پاندا به عنوان یک منبع انرژی سبز نوآورانه

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

پاندا به عنوان یک منبع انرژی سبز نوآورانه

پاندا به عنوان یک منبع انرژی سبز نوآورانه

 

من یک پاندا هستم . گنجینه ملی چین اما من یک خزدار معمولی نیستم که یک پاندای بامبو را می خورد. من تکان نمی خورم، من اشعه خورشید می خورم، من همنوع هستم و من یک نوآورم. چطور؟

یک روز در سال 2015، یک دختر 15 ساله به نام آدا لی یان تونگ با ایده خلاقانه ای آمد که من را در صنعت انرژی خورشیدی مشارکت دهد . او دیدگاه خود را درباره من در یک کنفرانس آب و هوای جوانان به اشتراک گذاشت و توضیح داد که چگونه می توانم در جذاب تر کردن فناوری سبز برای جوانان چینی سهیم باشم. همه چیز اینطور شروع شد.

چین رهبر  

اکنون، همه ما می دانیم که چین سرمایه گذار پیشرو در زمینه انرژی های تجدیدپذیر است. در اینجا حقایق وجود دارد:

 • در سال 2017، چین 126.6 میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری کرد که 30 درصد بیشتر از سال 2016 است.
 • ظرفیت خورشیدی آن بزرگترین در جهان است – عدد خیره کننده 130 گیگاوات.
 • این مکان بزرگترین مزرعه خورشیدی جهان، صحرای تنگر است که ظرفیت آن بیش از 1500 مگاوات است.
 • این کشور در ساخت نیروگاه های فتوولتاییک جدید غالب است، به این معنی که 46 درصد از کل نیروگاه های خورشیدی جدید روی کره زمین در سال 2016 در چین متولد شده اند.
علاوه بر این، چین من را بسیار دوست دارد. بنابراین، جای تعجب نیست که کسی ایده زیر را مطرح کند – ساختن یک مزرعه عظیم انرژی خورشیدی به شکل یک پاندا ، من. من جذابیت دارم و برای ساختن فناوری خورشیدی کمتر سختگیرانه و یکنواخت، اما نوآورانه تر و جذاب تر (یا بهتر است بگویم اینستاگرامی) شخصیتی عالی به نظر می رسیدم.
پاندا فیدر
خالقان من گروه انرژی سبز پاندا ، یکی از بزرگترین توسعه دهندگان کشور در بخش انرژی خورشیدی، و برنامه توسعه سازمان ملل هستند. آنها با هم یک نیروگاه پاندا را تشکیل دادند . من در 29 ژوئن 2017 آمدم تا در تپه های داتونگ، استان شانشی زندگی کنم.

در اینجا چند واقعیت مهم در مورد من وجود دارد:

 • من اولین نیروگاه خورشیدی به شکل پاندا هستم. دوست کوچکترم کمی بعد به من پیوست.
 • من از هزاران پنل خورشیدی سیاه و سفید مایل به خاکستری ساخته شده ام .
 • من حدود 248 هکتار زمین را اشغال کرده ام .
 • ظرفیت من 100 مگاوات است.
 • 52 میلیون دلار روی من سرمایه گذاری شد.
 • من می توانم 3.2 میلیارد کیلووات ساعت برق پاک را در طول 25 سال فراهم کنم، به این معنی که می توانم حدود 1.06 میلیون تن زغال سنگ را حذف کنم، که میزان انتشار کربن را 2.74 میلیون تن کاهش می دهد.
 • من پتانسیل تولید برق برای بیش از 10000 خانه در سال را دارم .
 • منو فقط از هوا میبینی .
 • من این شهرت را با یکی از دوستان کوچکم به اشتراک می‌گذارم، بنابراین ما در واقع دو پاندا هستیم که به هر کسی که بالای سرمان پرواز می‌کند لبخند می‌زند.
حالا می دانید که چرا من یک نوآوری خاص هستم . من ناز هستم و یک سیستم قدرت پایدار هستم . اما این تنها پروژه پاندا برای مدت طولانی نبود، زیرا سازندگان من تصمیم گرفتند که 99 پاندا خورشیدی دیگر در سراسر کشور وجود داشته باشد. این ماموریت است – جهانی شدن! دومین مورد در اکتبر 2017 در گویگانگ، گوانگشی با ظرفیت 60 مگاوات تکمیل شد. گروه انرژی سبز پاندا اعلام کرد که طرح هایی مانند ترکیب پاندا و راگبی در فوجی و پاندا با برگ افرا در کانادا وجود خواهد داشت. بنابراین، پسرعموهای سیاه و سفید من به خارج از مرزها می روند.
این نوع اقدامات نوآورانه واقعاً معنادار است زیرا ابتکارات دیگری مانند این مورد را تحریک می کند: تشویق جوانان به طراحی راه حل هایی برای توسعه سبز با شرکت در مسابقات طراحی ، سازماندهی اردوهای تابستانی با تمرکز بر علم و فناوری نوآورانه، و ایجاد برنامه های تبادلی برای ایجاد امکان. جوانان «حاشیه» به خارج از کشور می روند.
من واقعاً مفتخرم که بخشی از این مفهوم سبز مهم جهانی هستم ، به هر حال، دوست داشتن سبز در ژن های من است – بامبو سبز، انرژی سبز – نمی تواند اشتباه باشد. نیروگاه پاندای داتونگ نمونه ای از این است که چگونه می توان از یک عنصر سنتی به روشی نوآورانه استفاده کرد، چگونه مردم باید نوآوری ها را حتی زمانی که به نظر یک ایده دیوانه کننده به نظر می رسد، به کار گیرند. ایده ها ارزشمند هستند، آنها راهی برای پیشرفت و پیشرفت هستند.

آنها را ادامه دهید و اگر به مکانی امن برای سازماندهی ایده های خود و ایجاد ارزش نیاز دارید، مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  را بررسی کنید .

اگر روزی بر فراز داتونگ چین پرواز کنی، برایت دست تکان می دهم و لبخند می زنم!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *