آینده خودروهای خودران

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

آینده خودروهای خودران

آینده خودروهای خودران

 

تصور کنید همه افراد بدون توجه به توانایی خود در رانندگی به راحتی و با خیال راحت تردد کنند.

چطور می توانیم انجامش دهیم؟

بیایید با خارج کردن انسان از معادله شروع کنیم.

این رویا در جهان به عنوان پروژه ماشین خودران شناخته شد .

ماشین های خودران

اول از همه، اجازه دهید برخی از معناشناسی را از سر راه برداریم. ما در مورد وسایل نقلیه کاملاً خودمختار صحبت می کنیم که می توانند ما را از نقطه A به نقطه B بدون هیچ گونه تعاملی از طرف ما، ایمن و کارآمد برانند.

بله، وسایل نقلیه‌ای از این قبیل را در Man Demolition Man (1993)، گزارش اقلیت (2002)، i-Robot (2004) و اخیراً Hot tub time machine 2 (2015) دیدیم. بار دیگر، فیلم‌ها راه را به ما نشان می‌دهند، فناوری آن را محقق می‌کند.

شرکت های بزرگی مانند: گوگل، مرسدس، آئودی، جنرال موتورز، تسلا، رنو، هوندا و تویوتا در سال 2008 علاقه شدیدی به این موضوع داشتند و راه را برای نمونه های اولیه خودران مختلف هموار کردند. معروف‌ترین آن‌ها، با نام مستعار «ماشین‌های حباب‌دار»، توسط Google طراحی و آزمایش شده‌اند تا در خیابان‌های شهر حرکت کنند، از عابران پیاده، دوچرخه‌سواران و مادربزرگ‌های اردک‌باز دوری کنند (داستان واقعی). آنها از ترکیبی از حسگرها، نقشه برداری لیزری سه بعدی، GPS و رادار برای تجزیه و تحلیل و تفسیر محیط اطراف خود استفاده می کنند و آخرین نسخه ها کاملاً الکتریکی با برد حدود 100 مایل هستند.

چالش ابر نوآوری: آینده خودروهای خودران چیست؟1 میلیون مایل آزمایش و 14 تصادف رانندگی جزئی در جاده‌های عمومی (که همه آنها خطاهای انسانی گزارش شده‌اند)، الهام بخش برخی از افراد باهوش برای کشف کاربردهای آینده این نوع حمل‌ونقل جدید، زمانی که موانع قانونی از سر راه برداشته شد، شد.

فقط برای سرگرمی، چالشی را در نرم افزار مدیریت ایده مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  خود راه اندازی کردیم و از افراد باهوش برای 3 ساعت جلسه طوفان فکری آنلاین دعوت کردیم.

ما این سوال را پرسیدیم:  آینده خودروهای خودران چیست؟

20 نفر از افرادی که با دقت انتخاب شده بودند دعوت شدند تا نظر خود را به اشتراک بگذارند. همه آنها یک تحقیق 30 دقیقه ای در مورد این موضوع انجام دادند و با ایده های خود به مدیریت ایده آنلاین بازگشتند تا برای یک جایزه رقابت کنند.

این همان چیزی است که آنها به عنوان آینده خود محور از طریق طوفان فکری در ابر نوآوری تصور می کردند:

شمول اجتماعی و کمک های بهداشتی. افراد مسن، کم بینا و ناتوان فرصتی برای بهبود شرایط زندگی خود و دستیابی به تحرک بیشتر خواهند داشت. 45 درصد از افراد معلول در ایالات متحده هنوز کار می کنند. افراد مسن به انواع مختلف حمل و نقل دسترسی خواهند داشت.

پارکینگ منسوخ می شود. اوم، چطور؟ این یک واقعیت است که خودروها 95 درصد از عمر خود را در پارک می گذرانند. اگر ماشینی از راه رسید و ما را به محل مورد نظر رساند، برای سوار کردن فرد دیگری می رود و نیاز به پارکینگ، پارکینگ، زمان پارک و هزینه های پارک را از بین می برد. آنها دائماً در حرکت خواهند بود، زیرا مسافران جدید درخواست حضور آن را خواهند داشت. رفتن به سر کار، بازی یا عروسی؟ دیگر استرس پارکینگ وجود ندارد.

کشتن تراکم ترافیک هنگامی که اکثر وسایل نقلیه در جاده ها مستقل باشند و همچنین بتوانند با یکدیگر صحبت کنند، سرعت بالا، شکل گیری و ادغام یکپارچه می تواند امکان پذیر باشد. در تقاطع‌ها، اگر خودروها و عابران دیگری به آن‌ها نزدیک نمی‌شدند، چراغ‌های توقف هوشمند به‌طور خودکار سبز می‌شدند، که جریان ترافیک را هموار می‌کرد، دور آرام را کاهش می‌داد و تصادفات را کاهش می‌داد.

کاهش نرخ مرگ و میر. در سراسر جهان حدود 1.2 میلیون نفر در اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند. 94 درصد از تصادفات در ایالات متحده ناشی از خطای انسانی است. در بریتانیا، KPMG تخمین می‌زند که خودروهای خودران بین سال‌های 2014 تا 2030 منجر به 2500 مرگ کمتر خواهند شد. با خودروهای خودران و زیرساخت‌های هوشمند، این میزان می‌تواند بسیار کاهش یابد. همه چیز ارزشش را دارد، اگر این خودروها حتی یک زندگی را نجات دهند.

سعادت با انرژی خورشیدی زیرساخت فعلی جاده‌ها و بزرگراه‌ها تقریباً به طور قطع توسعه می‌یابد تا میزبان همه امکاناتی باشد که رانندگی خودران روی میز به ارمغان می‌آورد. خودروهای برقی را می‌توان بدون سلول‌های ثابت شارژ کرد. اگر کل جاده تبدیل به یک بزرگراه هوشمند شود چه؟ جاده‌ای تعاملی که در طول زمستان برف‌ها را آب می‌کند، ماشین‌ها را دائماً در حال حرکت شارژ می‌کند و خطرات پیش‌رو را شناسایی می‌کند.

وقت بیشتر برای خودت اگر قرار است تا سال 2020 بدون استرس ترافیکی روی صندلی عقب بچسبید، به زمان آزاد دسترسی خواهید داشت. اتومبیل‌ها ویژگی‌های سرگرم‌کننده کافی برای شرکت در مسیرهای طولانی‌تر و کوتاه‌تر را به شما می‌دهند: بازی، فیلم، مستند، دوره‌های آموزشی، کتاب، موسیقی و اخبار. یا فقط بنشینید و از منظره لذت ببرید زیرا هزاران ماشین حباب‌دار کوچک با هماهنگی کامل کار خود را انجام می‌دهند.

سیستم تحویل صاف . از تحویل خواربارفروشی ها و فروشگاه ها گرفته تا کامیون های بزرگ خودران و هواپیماهای باری، سیستم تحویل چیزهای زیادی برای انطباق با آنها خواهد داشت.

8 ایده برتر جمع آوری شده در مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) :

نوبت دهی خودکار پزشکی قرارهای پزشکی خودکار  – ارسال به موقع وسیله نقلیه برای انتقال سالمندان به درمان پزشکی و بازگشت، بر اساس پرونده و برنامه پزشکی.
 تشخیص مسائل بهداشتی تشخیص مسائل بهداشتی  – حسگرهایی که تشخیص می‌دهند که آیا کسی مشکل سلامتی دارد یا خیر و موسسات اورژانس را برای آماده شدن برای بیمار جدید مطلع می‌کنند.
 خرید مواد غذایی و تحویل فست فود خرید مواد غذایی و تحویل فست فود  – شرکت ها در کنار یکدیگر کار خواهند کرد یا از شرکت های خودروی خودران جدا خواهند شد. آنها سفارشی را می گرفتند و با ماشین خودران ارسال می کردند. پرداخت را می توان از طریق خود ماشین انجام داد. از طریق وای فای و دوربین ماشین می توانید در ماشین ببینید. شما با Google Wallet پرداخت می کنید. اگر همه چیز باید سرد نگه داشته شود، ماشین هوا را روشن می کند. RFID محصولات را اسکن می کند تا ببیند آیا همه چیز وجود دارد یا خیر و وسیله نقلیه را بیرون می فرستد.
 نقشه های هوشمند نقشه‌های هوشمند  – مجهز به نقشه‌های گوگل و فناوری آگاه از موقعیت مکانی، خودروهای خودران بهترین مسیرها و مکان‌هایی را پیشنهاد می‌کنند که نیازهای معلولان و کم بینایان را پشتیبانی می‌کنند تا به آنها کمک کرده و دسترسی آسان‌تر به مکان مورد نظرشان را تضمین کنند.
 برنامه Surprise Me برنامه Surprise me  – شما یک بعد از ظهر تعطیل دارید: روی دکمه در برنامه “Surprise Me” کلیک کنید. شما تایپ کنید که از ساعت 14:00 تا 18:00 وقت دارید. ماشین می آید تا شما را سوار کند (می داند کجا هستید و از طریق برنامه شما را دعوت می کند). این شما را به یک مکان سرگرم کننده هدایت می کند (از طریق نمایه اجتماعی و غیره می داند که چه چیزی را دوست دارید). یک بار/نوشیدنی با نوشیدنی مورد علاقه شما در ماشین است. با در نظر گرفتن ترافیک و بلوک های جاده تا ساعت 18:00 به خانه شما می رسد.
 برنامه چه چیزی را ببینیم برنامه چه چیزی را ببینیم – شما برای اولین بار در یک شهر، شهر یا روستا هستید. فقط با ماشین تماس بگیرید تا شما را از طریق آن راهنمایی کند و مکان‌هایی را به شما نشان دهد که سایر گردشگران هیجان‌انگیز هستند.
 ارتباط ماشین با ماشین و ماشین به زیرساخت  ارتباط ماشین با ماشین و ماشین به زیرساخت  – امکان نقشه برداری از موقعیت ماشین و بهینه سازی را از نظر سرعت، شکل گیری و جهت فراهم می کند. ارتباط خودرو به زیرساخت انتقال را در تقاطع ها آسان می کند، در مورد هر گونه خطر هشدار می دهد و مسیرهای بهتری را پیشنهاد می کند.
 حباب خود را سفارشی کنید حباب خود را سفارشی کنید  –  خب، به نظر من، خودروهای عمومی خودران یک چیز هستند. موارد خصوصی می توانند با طیف وسیعی از سفارشی سازی ها در اندازه، رنگ، سرعت، طراحی و راحتی ارائه شوند. در واقع، موارد عمومی برای مسیرهای طولانی تر سفارشی می شوند. پوست ببر بنفش؟ مشکلی نیست

با این حال، طبق گفته ایلان ماسک، ممکن است دو دهه طول بکشد تا مردم به طور قطع رانندگی اتومبیل را غیرقانونی کنند و ناوگان فعلی را جایگزین کنند. هنوز مسائلی وجود دارد که باید حل شوند، اما ما مثبت ترین نکته را در نظر گرفتیم و سعی کردیم آینده بدون راننده ای را که منتظر آن هستیم تصور کنیم.

آیا ایده ای برای اضافه کردن دارید؟

لطفا، آن را در نظرات به اشتراک بگذارید.

 

آیا می خواهید یک چالش ایده از طراحی خود را راه اندازی کنید؟

یک حساب رایگان مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  بگیرید و همین الان شروع کنید.

 

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *