فناوری پوشیدنی که می تواند کسب و کار شما را نوآوری کند

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

فناوری پوشیدنی که می تواند کسب و کار شما را نوآوری کند

فناوری پوشیدنی که می تواند کسب و کار شما را نوآوری کند

 

پوشیدنی ها خدمه فناوری اطلاعات هستند! نه، این یک گروه نیست. خط لباس، نه. هوم، چند برند جدید لنز تماسی؟ نه. اما مطمئناً می تواند به بینایی شما کمک کند. چشم انداز کسب و کار معمای کافی است، ما در مورد دستگاه‌های فناوری پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند، هدست‌های واقعیت مجازی، توکن‌ها و رایانه‌های کوچک مشابه صحبت می‌کنیم که نه تنها برای فعالیت‌های اوقات فراغت، بلکه برای بهبود کسب‌وکار نیز توسعه یافته‌اند.

دستگاه‌های پوشیدنی مانند رایانه‌های کوچک‌شده‌ای هستند که نیازی به دستی ندارند و نسبت به تلفن‌های همراه یا رایانه‌های تبلت برای ناوبری، تصویر از راه دور و محاسبات تا حدودی توانمندتر هستند. آنها عمدتاً از طریق بلوتوث به وب یا یک دستگاه تلفن همراه متصل می شوند. ابزارهای پوشیدنی باید بتوانند دائماً کار کنند و تعامل داشته باشند، به این معنی که وقتی کاربر در حرکت است و زمانی که دستان کاربر مشغول هستند، کار می‌کنند – همیشه روشن و در دسترس باشند، اما توسط کاربر کنترل می‌شوند. باید به بخشی جدایی ناپذیر از لباس کاربران تبدیل شود، مانند جزئیات مد طراحی مینیمالیستی، بدون اینکه حواس شخصی را که آن را پوشیده است پرت کند. باهوش و شیک پوش .

کاربردهای فناوری پوشیدنی بسیار زیاد است و محبوبیت آن با چنان سرعتی در حال افزایش است که پیش‌بینی‌ها می‌گویند تا سال 2021 ، 185 میلیون دستگاه پوشیدنی وجود خواهد داشت که درآمدی معادل 16.9 میلیارد دلار خواهد داشت . به نظر می رسد در آینده همه و همه چیز هوشمندانه خواهد بود. سرگرم کننده نیست! بیایید به تجارت برگردیم.

اپلیکیشن های پوشیدنی و فضای تجاری

استفاده های فردی از دستگاه های پوشیدنی در حال حاضر گسترده شده است، با این حال، تعداد زیادی از شرکت ها شروع به دیدن پتانسیل پوشیدنی ها در افزایش کارایی کلی سازمان کردند. این شاخه از فناوری می تواند نحوه تعامل مصرف کنندگان، کارمندان و ابزارها و مدیریت بسیاری از چالش ها را در مورد فرآیندهای اتوماسیون بهبود بخشد . نکته این است که ابزارهای پوشیدنی کار را برای کارمندان آسان‌تر می‌کنند و تجربه بهتری را برای مشتری فراهم می‌کنند و به ارزش شرکت‌ها می‌افزایند.

مستقیماً به سراغ مثال‌ها می‌رویم.

رمز

اولی خاص است. اگر خود را در یکی از رزمناوهای شرکت مسافرتی کارناوال بیابید، یک مدالیون اقیانوس دریافت خواهید کرد. ژتون جایگزین گوشی هوشمند، کارت های اعتباری و شناسه شخصی شما در حالی که در کشتی هستید. هر چیزی که شما نیاز دارید، تکه کوچکی از فناوری است که می توانید آن را روی یک زنجیر، روی یک مچ بند یا در جیب خود ببندید و به روش های مختلفی از آن استفاده کنید – از پرداخت محصولات یا خدمات گرفته تا ورود و خروج از قایق.

برای کارمندان اطلاعات مفیدی در مورد مهمانان ارائه می دهد، مانند زمانی که مهمان اتاق را ترک کرده است، تا بتوانند آن را تمیز کنند. یا اطلاعات مربوط به زمانی که مهمان در حال نزدیک شدن به رستوران است، تا پیشخدمت ها سفارش را آماده کنند، صندلی و استقبال شخصی را فراهم کنند. توکن شما را VIP می کند.

عینک VR

برخی از شرکت‌های املاک و مستغلات از ابزارهای پوشیدنی دیگری مانند عینک واقعیت مجازی استقبال کرده‌اند تا مشتریانش بتوانند ملک مورد علاقه خود را از خانه خود ببینند. بنابراین، شما در یک روز بارانی در خانه نشسته اید و احساس بیماری می کنید، اما باید به ملاقات یک مامور بروید و به خانه رویایی خود در 50 کیلومتری نگاه کنید. صبر کن! شما چند عینک هوشمند احمقانه دارید که شوهرتان خریده است و در وب سایت شرکت نوشته شده است که می توانید از آن برای مشاهده واقعی املاکی که می خواهید استفاده کنید. خدا رو شکر و اپل و گوگل و اچ تی سی و شوهرم! شما در رختخواب دراز کشیده اید و عینک واقعیت مجازی به چشم دارید و به کاشی های حمام خانه احتمالی آینده خود نگاه می کنید. بسیار راحت.

یکی دیگر از کاربردهای مهم عینک هوشمند می‌تواند برای کارگران کارخانه مانند تکنسین‌ها مفید باشد که در حین تعمیر یا مونتاژ به یک کتابچه راهنمای یا اطلاعات مهم نیاز دارند. آنها بدون نیاز به جابجایی اضافی فوراً آنچه را که نیاز دارند به دست می آورند. همین کاربرد را می توان برای پزشکانی که عمل می کنند، به کار برد، و تمام داده های بیمار را به طور مداوم و بدون حواس پرتی در دسترس دارند.

هدست‌های واقعیت مجازی با شبیه‌سازی موقعیت‌های مختلف می‌توانند نقش مهمی در آموزش داشته باشند و به ما فرصت نظارت، یادگیری و تجربه را می‌دهند. از طرف دیگر، بخش عملی این است که شرکت‌های تولیدی وقتی می‌توانند به صورت مجازی محصولات را آزمایش کنند، نیازی به ساخت نمونه‌های اولیه ندارند . هزینه های کمتر، سریع تر و ایمن تر .

ساعت هوشمند

در حالی که عینک‌های هوشمند شما را زیباتر نمی‌کنند، ساعت هوشمند می‌تواند لباسی به روز بسازد. گذشته از مد، این شکل از پوشیدنی ها بسیار کاربردی و کارآمد هستند. این می تواند با ارسال داده های مهم در زمان مناسب به پزشکان، مجریان قانون یا آتش نشانان کمک کند ، دوباره بدون نیاز به مداخله فیزیکی پوشنده. این می تواند موارد حیاتی بیمار را ردیابی کند، سابقه جنایی فرد فراری را نشان دهد یا زمانی که دمای هوا خیلی زیاد است هشدار دهد. ساعت هوشمند می‌تواند با لرزش و/یا صدا درباره جلسات، رویدادهای مهم تقویم، تماس‌ها، ایمیل‌ها و هر چیزی که برای آن برنامه‌ریزی می‌کنید به شما هشدار دهد.  چنین اختراع قدرتمند و مفیدی است .

یکی دیگر از نوآوری‌های فناوری پوشیدنی می‌تواند روش خرید، فروش، پرداخت بدون صحبت با کسی، دست زدن به پول، کارت‌های اعتباری و غیره باشد. یعنی برای مشتری با پوشیدن ساعت هوشمند این امکان وجود خواهد داشت که وارد یک مرکز خرید شود و آنچه را که می‌خواهد بردارد. ، و بیرون بروید. دستگاه موارد گرفته شده را اسکن می کند و هزینه ها را محاسبه می کند. شبکه فروشنده اطلاعات خرید خریدار ثبت نام شده را دریافت می کند و پول به طور خودکار از حساب بانکی مشتری برداشته می شود. همچنین، شرکت‌های خرده‌فروشی می‌توانند از این دستگاه‌های هوشمند به‌عنوان ابزار تبلیغاتی برای ارسال پیشنهادهای فروش به مشتریان ثبت‌نام شده هنگام ورود به مرکز خرید استفاده کنند و در نتیجه توجه آنها را به خود جلب کنند.

آنچه برای شرکت هایی که کارمندانشان از ساعت های هوشمند استفاده می کنند سودمند است، اتصال اینترانت و ارتباطات در تمام سطوح است . ارسال تصاویر، اسناد، یادداشت ها، مدیریت ساعات کاری، برنامه ریزی برای استراحت و سفارش غذا با این یکی بسیار آسان است. استفاده برای بهبود کارایی کار بی پایان است. و آیا تنوع در طرح را دیده اید؟ همه می توانند مورد علاقه خود را پیدا کنند و آن را با کد لباس یا استایل شخصی مطابقت دهند.

 

ما فقط بخشی از مجموعه پوشیدنی ها را مرور کردیم، وقتی نوبت به خدمت به صنعت تجارت، مشتری و کارمندمحور می رسد. می‌توان نتیجه‌گیری کرد: ابزارهای پوشیدنی یکی از قدرتمندترین برنامه‌های اینترنت اشیا هستند که پتانسیل زیادی برای بهبود شیوه اداره یک کسب‌وکار دارند. فناوری پوشیدنی هنوز در صنعت مبتدی است، این یک راز نیست، بنابراین شرکت‌ها و سازمان‌ها زمان زیادی برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا چنین نوآوری می‌تواند باعث بهبود بخش‌های سازمانی و مالی آنها شود، خواهند داشت.

چیزی که مطمئناً می‌تواند به کسب و کار شما در مقیاس بزرگ کمک کند، پلتفرم مدیریت نوآوری سازمانی آنلاین ما است که به شما امکان می‌دهد به روشی انعطاف‌پذیر، جذاب و سودآور، نوآوری و ارزش ایجاد کنید. در مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  با آن آشنا شوید .

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *