علیرغم تغییرات بی سابقه در اقتصاد و محل کار ما در سال گذشته، نوآوری در بیشتر صنایع در واقع کاهش یافته است.

این برای کل اقتصاد مشکل ساز است، اما به ویژه برای بسیاری از مشاغلی که طعمه یخ زدگی نوآوری شده اند، بد است. به این دلیل که بسیاری از این شرکت‌ها با این فرض غلط کار می‌کنند که هیچ کس دیگری نیز نوآوری نمی‌کند.

حقیقت این است که زمین بازی مساوی نیست، و آن دسته از شرکت‌هایی که قادر به سازگاری بودند، صبر نکردند – آنها در مواجهه با عدم قطعیت سرعت گرفتند. کسانی که یخ زدند، متوقف شدند، یا مکث کردند – به امید اینکه بتوانند از همه گیر نجات پیدا کنند تا زمانی که بتوانند به طور معمول به کار خود بازگردند – در معرض یک حساب ناخوشایند هستند … و نه فقط به دلیل افزایش 400 میلیارد دلاری آمازون یا افزایش 270 میلیارد دلاری مایکروسافت (فقط در اولین مورد). نیمی از سال 2020!)

حقیقت این است که زمین بازی مساوی نیست، و آن دسته از شرکت‌هایی که توانستند خود را وفق دهند، صبر نکردند – آنها در مواجهه با عدم قطعیت سرعت گرفتند. بری اوریلی

دستاوردهای این غول‌ها و دیگر غول‌های فناوری جای تعجب ندارد. اما دیگر بازیگرانی که شرکت‌های متوقف شده باید نگران آن‌ها باشند، حتی در رادار آن‌ها نیستند – و وقتی متوجه شوند چه کسی سهم بازار آنها را می‌خورد، شوک‌کننده خواهد بود.

اما قبل از توضیح آن، چگونه متوجه شویم که نوآوری کاهش یافته است؟ به طور حکایتی، من می توانم آن را در گفتگوهای بین مدیران در جوامع مربیگری و مغز متفکرانم ببینم. برخی در حال یافتن یک مسیر خلاقانه به جلو هستند، اما بسیاری از آنها گیر کرده اند، زیرا از مارس گذشته تمام بودجه برای رشد و نوآوری را کاهش داده اند.

در سطح کلان قابل اندازه‌گیری، می‌توان مشاهده کرد که ثبت اختراع به شدت کاهش یافته است، به سطوحی که از اوایل دهه 2000 مشاهده نشده است. پتنت ها شاخص های اصلی هستند که نشان می دهد سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه به ثمر می رسد و محصولات جدید و رشد آینده را ایجاد می کند. نرخ اختراعات صادر شده معیار کاملی برای نوآوری نیست، اما یک شاخص شناخته شده و مفید است که اقتصاددانان مشاهده می کنند.

است-نوآوری-آهسته شدن-سرعت

وقتی من این نمودار را به مدیران نشان می‌دهم، از دیدن اینکه واقعاً در سال 2020 افت چقدر بوده است، شوکه می‌شوند. اما چیزی که باید هشدار دهنده‌تر باشد این است که در چند ستون بعدی انتظار داریم.

به طور معمول پس از رکود اقتصادی – مانند سال های 2000، 2007 و 2011 – دو یا سه سال طول می کشد تا نرخ پتنت ها بهبود یابد. با چنین کاهش قابل توجهی در حال حاضر، اقتصاددانان و مدیران اجرایی نگران آینده هستند.

سه کهن الگوی نوآوری

بنابراین، در حالی که شرکت‌های قدیمی عقب مانده‌اند، چه کسی راه خروج از بحران و رشد قوی را پیشرو و نوآوری می‌کند؟ از دیدگاه من، کسب‌وکارها از نظر نوآوری به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند: رهبران، استالرها و مخترعان مجدد.

رهبران

در صدر، جای تعجب نیست که شرکت‌های فناوری، شش کسب‌وکار از ده کسب‌وکاری را تشکیل می‌دهند که بیشترین رشد را در طول همه‌گیری داشته‌اند . این رهبران برای نوآوری سریع و مبتنی بر داده در یک اقتصاد کاملا دیجیتالی آماده از راه دور و ساختار خوبی هستند. یک محیط کاری که از راه دور فعال می شود، جدولی برای SalesForce، Zoom، Paypal، Slack و امثال آنها است (The Home Depot یک نمونه برجسته در 25 مورد برتر است). موفقیت این شرکت ها فقط سرعت بخشیده است.

استالرها

در مرحله بعد، طیف وسیعی از شرکت‌های سطح سازمانی داریم که سال‌ها با تحولات دیجیتالی ناکارآمد مبارزه کرده‌اند : حمل‌ونقل، خدمات مالی، خرده‌فروشان سنتی و بسیاری دیگر. بیشتر این کسب‌وکارها در لحظه‌ای که اتفاق غیرمنتظره رخ داد، بودجه‌ای را برای رشد و نوآوری جذب کردند.

آنها مدت زمانی را که طول می کشد تا این بیماری همه گیر ادامه یابد را دست کم گرفتند و فرض کردند رفتارهای مصرف کننده به سرعت به الگوهای گذشته باز می گردد. آنها همچنین صرفاً برای سرپا نگه داشتن عملیات خود تلاش کرده اند، چه رسد به تقویت نوآوری در این واقعیت کار از راه دور که همه در سراسر جهان به آن مشروط می شوند – و احتمالاً همچنان انتظار (یا تقاضا) خواهند داشت.

این شرکت‌ها در حال از دست دادن جایگاه خود در برابر غول‌های فناوری و همچنین کسب‌وکارهایی مانند شرکت امنیت سایبری CrowdStrike هستند که مدل کسب‌وکار خود (ارائه خدمات پاسخ به حملات سایبری به شرکت‌ها) را برای تصاحب سهم بیشتری از بازار مجاور با ارائه افزایش ماشین‌های راه دور تغییر می‌دهند. امنیت برای موقعیت های کار در خانه

مخترعان مجدد

اما شگفتی واقعی این است که استالرها نیز شروع به مواجهه با رقابت از سوی شرکت‌های دسته سوم کرده‌اند: شرکت‌هایی که قبلاً کمترین مشارکت را با اقتصاد دیجیتال داشتند، اما شروع به اختراع مجدد خود برای تبدیل شدن به چیزی بهتر کردند.

این افرادی که دیر وارد شده‌اند، از فناوری قدیمی جهش می‌کنند و تیم‌های خود را برای نوآوری توانمند می‌سازند—محور و حتی گسترش ارزش‌های پیشنهادی خود!

به عنوان مثال، یک شرکت اروپایی قطعات خودرو قبلاً قراردادهای خدماتی زیادی داشت. تیم کوچک آن متشکل از تکنسین های بسیار متخصص که برای تعمیر ماشین های پیچیده به هر کجا که نیاز باشد سفر می کنند. از زمان کووید، این شرکت شروع به استفاده از واقعیت مجازی کرد تا به فن‌آوران ارشد خود اجازه دهد تا مکانیک‌های کمتر ماهر را در محل راهنمایی کنند، و آنها را قادر می‌سازد تا مقیاس چشمگیری داشته باشند و این نوع آموزش را به عنوان خدمات ارائه دهند.

بنابراین در اینجا شرکتی وجود دارد که قبلاً فقط قطعات خودرو را می فروخت اما اکنون از قابلیت های فناوری جدید برای توسعه یک کلاس کاملاً جدید از جریان درآمد استفاده کرده است. این در هر بخش اتفاق می افتد و این شرکت های آینده نگر شروع به ایجاد اختلال در صنایع خود کرده اند.

چرا نوآوری در سازمان های بزرگ کاهش می یابد؟

زمان برای شرکت‌های Staller که از زمان اولین قرنطینه در محل منجمد شده‌اند، کوتاه است. برای بازگشت به «درایو»، باید چند الگو را بشناسید که احتمالاً شما را درگیر نگه می‌دارند.

  • بودجه کاهش یافت

اگر بودجه طرح‌های رشد را کاهش دهید تا منتظر بمانید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد، به پای خود شلیک می‌کنید. شما به معنای واقعی کلمه خود را از اینکه بتوانید به جلو حرکت کنید و راه خود را از طریق چشم انداز اقتصادی جدید بیابید متوقف کرده اید. شما نمی توانید بیش از این منتظر بمانید – باید عمل کنید و راه خود را از طریق عدم قطعیت بیاموزید تا تعیین کنید آینده شما در جهان پیش رو چگونه خواهد بود.

  • کمبود ابزار برای همکاری از راه دور

اگر قبلاً به ارتباط حضوری در دفتر متکی بودید، باید روی بهترین ابزارها سرمایه گذاری کنید تا به افراد کمک کنید در هر زمان و از هر مکان با هم کار کنند. من با تیم‌هایی برخورد کرده‌ام که در آن‌ها به سادگی اتصال لپ‌تاپ‌های خانگی‌شان به سیستم شرکت یا داشتن چهار نفر در تماس ویدیویی، کار بزرگی بود.

هر دقیقه ای که صرف تلاش برای درک نحوه همکاری می شود، دقیقه ای است که مردم روی مشکلات کار نمی کنند تا تجارت شما را به جلو ببرند. این دقیقه ها به سرعت به ماه ها تلاش و کوه های پول از دست رفته اضافه می شود.

و به یاد داشته باشید، استعداد شما ابزارهای همکاری اجتماعی آنها را با ابزارهای همکاری تجاری آنها مقایسه می کند. هرچه شکاف بیشتر باشد، ناامیدی ها بیشتر می شود و زودتر به جای دیگری برای کار نگاه می کنند.

  • عدم توانایی و فرآیندهای همکاری از راه دور

مدیران بیش از حد به نظارت حضوری بر فعالیت افراد عادت کرده اند، موفقیت را به عنوان وظایف تکمیل شده و مدیریت خروجی ها به جای نتایج ارزیابی می کنند.

مدل فرمان و کنترل برای چندین دهه منسوخ شده است و در یک محیط راه دور تکرار آن غیرممکن است. بنابراین، در عوض، مدیران دائماً از اعضای تیم درخواست می‌کنند تا به‌روزرسانی کنند. این تلاش بیهوده است – از بین بردن خلاقیت، آسیب رساندن به روحیه، و جلوگیری از سود بردن شرکت شما از بهره وری از راه دور .

مدل فرمان و کنترل برای چندین دهه منسوخ شده است و در یک محیط راه دور تکرار آن غیرممکن است. بری اوریلی

برای توییت کلیک کنید

7 روشی که شرکت های متوقف شده می توانند به جاده بازگردند

برای غلبه بر این الگوها، باید همین الان شروع کنید. منتظر پایان کووید نباشید، زیرا هر روز که می گذرد، شما در حال از دست دادن جایگاه خود به کسانی هستید که در حال پیشرفت هستند.

1. شروع به طراحی و آزمایش کنید که چگونه افراد می توانند متفاوت کار کنند.

این یک تمایز خواهد بود. حتی اگر کارمندان شما در مقطعی به دفتر بازگردند، بسیاری از کارگران طرفدار 3-2-2 هستند: سه روز در دفتر کار، دو روز از راه دور و دو روز مرخصی.

بدون انعطاف پذیری محل کار، استعداد خود را از دست خواهید داد. شرکت‌هایی مانند Pilot.co به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا افراد را از هر کجا استخدام کنند و با امور حقوقی و تدارکاتی کارمندان دورکاری بپردازند.

2. شروع به برقراری ارتباط بیش از حد در سراسر کسب و کار خود کنید که چه اتفاقی می افتد، چگونه پاسخ می دهید و مسیری که می خواهید مردم بروند.

زمانی که همه گیری شیوع پیدا کرد، هیچ نمونه ای بهتر از آرن سورنسون، رئیس و مدیر عامل ماریوت اینترنشنال ، از ارتباطات واضح و مقیاس پذیر وجود نداشت .

3. توانایی شما در جابجایی اطلاعات و همسو و درگیر نگه داشتن افراد هرگز اهمیت بیشتری نداشته است.

به عنوان مثال، بنیانگذاران Slack و Atlassian اغلب به‌روزرسانی‌های ویدیویی کوتاه را برای پشتیبانی از به‌روزرسانی‌های فرم طولانی‌تر و همه دست‌ها ارسال می‌کنند. به‌روزرسانی‌های کوچک و مکرر اطلاعاتی به افراد کمک می‌کند تا زمانی را انتخاب کنند که برایشان مهم است که عمیق‌تر کاوش کنند.

4. روی بهترین ابزارهای همکاری برای استفاده تیم های خود سرمایه گذاری کنید.

هرچه بتوانید دید بیشتری در مورد آنچه دیگران انجام می دهند و چرایی آن را ارائه دهید، بهتر است. ابزارهای عالی به افراد اجازه می‌دهند تا به جای به‌روزرسانی مداوم مدیران در مورد وظایفی که می‌توانند، باید انجام دهند، روی کارشان تمرکز کنند. مردم را وادار به کار کنید، نه اینکه وقت خود را صرف کشف اینکه چگونه می توانند با یکدیگر همکاری کنند.

5. همکاری را در عملیات خود طراحی کنید.

در مورد نحوه سازماندهی همکاری آگاه باشید. مکالمات متقابل کارکردی را فعال و تشویق کنید و افراد “عام” را در جلسات بگنجانید تا دیدگاه های مختلف را دریافت کنید، فرضیات را به چالش بکشید، و آگاهی را در مورد راه حل های جدید افزایش دهید. شما باید فرصت هایی را برای افراد فراهم کنید تا نقاط را به هم متصل کنند و همزمانی را در یک محیط راه دور تجربه کنند.

6. هنگام استخدام افراد جدید، سخت تلاش کنید تا شبکه آنها را در شرکت ایجاد کنید.

به آنها رفیق بدهید. با جفت کردن آنها با افرادی که مدت طولانی تری در شرکت بوده اند و ارتباطات قوی با دیگران دارند، به ایجاد ارتباطاتی که برای موفقیت نیاز دارند کمک کنید.

7. تا جایی که می توانید اطلاعات را شفاف سازی کنید.

نوآوری زمانی اتفاق می افتد که افراد به نقاط مختلف بپیوندند. اطمینان حاصل کنید که رهبری نتایج مورد نظر را روشن می کند و ارتباط برقرار می کند و افراد در حال به اشتراک گذاشتن اقداماتی هستند که برای دستیابی به آنها تلاش می کنند.

من می دانم که این زمان برای بسیاری از رهبران شرکت ها سخت بوده است و ایجاد انواع تغییرات لازم برای رقابت در این دنیای جدید می تواند دلهره آور به نظر برسد. این امر مستلزم دوز سالم بی‌آموزی است، اما ممکن است.

برای الهام گرفتن، قسمت های پادکست من را بررسی کنید که در آنها این موضوعات را با رهبران خطوط هوایی امریکن و ولز فارگو بررسی کردم .

امریکن در بحبوحه همه گیری همه گیر به مجموعه ای از موفقیت های قابل اندازه گیری دست یافته است، مانند راه اندازی صدها کیوسک بدون تماس در هفته ها و توسعه قابلیت به روز رسانی آنها در زمان واقعی.

ولز فارگو توانست یک تیم کوچک و چند کاره را گرد هم آورد تا به سرعت وام های تجاری برای برنامه حفاظت از چک حقوقی را که در بهار گذشته توسط دولت ایالات متحده در دامان بانک ها حذف شده بود، مدیریت کند.

با شنیدن این که چگونه این شرکت‌ها توانسته‌اند از فرآیندهای قدیمی ناکارآمد خارج شوند و قابلیت‌هایی برای نوآوری سریع ایجاد کرده‌اند، الهام خواهید گرفت.

شما می توانید این کار را انجام دهید

توقف در نوآوری هرگز شرط خوبی نخواهد بود، و اگر این وضعیت شماست، وقت آن رسیده است که به بازی بازگردید. رقبای شما منتظر نیستند.

به یاد داشته باشید، بزرگ فکر کنید، اما از کوچک شروع کنید تا بتوانید سریع یاد بگیرید. اگر برای رسیدن به توپ به کمک نیاز دارید، تماس بگیرید و بیایید چت کنیم.

بری گیر افتادن اینجاست

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *