چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

ریسک و تاثیر آن بر نوآوری

آینده ابهامات و خطرات زیادی را به همراه دارد. این بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره و انجام تجارت ما است. ریسک پذیر یا نه، ناگفته نماند که هنگام تصمیم گیری های تجاری، عوامل خطر را در نظر خواهید گرفت. شما می توانید انتخاب کنید که آن را نادیده بگیرید، از فرصت استفاده کنید یا آن را مهار کنید و سعی کنید آن را از بین ببرید. در هر صورت، هنگام راه اندازی یک کسب و کار باید انتخاب های آگاهانه داشته باشید و مبادلات را محاسبه کنید.

وقتی صحبت از رابطه بین نوآوری و ریسک می شود، به نظر می رسد که این دو دست به دست هم می دهند. هر نوآوری در کل فرآیند نوآوری با خطرات زیادی روبرو است. عامل زمان نقش مهمی ایفا می کند زیرا ریسک می تواند مستقیماً با طول فرآیند / پروژه نوآوری مرتبط باشد. هرچه زمان بیشتری بین ایده، توسعه آن و راه‌اندازی نهایی بگذرد، ممکن است عوامل خطر بیشتری ظاهر شوند و چیزهای بیشتری اشتباه پیش بروند. با نگاهی به این رابطه نوآوری-ریسک، می توانیم از دو جنبه متفاوت به آن بپردازیم:

  1. خطر شکست

البته خطر شکست بدیهی است. نوآوری بدون موفقیت برای کسب و کار شما سودی ندارد، اینطور نیست؟ اول از همه، مطمئن شوید که نوآوری های شما با چشم انداز و ماموریت تجاری شما و همچنین با استراتژی کسب و کار شما مطابقت دارد. در مرحله بعد، استراتژی نوآوری خود را تعریف کنید و همه عوامل خطر را بررسی کنید. بیایید یک چیز را روشن کنیم، در نظر گرفتن همه عوامل خطر غیرممکن است، اما حداقل سعی کنید عوامل اصلی را فهرست کنید و آنها را پیگیری کنید. انواع ریسک هایی که می توانند بر موفقیت نوآوری شما تأثیر بگذارند عبارتند از: ریسک بازار، ریسک اعتباری، ریسک عملیاتی، ریسک استراتژیک، ریسک نقدینگی، ریسک نظارتی، ریسک شهرت، ریسک سیاسی… آنها می توانند داخلی، خارجی باشند. ریسک همه جا هست اما حتی اگر نسبت به ریسک بیزاری و سطح تحمل پایینی داشته باشید، به خاطر داشته باشید که خطر دو طرف وجود دارد، نه فقط جنبه منفی. با آن، ریسک نیز شانس موفقیت را به ارمغان می آورد. نویسه چینی ریسک شاید به بهترین شکل معنای واقعی آن را نشان دهد. با دو شخصیت ترکیب شده است، یکی نماد خطر و دیگری یک فرصت.

زمان بیشتر – ریسک بیشتر

همانطور که قبلا ذکر شد، زمان نقش مهمی ایفا می کند. هر چه فرآیند نوآوری طولانی تر باشد، ریسک مرتبط با آن بیشتر می شود. همیشه مراقب پرچم های قرمز باشید. از رها کردن ایده های خود نترسید، زیرا گاهی اوقات تصمیم درست برای کل کسب و کار شما ممکن است متوقف کردن یا به تعویق انداختن پروژه نوآوری باشد که روی آن کار می کنید. این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما می شود و به شما فرصتی می دهد تا تمرکز خود را به پروژه های مهم تر تغییر دهید.

تکرارهای سریع و کوچک برای موفقیت بیشتر

به جای اینکه منتظر باشید تا محصول نهایی وارد بازار شود و سپس موفقیت نوآوری خود را ببینید، سعی کنید تکرارهای کوچک و سریع را در کل فرآیند نوآوری بگنجانید. این به شما کمک می کند تا با نوآوری خود به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید و به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید. این تغییرات کوچک، بازخورد سریع و دقیقی را در مورد نوآوری خود و اینکه آیا راه درست را می روید یا خیر، به شما ارائه می دهد. بازخورد می تواند داده های ارزشمندی را در مورد جنبه های مهم نوآوری که ممکن است در نظر نگرفته اید در اختیار شما قرار دهد و از این رو به شما کمک می کند از خطر شکست جلوگیری کنید.

آیا زیرساخت مناسبی برای حمایت از نوآوری خود دارید؟

گاهی اوقات نادیده گرفته می شود، فقدان زیرساخت می تواند یک معامله بزرگ و یک عامل خطر بزرگ باشد. نه تنها باید مطمئن شوید که نوآوری شما در مسیر درست قرار دارد و تمام عوامل خطر دیگر را زیر نظر دارد، بلکه باید مطمئن شوید که وقتی محصول یا خدمات شما آماده عرضه به بازار است، زیرساخت مناسبی برای پشتیبانی دارد. آی تی. اگر اینطور نیست، باید در نظر بگیرید که آیا می توانید زیرساخت مناسب را خودتان ایجاد کنید یا زیرساخت موجود را بهبود ببخشید؟ اینها همه عوامل خطر هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند و دلیل شکست برخی از نوآوری ها هستند.

  1. نوآوری ها به عنوان راهی برای کاهش ریسک

در حال حاضر جنبه دیگر در رابطه نوآوری-ریسک تاثیر نوآوری بر کاهش ریسک است. حتی اگر منتظر چیزهای غیرمنتظره باشید، باز هم در برخی مواقع غافلگیر خواهید شد. اما کسب‌وکاری که از فرهنگ غنی نوآوری حمایت می‌کند و آن را تغذیه می‌کند، چابک‌تر است و توانایی بیشتری در پاسخ به ریسک دارد. صرف نظر از صنعت شما، ریسک می تواند از همه طرف و در هر زمان به وجود بیاید. اینجاست که راه حل های نوآورانه وارد عمل می شوند و یک فاجعه را به موفقیت تبدیل می کنند.

مجموعه نوآوری

هر چه بیشتر نوآوری با موفقیت انجام دهید، مرتبط تر هستید. هرچه نوآوری های متنوع تری در مجموعه خود داشته باشید، امنیت کسب و کار شما بیشتر می شود. در اینجا باید عاقلانه سبد نوآوری خود را مدیریت کنید و مطمئن شوید که جریان ثابتی از نوآوری های تازه دارید، همه در مراحل مختلف فرآیند نوآوری. این اطمینان حاصل می کند که جریان نقدی و ROI شما دائماً در حال حرکت هستند و حتی در صورت شکست یک نوآوری، سایرین آسیب را پوشش می دهند.

پیش بینی آینده

حتی با جدیدترین فناوری، نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم. اما آنچه فناوری های نوآورانه به ما داده اند ابزارهای بسیار عالی هستند که می توانیم از آنها استفاده کنیم. به لطف آنها، شاخص های کلیدی را می توان ردیابی کرد، و مقادیر عظیمی از داده ها را می توان تجزیه و تحلیل کرد تا خطر را تا حد امکان کاهش دهد. مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  به شما امکان می دهد تصمیمات آموزش دیده و کارآمدتر فرآیند نوآوری خود را مدیریت کنید. باز هم، تقریباً غیرممکن است که همه عوامل خطر را در نظر بگیرید و همه نتایج را تجزیه و تحلیل کنید، اما، تا حدی، فناوری‌های نوآورانه می‌توانند به شما کمک کنند مطمئن شوید که در مسیر درست هستید.

ابر نوآوری و مدیریت ریسک

Innovation Cloud خطر شکست را کاهش می دهد و از راه اندازی نوآوری های موفق پشتیبانی می کند. چگونه می توانیم به کسب و کار شما در مدیریت ریسک کمک کنیم؟ مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  به گونه ای طراحی شده است که به شما کمک می کند تا خطر تصمیم گیری اشتباه را در کل فرآیند نوآوری کاهش دهید. ما مطمئن می شویم که فقط بهترین ایده ها برای توسعه بیشتر انتخاب می شوند. با تشکر از یادگیری ماشین و Big Data، مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  روند نوآوری شما را بیشتر تقویت می کند و این امکان را به شما می دهد که فرآیند تصمیم گیری خود را حتی بیشتر بهبود بخشید. در مرحله بعد، رویکرد Phase-Gate ما توسعه موفقیت آمیز ایده های شما را تضمین می کند و مطمئن می شود که آنها با موفقیت و به موقع وارد بازار می شوند. پیگیری شاخص‌های کلیدی و پیشرفت خود در طول مراحل و داشتن پست‌های بازرسی، تضمین می‌کند که در هر لحظه تصمیم‌گیری درست و اقدام کافی انجام می‌دهید.

از آنجایی که نوآوری یک فرآیند مداوم است و کار با راه اندازی موفقیت آمیز انجام نمی شود، ما بیشتر به کسب و کار شما کمک می کنیم تا پیشرفت هر نوآوری را در هنگام ورود به بازار پیگیری کند. مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  می تواند با نرم افزار تجاری موجود شما یکپارچه شود و تمام داده های لازم را برای تجزیه و تحلیل دقیق وارد کند. داده‌های جمع‌آوری‌شده را می‌توان نه تنها برای ردیابی پیشرفت نوآوری‌های شما، بلکه به‌عنوان اطلاعات ارزشمند و درس‌هایی که برای چرخه نوآوری بعدی به خوبی آموخته‌اید، استفاده کرد. مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  بیش از یک راه حل نرم افزاری نوآورانه است، شریک شماره یک شما در تجارت است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *