نوآوری برای حل چالش کلیدی در تولید آووکادو

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

نوآوری برای حل چالش کلیدی در تولید آووکادو

نوآوری برای حل چالش کلیدی در تولید آووکادو

 

بازار جهانی آووکادو در حال رشد است. رشد مورد انتظار بازار تا سال 2025 2.8 درصد برآورد شده است و پیش بینی می شود که به 644.7 میلیون دلار برسد که از 576.8 میلیون دلار در سال 2019 افزایش یافته است. سرعت رشد به حدی است که حتی کارتل های مکزیکی به عنوان چهار کارتل مکزیک به دنبال کنترل تجارت میوه هستند. برای برتری می جنگند.

آووکادو که با نام‌های «گلابی تمساح» و «طلای سبز» نیز شناخته می‌شود، کاربردهای گسترده‌ای دارد: از گواکامول تا نان تست آووکادو، سالاد آووکادو، بستنی آووکادو یا روغن آووکادو. آووکادو همچنین دارای خواص و فواید بسیار جالبی است که در صنایع دارویی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

چالش های تولید آووکادو

اما پرورش آووکادو دارای معایبی است زیرا آووکادو به صورت تک محصولی رشد می کند . به این معنی که همین محصول سال‌هاست که کشت می‌شود و خاک را تحلیل می‌برد و بسیاری از خواص معدنی آن را از بین می‌برد. طبق تحقیقات، تولید آووکادو مقدار زیادی آب مصرف می‌کند، 1981 متر مکعب در تن، به این معنی که آووکادو تأثیر زیادی بر منابع آب نیز دارد.

از آنجایی که درختان آووکادو محصولاتی چند ساله هستند که بیشتر در مناطق خشک و نیمه خشک رشد می کنند، نیاز به تامین آب در تمام طول سال دارند. طبق آمار رسمی دولت شیلی، یک کیلوگرم آووکادو به طور متوسط ​​389 لیتر آب مصرف می کند.. آووکادو بخش مهمی از اقتصاد شیلی است و پرورش دهندگان آووکادو چالش نوآوری را پذیرفته اند. در سپتامبر 2019، هیئتی از کمیته آووکادو – به رهبری فرانسیسکو کنتاردو-سفیر، مدیر کل اتحادیه، در نهمین کنگره جهانی آووکادو که در مدلین، شهری در کلمبیا برگزار شد، شرکت کرد. این کنگره به شرکت کنندگان فرصتی داد تا دانش خود را به اشتراک بگذارند و به طور مشترک به چالش ها و مشکلات مشترکی که با آن روبرو بودند رسیدگی کنند. در نتیجه این کارگاه ها، تعدادی از ارائه های موردی موفق در تحقیقات علمی و تجربیات نوآورانه به اشتراک گذاشته شد.

نوآوری در تولید آووکادو

با چنین چالش هایی در برداشت آووکادو، و با چنین محبوبیتی در میوه، کشاورزان به دنبال راه حل های نوآورانه ای هستند تا به آنها در تولید این ابر غذا کمک کنند.

طیف وسیعی از نوآوری های مختلف در بهره وری آب وجود دارد. قابل توجه ترین مالچ پلاستیکی (پوشش محافظ) برای تبخیر و تعرق کامل و همچنین یک سیستم آبیاری قطره ای جدید است – سیستمی که بدون فرسایش آب در زمین کارآمدتر و مستقیم تر است. همچنین آزمایش‌هایی با سقف‌های شیشه‌ای برای استفاده مجدد از تبخیر و تعرق درختان و دیدن اثرات آن وجود دارد. فرانسیسکو کنتاردو-سفیر، مدیر کل کمیته آووکادوی هاس شیلی می‌گوید: «این سه پروژه به ما در پیگیری بهره‌وری بهتر و مصرف کمتر آب کمک می‌کنند، و این به کمپین طولانی‌مدت ما برای پایداری تا حد امکان ادامه می‌دهد».

یکی دیگر از رویکردهای نوآورانه Aqua-4D و فناوری اختصاصی آن، با افزایش ثابت شده در رشد و نتایج قابل توجهی در صرفه جویی در مصرف آب تا 30 درصد است.. Aqua4D یک فناوری است که در اوایل دهه 2000 ثبت شده است و آب را با سیگنال های الکترومغناطیسی تصفیه می کند. این سیگنال‌ها سیگنال‌های سطح پایین و غیرتهاجمی هستند و بر ساختار آب و کشش سطحی آن تأثیر می‌گذارند و در نتیجه مولکول‌های آب به همراه مواد معدنی درون آن مرتب می‌شوند. خاک و گیاهان در سطح مولکولی تحت تأثیر قرار می گیرند، بنابراین وقتی مولکول های آب به اجزای کوچکتر تجزیه می شوند، می توانند راحت تر به خاک نفوذ کنند. این اثر مویرگی نامیده می شود و منجر به حفظ آب بهتر می شود، به این معنی که گیاه می تواند مقدار مناسبی آب را جذب کند.

کمبود آب در حال حاضر یکی از بزرگترین نگرانی های جهان است و با تغییرات آب و هوایی ، این مشکل همچنان بزرگتر می شود. امروزه تمرکز شدیدی بر روی چگونگی محدود کردن مصرف غیرضروری منابع ارزشمند و چگونگی تشویق به بهره‌وری آب وجود دارد. ما تاکنون راه‌حل‌های موفق زیادی را دیده‌ایم، اما بیایید هنوز به این موضوع بسنده نکنیم.

هدف از آوردن بیشتر این نوآوری های مفید به مزارع، پایه خوبی برای محافظت از سیاره ما همراه با آووکادو و سایر گیاهان و جانوران خواهد بود. ایجاد پیوند بین فناوری، مؤسسات و سیاست‌ها واقعاً می‌تواند به ما در دستیابی به پیشرفت‌های بیشتر در زمینه استفاده پایدار از آب کشاورزی و افزایش کارایی مصرف آب کمک کند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *