چگونه در 6 ماه اول به عنوان مدیر نوآوری زنده بمانیم

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

چگونه در 6 ماه اول به عنوان مدیر نوآوری زنده بمانیم

چگونه در 6 ماه اول به عنوان مدیر نوآوری زنده بمانیم

 

مدیریت نوآوری از بدو تأسیس تاکنون دستخوش تغییر بوده است. امروز با 50 سال پیش که واحدهای تحقیق و توسعه شرکتها منبع نوآوری بودند و تمرکز اصلی آنها بر فناوری بود، کاملاً متفاوت است. این روزها، با هدف اصلی ادغام تئوری مدیریت نوآوری با محیط نوآوری باز، تحت تأثیر شدید پلتفرم‌های دیجیتال هستیم. با توجه به این موضوع، کار یک مدیر نوآوری در این نظم تازه شکل گرفته چه خواهد بود؟

ممکن است آنها را با عناوینی مانند مدیر ارشد نوآوری ، معاون نوآوری ، رئیس نوآوری و غیره ببینید و مهم است که آنها را با مدیران تحقیق و توسعه اشتباه نگیرید. اگرچه تحقیق و توسعه برای نوآوری ضروری است، اما معمولاً فقط رویکرد فناورانه برای نوآوری دارد. برای اینکه یک مدیر نوآوری باشید، باید پیشرفت های تکنولوژیکی را با ظرفیت ساخت پروژه ها تکمیل کنید. نوع پروژه هایی که مردم و شرکت ها می توانند و حمایت خواهند کرد. مدیران نوآوری وظیفه دارند فرهنگ نوآوری مورد نیاز کارکنان را ایجاد کنند تا منابع مناسب را آزمایش کنند.

مهارت هایی که مدیر نوآوری باید داشته باشد:

  • تفکر استراتژیک
  • مدیریت پروژه
  • رهبری
  • خلاقیت و بینش

داشتن این مهارت‌ها بقای شما را تضمین می‌کند، اما برای پیشرفت، به چیزی بیش از این نیاز دارید. مدیر نوآوری باید بتواند ابتکار عمل داشته باشد، فرآیندها و رویه هایی را برای ایده پردازی، نمونه سازی اولیه و تولید ایجاد کند – تا ساختار واقعی را به نوآوری اضافه کند.

خوب، جذاب به نظر می رسد، اما بیایید ببینیم با چه مشکلات عملی ممکن است مواجه شوید.

گزارش مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) بیان می‌کند که دو سوم سازمان‌ها می‌گویند که نوآوری برای بقا ضروری است، با این حال کمتر از یک سوم می‌گویند که نوآوری موفقی برای رشد و افزایش درآمد دارند. در سال‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها به خاطر سرعت و کارایی، تلاش کردند تا فرآیندهای تجاری خود را دوباره اختراع کنند. و می توانید ببینید که بسیاری از آنها این کار را بسیار دشوار می دانستند. مسائلی که در بیشتر موارد منجر به این وضعیت می شود، فرآیندهای بازنگری کند، تعداد زیاد اعضای کمیته خرید، انجام همه کارها با کارکنان کوچک، ایجاد تغییرات در کل شرکت و غیره است. از طرف دیگر، اکثر شرکت های نوآور در حال درمان هستند. نوآوری مانند هر فرآیند تجاری دیگر. این شرکت ها سعی نمی کنند همه چیز را خودشان انجام دهند. آنها آگاه هستند که همکاری گسترده با شرکای داخل و خارج از صنعت راهی برای ایجاد مشترک محصولات و خدمات جدید همراه با مشتریان است. به عنوان مثال، تویوتا به هر کارمندی مهارت، ابزار و این اجازه را داد تا مشکلات را در حین خزیدن حل کند و از مشکلات جدید قبل از ظهور جلوگیری کند. در نتیجه، آنها با به دست آوردن بیشتر از کارگران خود، از رقابت خود پیشی می گیرند.

اگر شما به عنوان یک مدیر نوآوری، می‌خواهید تحقیقات را در زمینه فرصت‌های تجاری آینده که با استراتژی شرکت همسو هستند هدایت کنید، ممکن است ارائه‌دهندگان مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  را در نظر بگیرید . تنظیم صحیح فرآیندهای مدیریت نوآوری با یک نرم افزار مدیریت نوآوری مرتبط می تواند منجر به یک فرآیند ایده تا اجرا مقرون به صرفه و کارآمد با تمرکز بر ارزش های اصلی کسب و کار شود. به این ترتیب، می‌توانید همکاری را فعال کنید، کنترل را به دست آورید و تصمیم‌گیری را مانند شرکت‌های نوآورانه‌ای که به آن‌ها نگاه می‌کنید، ساده کنید.

مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  توسط برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در جهان استفاده می‌شود، از ساده تا سخت‌ترین نیازها، در سطح سازمانی. اجرای آن، هدایت صحیح فرآیند کامل نوآوری شما و همچنین آینده روشن مدیر نوآوری را که به سازمان کمک کرد تا به پتانسیل کامل خود برسد، تضمین می کند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *