعریف نکرده بودند که چه تعداد پاسخ موفقیت‌آمیز در نظر گرفته می‌شوند.

3. در آن عجله نکنید

کنترل یکی از مزایای متعدد آزمایش های اعتبارسنجی دیجیتال است. اینها می توانند به سرعت انجام شوند و تیم ها را قادر می سازد تا داده های مصرف کننده یا کاربر نهایی را در عرض چند روز جمع آوری کنند. اما مانند همه چیزهای خوب، همیشه یک نقطه ضعف وجود دارد. اغلب تیم ها به سمت مرحله آزمایش عجله می کنند و معتقدند سرعت تنها عاملی است که باید در نظر گرفته شود. اگرچه آزمایش‌های دیجیتال معمولاً نتایج سریع‌تری ارائه می‌دهند، عجله در آن‌ها بیشتر منجر به بینش داده‌های غیرقطعی می‌شود. ممکن است قبلاً متوجه ارتباط بین متریک ستاره شمالی، معیارهای واضح موفقیت و رویکرد تفکر قبل از انجام شده باشید. این سه مرحله اول برای جلوگیری از عملکرد نادرست آزمایش معمولاً دست در دست حرکت می کنند.

چرا ما این کار را انجام می دهیم

برای جلوگیری از تلاش برای نتایجی که نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم، ما همیشه یک اصل اساسی مدل‌سازی داده را در نظر می‌گیریم: زباله در = زباله بیرون. شما هم باید. برای جلوگیری از اشتباهات عجولانه و اطلاعات نامربوط، طرز فکر ما این است که همیشه کیفیت داده را به اجرای سریع انتخاب کنیم. مهندسی معکوس از نتایج مطلوب نقطه شروع خوبی برای راه اندازی این نوع آزمایش ها است.

در حالی که سعی می‌کنیم از سرعتی که این نوع آزمایش‌ها ارائه می‌کنند، استفاده کنیم، مشتریانی داشته‌ایم که ایده‌هایی را ارائه کرده‌اند که می‌خواهند در کمتر از یک روز کار آزمایش کنند. بدون غوطه ور شدن در جنبه های سخت آزمایش، تنظیم آزمایش ها در این چارچوب زمانی محدود تنها نتایج ناکارآمدی را ارائه می دهد.

4. از حافظه یادگیری کوتاه مدت خودداری کنید

آزمایش‌ها بینش مصرف‌کننده را بر اساس داده‌های واقعی بازار ارائه می‌کنند و نشان می‌دهند که کدام مسیر بعدی را در پروژه خود انتخاب کنید. اما اشباع اطلاعات هرگز مفید نیست. انجام آزمایش‌های بیشتر از آنچه لازم است ممکن است منجر به درهم‌تنیدگی نتایج با سایر منابع تحقیقاتی کمی و کیفی شود. این منجر به کاهش ارزش بینش ها می شود. داشتن نکات اولیه واضح و بررسی مجدد داده های گردآوری شده می تواند به شما کمک کند از دام رایج عدم استفاده حداکثری از اطلاعات موجود جلوگیری کنید.

چرا ما این کار را انجام می دهیم

ما از هدر دادن دارایی‌ها جلوگیری می‌کنیم و از داده‌هایی که در اختیار داریم حداکثر استفاده را می‌بریم. معمولا یکبار مصرف نیست.

با انجام آزمایشی برای یک محصول بارداری، متوجه شدیم که تنها 3 مورد از 12 ویژگی دارای پاسخ مثبت بالایی هستند. بر اساس تحقیقات بیشتر، ویژگی جدیدی پیشنهاد شد. با این حال، بررسی مجدد نتایج آزمایش قبلی منجر به از بین بردن این پیشنهاد قبل از آزمایش آن شد.

نکته ابزار! برای یک پروژه، از ابزار Miro برای ایجاد یک اتاق جنگ آزمایشی با دسترسی آسان به تیم استفاده کردیم. همه در تشریح تنظیمات آزمایش، اهداف، مروری بر نتایج، آموخته‌ها و مراحل آینده شرکت کردند. این امر به همه اعضای تیم امکان دسترسی سریع به نتایج آزمایشات گذشته را داد که در آینده مفید خواهند بود.

اتاق جنگ آزمایشی برای یک پروژه

5. عاشق ایده خود نشوید

آزمایش‌های اعتبارسنجی موفق به تیم‌های بی‌طرف بستگی دارد. در غیر این صورت اجرای آزمون در وهله اول چه فایده ای دارد؟ هنگام انجام کارآزمایی‌ها، مهم است که به دنبال سوگیری تأیید، و همچنین تمایل انسان به جستجوی اطلاعاتی باشد که باورهای فرد را تأیید می‌کند. یک راه خوب برای پیگیری مفروضات، فهرست کردن آنها و طراحی آزمایشی پیرامون آنهاست. با این حال، شما باید مایل باشید که ثابت شود اشتباه می کنید! آزمایش‌ها برای تأیید اولویت‌ها یا انعکاس پیش‌فرض‌های تیم شما تنظیم نشده‌اند، آنها قصد دارند نگاهی اجمالی به آنچه کاربران و مصرف‌کنندگان نهایی می‌خواهند به شما ارائه دهند.

چرا ما این کار را انجام می دهیم

اجتناب از تعصبات ذهنی مستعد یادگیری ایجاد می کند که در تیم های نوآور بسیار مورد نیاز است. همه کسانی که بخشی از این فرآیندها هستند باید آماده باشند تا ایده های خود را از بین ببرند، از نتایج غیرمنتظره درس بگیرند، حول نتایج آزمایش بچرخند و معیارهای موفقیت خود را تا آنجا که لازم است دوباره تعریف کنند.

یکی از مشتریان ما در صنعت غذا و نوشیدنی، تحقیقات علمی پیشگامانه ای را روی یک محصول انجام داد. کار ما اعتبارسنجی داده ها بود. ما تحت یک مرحله آزمایش قرار گرفتیم که هدف آن تحلیل ارتباط محصول در میان مخاطبان هدف بود. ما آزمایشی را انجام دادیم که یکی از ویژگی‌های محصول را اولویت‌بندی می‌کرد و در واقع یک ویژگی مرتبط‌تر را کشف کردیم. تیم وقتی متوجه شد که فرض اولیه آنها آنطور که فکر می کردند برجسته نیست، غافلگیر شدند. به دلیل انتظارات اولیه، آنها تصمیم گرفتند آزمایش را بیش از یک بار انجام دهند، اما نتایج ثابت ماند.
خروجی نمونه آزمایش ویژگی

6. بین معیارهای منطقی کسب و کار و معیارهای مطلوبیت خط بکشید

شاید در مورد شاخص های عملکرد کلیدی نرم و سخت (KPI) شنیده باشید. هنگام تنظیم آزمایش های اعتبارسنجی، ما دوست داریم آنها را تقسیم کنیم. معیارهای نرم، مقادیری مانند برداشت‌ها، دسترسی و تعامل را اندازه‌گیری می‌کنند. و گاهی اوقات حتی نرخ کلیک. علیرغم اینکه قابل اندازه گیری سختی هستند، این معیارها را معیارهای غرور می نامند. چرا؟ آنها احساس خوبی به شما می دهند، اما به تبدیل نمی رسند. اگرچه این معیارها بینش مطلوبیت را نشان می دهند، اما در جایی که کسب و کار در آن قرار دارد نیست. نرخ تبدیل، هزینه به ازای فروش، هزینه به ازای هر سرنخ واجد شرایط، و مشتریان به دست آمده. اینها معیارهای سختی هستند که ارزش مستقیم را منعکس می کنند، بنابراین باید در کانون توجه قرار گیرند.

چرا ما این کار را انجام می دهیم

این یکی یا دیگری نیست. توجه به انواع معیارها در عین تمرکز بر مواردی که نرخ تبدیل را منعکس می کنند امکان پذیر است. معیارهایی را ترسیم کنید که ارزش واقعی کاربر نهایی را برای مراحل خاص پروژه نشان می دهد و به معیارهای سخت در مرحله دوام توجه کنید. شما همچنین می توانید در هنگام تجزیه و تحلیل مطلوبیت بر معیارهای نرم تمرکز کنید. هدف دستیابی به یک ساختار تحلیلی قوی است که از همه این مقادیر به درستی استفاده کند.

مخاطبان مختلف در کانال های دیجیتال رفتارهای متفاوتی دارند. بیش از 50 کاربر هدف در فیس بوک نرخ کلیک بالاتری نسبت به مخاطبان جوان دارند. در حالی که از صفحات فرود برای مقایسه نرخ تبدیل هر مخاطب استفاده می‌کنیم، متوجه می‌شویم که کاربران مسن‌تر نسبت به نسل‌های جوان تعامل مشابهی (گاهی اوقات حتی بالاتر) دارند. معیارهای نرم، مشارکت مطلوب کاربران مسن‌تر را نشان می‌دهند، اما در نهایت، نرخ تبدیل به سمت کاربران جوان‌تر متمایل می‌شود.

7. از ابزارهای زورگیر خودداری کنید

ابزارها فقط یک هیاهو نیستند. یک جعبه ابزار استادانه، آزمایش‌های اعتبارسنجی مؤثر را تسهیل می‌کند. UsabilityHub ، Phantombuster ، و Umso چند نمونه از ویجت ها با عملکردهای بسیار عالی برای آزمایش هستند. هر ابزار دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود است که به ترتیب یک سناریوی ایده آل برای استفاده از آنها را ترسیم می کند. به همین دلیل مهم است که ابزاری را انتخاب کنید که با اهداف یادگیری خاص شما مطابقت داشته باشد و نه برعکس.

چرا ما این کار را انجام می دهیم

ما می خواهیم سرمایه و زمان سرمایه گذاری ما کارآمدتر باشد. اجتناب از استفاده از ابزار بدون نیاز خاص به ما کمک می کند تا به آنجا برسیم. با ایجاد یک نمای کلی از جعبه ابزار خود، تیم شما همیشه مراقب زمان مناسب برای اجرای آنها خواهد بود. می توانید به نمودار جریان انتخابگر آزمایش ما نگاهی بیندازید . این ابزار بسیار خوبی است که به شما کمک می‌کند آزمایش‌های مناسبی را برای اعتبارسنجی مورد نیاز خود تنظیم کنید و انتخاب ابزارهای خود را بر اساس آن آسان‌تر می‌کند.

ما یک مثال خوب از استفاده از ابزار داریم. اخیراً یکی از مشتریان ما پیامی از بخش حقوقی خود دریافت کرد – ابزار جدیدی برای استفاده از آنها تأیید شده است. این به یک موضوع تکراری تبدیل شد، تمرکز اصلی مشتری است که می‌خواهد این ابزار را در فرآیندهای آزمایشی خود پیاده‌سازی کند. ما هنوز خود را در مرحله کشف پروژه دیدیم. در آن زمان، ابزار جدید مناسب نبود، در مرحله آزمایش بعدی مفید خواهد بود. اگرچه آگاهی از ابزارهای بالقوه همیشه مهم است، اما نباید فقط به خاطر اجرای آنها از آنها استفاده کنید.

وقت رفتن است

ما آزمایش می‌کنیم زیرا اعتبارسنجی ایده‌ها و فرضیات از طریق آزمایش ابزاری برای افزایش تناسب محصول شما برای بازار فراهم می‌کند. با در نظر گرفتن این نکات برای جلوگیری از عملکرد نادرست آزمایش، یک شبکه ایمنی در اطراف فرآیندهای اعتبارسنجی خود خواهید داشت و عملاً شانس موفقیت شما را افزایش می دهد.

متصل شوید

با تشکر برای خواندن!

 

بیشتر در مورد اعتبار سنجی و آزمایش

ارزش آزمایش در نوآوری

راهنمایی برای اینکه چرا آزمایش و اعتبارسنجی برای مفهوم نوآوری یا طراحی کسب و کار شما بسیار مهم است.

آن را بررسی کنید

اعتبار تجاری و مفهومی

اعتبار سنجی کسب و کار و مفهوم از طریق داده های کمی و کیفی – روش های مختلف و نحوه استفاده از آنها.

آن را بررسی کنید

طراحی آزمایش‌هایی برای کاهش تعصب رفتاری

3 قانون برای طراحی آزمایش ها برای کاهش سوگیری های رفتاری در نوآوری.

آن را بررسی کنید

مورد: سرعت اعتبارسنجی دیجیتال با فرینگ

این داستان را بررسی کنید که چگونه یک سرعت اعتبار سنجی دیجیتال را برای Ferring Pharmaceuticals اجرا کردیم تا به آنها کمک کنیم ارزش پیشنهادی یک راه حل جدید سلامت دیجیتال را در اولویت قرار دهند.

آن را بررسی کنید

آن را دوست دارم؟ به اشتراک بگذارید

در لینکدین به اشتراک بگذارید
در فیسبوک به اشتراک بگذارید
در واتساپ به اشتراک بگذارید
در ایمیل به اشتراک بگذارید
به بیش از 30 هزار نوآور بپیوندید و آخرین پست های ما را دریافت کنید
 
 

9 سوگیری رفتاری در مراقبت های بهداشتی

ادامه مطلب

چرا باید در آینده سلامت زنان نقش داشته باشید؟

ادامه مطلب

برابری جنسیتی در هیئت نوآوری

ادامه مطلب

آنچه می توانیم از نوآوری مخرب در آسیا بیاموزیم

ادامه مطلب

یک قدم به نوآوری معنادار نزدیکتر شد

اگر می‌خواهید به ما بپیوندید
برخی از کارهایی که به آنها افتخار می‌کنیم بیپ کنید
بیشتر درباره ما
فرصت‌های شغلی ما را بررسی کنید
تماس با ما

خ

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *