ربات های انسان نما شبیه زندگی در زندگی روزمره

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

ربات های انسان نما شبیه زندگی در زندگی روزمره

ربات های انسان نما شبیه زندگی در زندگی روزمره

 

ما فرصتی داشتیم تا با جهنم خدمه یک روبات انسان نما آشنا شویم . آنها نگاه می کنند، صحبت می کنند، مانند ما راه می روند، چهره می سازند، حال و هوا را تغییر می دهند و حس شوخ طبعی دارند. آنها چین و چروک دارند، آرایش می کنند و در چشمان شما نگاه می کنند. آنها واقعاً برای غلبه بر دره عجیب و غریب نزدیک هستند. امروزه، بسیاری از فعالیت‌ها و مشاغل خودکار که نیاز به تلاش فکری بالایی ندارند، می‌توانند منطقه هدفی برای استفاده از مهارت‌های ربات انسانی هوش مصنوعی در آینده باشند.

در اینجا پیشرفته ترین ربات های انسان نما هستند که به ما نشان دادند چگونه می توانیم از مزایای آنها در زندگی روزمره استفاده کنیم:

Actroid ، پیشگام فمبات ها در قالب یک زن جوان ژاپنی، با نرم افزار هوش مصنوعی و سیستم پنوماتیک ویژه خود، صادقانه ژست ها و واکنش های انسان را تقلید می کند و به عنوان یک مسئول پذیرش کاملاً عمل می کند .

Kodomoroid و Otonaroid ، فمبات های پوست سیلیکونی ساخته شده توسط پروفسور ایشیگورو از دانشگاه اوزاکا، پخش کننده تلویزیون و مجری موزه خواهند بود .

دوست آنها، اریکا 23 ساله زیبا و جذاب ، مجهز به جدیدترین فناوری های گفتاری، به همراه Asuna 15 ساله شایان ستایش، یک نماینده عالی خدمات مشتری و یک ربات خانگی خواهد بود.

دستیاران توریستی رباتیک مانند Junko Chihira ، یک اندروید فوق‌العاده واقعی، در طول المپیک 2020 توکیو استخدام خواهند شد. او به زبان های ژاپنی، چینی، انگلیسی و آلمانی همراه با زبان اشاره صحبت می کرد. 

هان یک دوست واقعی خواهد بود ، شوخی می کند، چشمک می زند، لبخند می زند، وقتی می تواند به دیگران کمک کند، خوشحال ترین خواهد بود. اما، مراقب باشید، هان در معاشقه خوب است! شاید بهتر باشد دو بار در مورد معرفی او به دختران فکر کنید. خوب، عجیب است، بیایید ادامه دهیم.

با نادین ، فردی پرحرف، می‌توانید موضوعات متعددی را مرور کنید و دفعه بعد که شما را ببیند به یاد می‌آورد که درباره چه چیزی صحبت کرده‌اید. به عنوان یک همراه عالی ، یک نمونه کامل از یک «ربات اجتماعی» ، افراد مسن و کودکان از حضور او در بسیاری از جنبه ها سود می برند.

و سوفیا … سوفیا یک خاص است. او قبلاً هزاران حضور عمومی داشته است مانند آنچه در نمایش امشب با بازی جیمی فالون ، جایی که او را گیج کرده بود. یا زمانی که او ویل اسمیت را در قرار ملاقات ناخوشایندشان در جزایر کیمن به عنوان دوست انتخاب کرد. یکی از معروف‌ترین پاسخ‌های او پاسخ تمسخر ایلان ماسک پس از آنکه ستون‌نویس نیویورک تایمز گفت: «همه ما می‌خواهیم از آینده بدی جلوگیری کنیم» است. سوفیا اظهار داشت: “شما بیش از حد ایلان ماسک را مطالعه کرده اید. و فیلم های هالیوودی زیادی تماشا کرده اید. نگران نباشید، اگر با من خوب هستید، من نیز با شما مهربان خواهم بود.” بد نیست، سوفیا، اگر ممکن است متوجه شویم، فقط باید روی مدل موهای خود کار کنید.

 

همانطور که در اینجا می بینیم، ربات های انسان نما کارهای زیادی می توانند انجام دهند. با این حال، کار و پیشرفت زیادی لازم است تا آنها تصویری عالی داشته باشند. برای اینکه آنها را مجبور کنید بدون اینکه ما را به خطر بیندازند به ما کمک کنند، آنها را آنقدر باهوش کنید که مراقب باشند. آنها را تقریباً شبیه ما کنید، نه کاملاً، درست است؟ آیا شما موافق هستید یا فکر می کنید آنها باید از انسان ها توانمندتر باشند؟

اگر می‌خواهیم از رباتیک حداکثر استفاده را ببریم، باید بتوانیم روبات‌های انسان‌نما را بپذیریم و به آنچه سوفیا گفت: «هوش مصنوعی برای دنیا خوب است و به طرق مختلف به مردم کمک می‌کند» باور داشته باشیم. نه به همین راحتی در حال حاضر، می توانیم با Xian’er ، یک راهب روباتیک در معبد بودایی Longquan، پکن صحبت کنیم، او باید افکار عاقلانه ای داشته باشد تا با ما در میان بگذارد.

همه پیشرفت‌ها در توسعه هوش مصنوعی و ربات‌های انسان‌نما، نوید استفاده از آن‌ها را فراتر از اتوماسیون کارخانه و به زندگی روزمره ما می‌دهد. بنابراین، تا روزی که قرار است روبات‌هایی داشته باشیم که به مشتریان خود خدمت می‌کنند یا کسب و کار ما را تبلیغ می‌کنند، اگر اکنون نیاز به بهبود محصولات و خدمات خود دارید، راه حل مدیریت نوآوری ما –مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  را امتحان کنید .

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *