کجا نوآوری کنیم: نوآوری محصول توضیح داده شده است

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

کجا نوآوری کنیم: نوآوری محصول توضیح داده شده است

کجا نوآوری کنیم: نوآوری محصول توضیح داده شده است

 

چه بخواهید اعتراف کنید یا نه، آخرین باری که گوشی هوشمند خود را خریداری کردید، مشخصات و عملکرد آن را دقیق تر نگاه کردید. از آنجایی که گوشی‌های هوشمند به بخشی ضروری از زندگی ما تبدیل شده‌اند و بیشتر شبیه یک کامپیوتر جیبی کوچک شده‌اند، با هر خرید جدید، صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، دوربین پیشرفته، عمر باتری افزایش یافته و امروزه حتی یک دستیار صوتی شخصی بهبودیافته می‌خواهیم.

وقتی صحبت از نوآوری محصول می شود ، ما همیشه تمایل داریم که آن را توسعه و راه اندازی محصولات یا خدمات جدید یا بهبود یافته در نظر بگیریم . برای برخی افراد، نوآوری محصول نشان‌دهنده چیزی است که “اولین بار در نوع خود” است – این مورد در روزهای گذشته اینترنت، سپس گوشی‌های هوشمند یا امروز خودروهای خودران بود. و برای دیگران، این می تواند فقط برخی از بهبودهای یک محصول موجود باشد، مانند بهبود دوربین و باتری گوشی هوشمند شما.

ادبیات مملو از تلاش‌ها برای دسته‌بندی انواع مختلف نوآوری است، بنابراین بیایید به نوآوری محصول همانطور که توسط راهنمای اسلو تعریف شده است نگاه کنیم که انواع نوآوری را به عنوان هدف نوآوری طبقه‌بندی می‌کند.

نوآوری محصول به عنوان معرفی کالاها یا خدماتی تعریف می شود که جدید هستند یا با توجه به ویژگی ها یا کاربردهای مورد نظرشان بهبود یافته اند. برای نوآوری محصول، محصول یا خدمات باید جدید باشد یا با توجه به ویژگی‌ها ، کاربرد مورد نظر ، نرم‌افزار ، کاربرپسندی ، اجزا یا مواد آن، بهبود قابل توجهی داشته باشد.

نوآوری محصول آی سی توضیح داد

اولین گوشی هوشمند و دوربین دیجیتال نمونه هایی از نوآوری محصول هستند. همچنین، تغییرات در طراحی یا ویژگی های گوشی هوشمند شما که باعث پیشرفت قابل توجهی در کاربرد یا ویژگی های محصول مورد نظر می شود، نوآوری محصول محسوب می شود.

در سال 1995، اولسون و همکاران. چهار سطح نوآوری محصول را پیشنهاد کرد:

  • محصولات جدید به جهان – نشان دهنده محصولاتی است که هم برای شرکتی که آنها را توسعه می دهد و هم برای بازاری که از آنها استفاده می کند جدید است.
  • الحاقات خط – نشان دهنده محصولاتی است که برای بازار جدید هستند اما برای شرکت نیستند.
  • Me-too-products – نشان دهنده محصولاتی است که برای شرکت جدید هستند اما برای بازار نیستند.
  • اصلاحات محصول – محصولات موجودی هستند که به سادگی اصلاح شده اند، یعنی نه برای شرکت و نه برای بازار جدید هستند.

هنگامی که به نوآوری محصول از طریق دریچه کارهای انجام شده نگاه می کنیم  ، فرآیند ایده پردازی وجود دارد ، جایی که ایده تعریف می شود، فرآیند توسعه ، جایی که آن ایده به محصول/خدمت تبدیل می شود، و فرآیند اجرا – جایی که آن محصول جدید است. /سرویس فعال می شود و موفقیت آن در بازار اندازه گیری می شود.

ثابت‌شده‌ترین و رایج‌ترین فرآیند توسعه در نوآوری محصول، یک فرآیند مرحله‌بندی است ، که در آن کل حجم کاری مانند طراحی و آزمایش در مراحل مختلف فرآیند انجام می‌شود، در حالی که تصمیم‌گیری، که آیا پروژه به سمت جلو حرکت می‌کند یا خیر، در موارد زیر گرفته می‌شود. نکات تصمیم گیری

چرخه‌های عمر کوتاه‌تر محصول، شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا نوآوری را سریع‌تر به بازار بیاورند. نوآوری محصول و توسعه محصول جدید یک استراتژی مهم برای افزایش سهم بازار و عملکرد کلی کسب و کار است. گرایش به سطوح بالاتر اتوماسیون نوید سرعت و دقت بیشتر در تولید و همچنین کاهش قرار گرفتن در معرض وظایف خطرناک برای کارکنان را می دهد.

نوآوری محصول یکی از عوامل کلیدی است که به موفقیت یک شرکت کمک می کند. هر چرخه توسعه محصول باید به دنبال به حداکثر رساندن ارزش برای مشتریان باشد زیرا هدف آن جذب مشتریان جدید است. شما می توانید بازخورد مشتریان را جمع آوری و استفاده کنید و آن را به بهبود یا حتی محصولات جدید تبدیل کنید.

فناوری‌های جدید انقلاب صنعتی چهارم که شاهد آن هستیم، هر مرحله از فرآیند تولید نهایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و نحوه، چیستی، چرایی و مکان تولید و ارائه محصولات و خدمات شرکت‌ها را تغییر می‌دهد. آنها پتانسیل تغییر روش سنتی تولید، کاهش زمان و هزینه تولید و کاهش خطراتی مانند بهبود ایمنی محصولات را دارند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *