نوآوری در مدیریت زباله های خورشیدی تفاوت ایجاد خواهد کرد

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

نوآوری در مدیریت زباله های خورشیدی تفاوت ایجاد خواهد کرد

نوآوری در مدیریت زباله های خورشیدی تفاوت ایجاد خواهد کرد

 

ما به انرژی نیاز داریم. انرژی زیادی. و روش های هوشمندانه و مبتکرانه ای برای تولید آن پیدا کردیم. سبز، تمیز، هر طور که دوست دارید اسمش را بگذارید. ثابت ترین و گسترده ترین شکل پایدار انرژی از صنعت خورشیدی، یعنی پانل های خورشیدی می آید . آنها برای مدت طولانی در اطراف بوده اند و کار فوق العاده ای انجام می دهند. ولی. مری هاتزلر، محقق ارشد موسسه تحقیقات انرژی، می گوید: «هیچ شکلی از انرژی در استفاده مدرن آن کاملاً تمیز نیست. مشاهده خوب، مریم.

همیشه بعد از آفتاب تاریک است 

پاندا را به عنوان یک منبع انرژی سبز نوآورانه به شما در آخرین پست وبلاگ خود معرفی کردیم، جایی که در مورد ظرفیت خورشیدی چین و راه های آن برای محبوب کردن نیروگاه های خورشیدی نوشتیم. این تنها ذره ای ناچیز از ظرفیت خورشیدی شهرستان است که بزرگترین ظرفیت خورشیدی جهان است – عدد خیره کننده 130 گیگاوات . در رتبه دوم پس از چین، ایالات متحده با بیش از 1.4 میلیون تاسیسات انرژی خورشیدی در حال استفاده است. هند، ژاپن، سایر نقاط جهان را اضافه کنید…تقریباً در همه جا پنل های فتوولتائیک وجود دارد. بنابراین، نقص چیست، اما چیست؟

هدر. زباله های خورشیدی آن پانل ها نمی توانند برای همیشه زنده بمانند و پاندا، متأسفانه، تا آخر زمان تکان نخواهد خورد.

دیدی که اون یکی میاد؟ به همین سادگی… همه آنها باید به جایی ختم شوند، و برای اینکه این نوع تولید انرژی کاملاً پایدار، تمیز و سبز باشد، باید به فکر آن دسته از صفحات خورشیدی باشیم که به نقطه پایان عمر نزدیک می شوند و روی هم انباشته می شوند. . با اینا چیکار کنیم.

در اینجا مهمترین بخش های داستان دفع پنل خورشیدی آورده شده است .

  1. امید به عمر پنل خورشیدی حدود 25 تا 30 سال است. تقریبی است. این بدان معنا نیست که آنها به طور ناگهانی کار را متوقف می کنند. در واقع، ظرفیت توان آنها ظاهراً در طول این مدت حدود 20٪ کاهش می یابد، اما حتی ممکن است 30 یا 40 سال دوام بیاورند. با این وجود، کارشناسان هشدار می‌دهند که میلیون‌ها پانل قدیمی می‌توانند تأثیر زیادی بر محیط‌زیست داشته باشند. بعد چی؟
  2. علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا، هیچ کس مقرراتی در مورد مدیریت زباله های خورشیدی اجرا نکرده است. در اتحادیه اروپا، پانل های PV به عنوان زباله های الکترونیکی در دستورالعمل زباله های الکتریکی و تجهیزات الکترونیکی طبقه بندی می شوند. از سال 2012، تولیدکنندگان در آنجا باید از مقررات قانونی و استانداردهای دفع پیروی کنند تا پنل های خورشیدی به جایی ختم نشوند و به تهدیدی برای محیط زیست تبدیل نشوند. در چین، ایالات متحده، ژاپن … بدون مقررات. هزینه های بازیافت و دفع پانل ها در هزینه های تولید لحاظ نمی شود.
  3. اگر روش‌های بازیافت را اجرا نکنیم، تا پایان سال 2050، می‌توان انتظار داشت 60 میلیون تن ضایعات پنل‌های PV در انبارها وجود داشته باشد. بیشتر در چین. لحظه ای که متوجه می شوید همه سلول های خورشیدی از عناصر سمی تشکیل شده اند، این یک شرط واقعاً ترسناک می شود. آیا دیگر آنقدر پایدار به نظر نمی رسد، درست است؟
  4. سرب، کروم، و کادمیوم افراد بد هستند. برای انسان مضر است . این عناصر به طور بالقوه می توانند در سیستم های آب آشامیدنی ما ختم شوند. دارند انباشته می شوند. فکر می کردید فقط پلاستیک و شیشه در بازی هستند؟ خیر، سلول های PV ترکیب پیچیده ای از مواد هستند که برای جداسازی و بازیافت سخت هستند. و نه تنها این – “پنل های خورشیدی در هر واحد انرژی 300 برابر بیشتر از نیروگاه های هسته ای زباله های سمی ایجاد می کنند.” – متوجه گروه مستقر در برکلی شد. اوه
  5. حقایق زیر شماره 4 دلیلی است که کارخانه های بازیافت پنل های خورشیدی شروع به ظهور کردند تا تولیدکنندگان راه حل های نوآورانه ای برای مقابله با زباله ها پیدا کنند. در حال حاضر از دو نوع پنل خورشیدی استفاده می شود. پانل های PV مبتنی بر سیلیکون غالب هستند و 90٪ محتوای آنها خطرناک نیست، اما 10٪ از عناصر سمی مشکل ساز هستند. و پانل های مبتنی بر لایه نازک وجود دارد. هر دو نوع را می توان با فناوری های صنعتی خاص تغییر کاربری داد. نوآوری در روش های بازیافت حتی می تواند 96 درصد راندمان بازیافت را فراهم کند. اما، اکنون گوش کنید – هدف آن این است که درصد بیشتری را در آینده به دست آورید!
  6. هنگامی که صحبت از پانل های مبتنی بر سیلیکون می شود، با استفاده از فرآیندهای نوآورانه می توان از 95 درصد شیشه و 85 درصد از مواد سیلیکونی استفاده مجدد کرد. پانل های لایه نازک به روشی متفاوت پردازش می شوند، به طور شدیدتری که مایعات را از جامدات جدا می کند. بسته به نوع روش های اعمال شده، به طور متوسط ​​95٪ از اجزای نیمه هادی مایع باقی می ماند تا دوباره استفاده شود. از مواد جامد، 90 درصد شیشه می تواند بخشی از پانداهای جدید باشد. بد نیست وقتی آن را به این شکل ارائه می کنید، اما در واقع کار کمی انجام می شود.
  7. بسیار مهم است که از هم اکنون اقدام به این موضوع کنید. نه در 2، نه در 5 یا 10 سال. اکنون. ما نیاز به مقررات، قوانین و فرآیندهای مناسب داریم که در اسرع وقت اجرایی شود تا بتوانیم برای از کار انداختن مناسب این بچه های خوب آماده باشیم. به نظر می رسد صنعت ناآگاه، آرام است، نگرش زیادی روی میز دارد، سیگار می کشد، سیگار می کشد. این باید تغییر کند. یکی از نمونه های روشن، افتتاح اخیر اولین کارخانه بازیافت پنل های خورشیدی اروپا در فرانسه است. تحسین!
  8. آخرین اما نه کم اهمیت – سود ! شرکت مشاوره بین‌المللی Global Market Insights پیش‌بینی می‌کند که بازار جهانی مدیریت بازیافت و دفع پنل‌های PV می‌تواند تا سال 2024 به ارزش 360 میلیون دلار و تا سال 2050 حدود 14 میلیارد دلار ارزش بازیافتی داشته باشد. سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان، منتظر چه چیزی هستید؟ یک مزیت بزرگ نیز فرصت های شغلی سبز فراوان خواهد بود.

همیشه بعد از تاریکی نور هست

برای جمع بندی، هیچ چیز از نظر زیست محیطی مطلوبی در مورد انباشت زباله های خطرناک در حین تلاش برای سبز شدن وجود ندارد، اما ما می توانیم آن را درست کنیم، می توانیم تلاش کنیم، کار کنیم، تلاش کنیم، کار کنیم و نوآور باشیم تا زمانی که آن را به یک داستان خوش پایان در مورد یک داستان تبدیل کنیم. منبع کاملاً پایدار انرژی بسیار مورد نیاز.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *