در این پست شش عامل موفقیت اثبات شده برای راه اندازی و اجرای موفقیت آمیز چالش های ایده پردازی در شرکت شما را ارائه می دهیم. اگر مدیریت ایده  در یک شرکت به یک امر عادی تبدیل شود، ممکن است تعداد و کیفیت ایده های کارکنان کاهش یابد. این یک پدیده کاملاً عادی است. در اینجا چیزی است که می توانید در مورد آن انجام دهید. شروع چالش های ایده پردازی راهی عالی برای بازگرداندن توجه کارمندان به فرآیند مدیریت ایده یا فرآیند نوآوری است .

1. موضوع مناسب را برای چالش ایده پردازی خود انتخاب کنید!

برای حمایت از مدیریت ایده یک شرکت، می‌توانید چالش‌های ایده‌پردازی داخلی را تقریباً در هر موضوعی که فکر می‌کنید اجرا کنید: بهبود فرآیندهای داخلی، ایده‌هایی برای خدمات بهتر به مشتریان، محصولات جدید یا ویژگی‌های محصول، دیجیتالی کردن مدل‌های کسب‌وکار و غیره. به خصوص اگر برای اولین بار چالش های ایده پردازی را برای مدیریت ایده خود اجرا می کنید، مهم است که موضوعی را انتخاب کنید که کارمندان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

اجرای چالش های ایده پردازی در مورد چگونگی غلبه بر بوروکراسی داخلی بسیار ساده تر از شروع با مدل های کسب و کار دیجیتال است. انتخاب موضوع مناسب عمدتاً به سطح بلوغ فرهنگ نوآوری شما بستگی دارد . در مدیریت نوآوری  ، شروع با پیچیده ترین سؤالات همیشه هوشمندانه نیست. هنگامی که چالش های ایده پردازی بخش مهمی از مدیریت ایده شما هستند، بد نیست موضوعاتی را انتخاب کنید که پیچیده تر هستند.

2. الهام بخش مناسب را برای چالش ایده پردازی خود انتخاب کنید

راز یک روزنامه یا مقاله آنلاین موفق چیست؟ پر جنب و جوش، احساسی و مرتبط با مخاطب است. برای آماده سازی چالش ایده پردازی نیز به همین صورت است. اگر یک کمپین مدیریت ایده در مورد چگونگی جلوگیری از بوروکراسی در شرکت خود راه اندازی می کنید، با جمع آوری و توصیف سه تا چهار موقعیت معمولی شروع کنید. از کارمندان بپرسید که در مورد بوروکراسی در شرکت شما چه احساسی دارند. بیانیه ای از مدیر عامل خود دریافت کنید که کارکنان را تشویق می کند تا در فرآیندهای شرکت شما تجدید نظر کنند. مثال‌هایی از شرکت‌های دیگری که با موفقیت بر موانع بوروکراتیک درون سازمانشان غلبه کردند، بیاورید.

چالش ایده پردازی خود را جالب کنید! از خود بپرسید: اگر این مجموعه ای از مقالات آنلاین بود، آیا می خواهم آن را بخوانم؟ هرچه تلاش بیشتری برای آماده سازی یک چالش ایده پردازی انجام دهید، نتایج کمپین بهتر خواهد بود. وب سایت هوش نوآوری innosight بهبود مستمر به شما امکان می دهد چالش های ایده پردازی بسیار جذابی ایجاد کنید می توانید تصاویر یا ویدیوها را آپلود کنید و یک وبلاگ نوآوری راه اندازی کنید که در آن نمونه هایی را توضیح دهید.

3. اهداف روشنی را برای چالش ایده پردازی خود تعریف کنید

دقیقاً می خواهید با چالش ایده پردازی خود به چه چیزی برسید؟ اغلب مشتریان ما از تعیین اهداف واضح می ترسند زیرا فکر می کنند که ممکن است مانعی برای فرآیند خلاقیت باشد. این نیست! اگر اهداف روشنی را تعریف کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید، نشان می دهید که به موضوع و مدیریت ایده شرکت خود اختصاص داده اید. یک متن مقدمه معمولی برای چالش ایده پردازی شما می تواند این باشد:

ما به دنبال صد ایده برای غلبه بر بوروکراسی در شرکت خود هستیم. به ما بگویید که در چه زمینه‌هایی احساس می‌کنید که می‌توان کارها را با تلاش کمتر انجام داد! ایده های خود را برای فرم ها، فرآیندها یا فرآیندهای تایید داخلی جدید به ما بدهید. از بین صد ایده، ده ایده برتر را انتخاب کرده و اجرا می کنیم.»

شما به سرعت متوجه خواهید شد که اهداف واضح به شما کمک می کند تا چالش ایده پردازی را در شرکت خود ارتقا دهید. اگر شما این اهداف روشن را تعریف و به آنها منتقل نکنید، کارمندان شما ممکن است از خود بپرسند: “اگر آنها متعهد نیستند، چرا من باید متعهد باشم؟”

4. معیارهای ارزیابی را برای انتخاب بهترین ایده ها به اشتراک بگذارید

وقتی پروژه‌های مدیریت ایده را با مشتریان شروع کردیم، اغلب متوجه شدیم که آنها تمایل دارند چالش‌های ایده‌پردازی را بدون ارتباط با آنچه که یک ایده عالی است شروع کنند. این یک مشکل می شود زیرا همه فکر می کنند ایده آنها خوب است. و آنها درست می‌گویند: برای پایدار شدن مدیریت ایده، مهم است که معیارهای آنچه یک ایده خوب را در یک زمینه خاص یا مرتبط با یک موضوع خاص می‌سازد، بیان کنیم. برخی از مشتریان ما به دنبال ایده‌های نوآورانه‌ای بودند که جدید هستند، از تصویر یک رهبر نوآوری در صنعت پشتیبانی می‌کنند و برای کارکنان فروش صحبت می‌کنند. برخی دیگر به دنبال ایده هایی بودند که در فرآیند مدیریت ایده یا فرآیند نوآوری برنده شوند و بتوانند با منابع نسبتاً کمی اجرا شوند.

تا زمانی که کارمندان معیارهای ارزیابی را نشناسند، نمی دانند که شما در چالش ایده پردازی به دنبال چه هستید. برای موفقیت یک کمپین مدیریت ایده بسیار مهم است که این معیارها را در مراحل اولیه به اشتراک بگذارید.

5. کارکنان خود را فعالانه در یافتن بهترین ایده ها حمایت کنید

اغلب شرکت‌ها متوجه می‌شوند که این کافی نیست که یک چالش ایده‌پردازی به تنهایی اجرا شود. مطمئن شوید که یک ناظر تعیین شده در پلت فرم ایده پردازی خود دارید که فعالانه از کارمندان پشتیبانی می کند. معمولاً کارمندان سؤالات ساده ای دارند مانند اینکه چگونه یک عنوان خوب برای یک ایده بنویسند یا در هنگام تجزیه و تحلیل یک مشکل به پشتیبانی نیاز دارند.

مطمئن شوید که فردی درگیر چالش ایده پردازی شماست که آماده پاسخ سریع به این سوالات باشد. هنگامی که کارمندان اولین سوالات، بحث ها یا ایده های خود را ارسال می کنند، باید ظرف چند ساعت پاسخ دریافت کنند. به خصوص زمانی که کارمندان شما به چالش های ایده پردازی عادت ندارند، ممکن است در ابتدا نسبت به ارائه کمک ها مردد و بی میل باشند.

هرچه فعالیت بیشتری در یک پلتفرم ببینند، خودشان فعال تر خواهند بود. هر چه بیشتر از یک مدیر تشویق شوند، جزئیات و مفاهیم عمیق بیشتری را در اختیار خواهند داشت. در پروژه های خود ما اغلب با ارائه یک مدیر حرفه ای پلت فرم از مشتریان خود حمایت می کنیم. اگرچه این شخص در موضوعات چالش ایده‌پردازی متخصص نیست، اما می‌داند چگونه کاربران را به ارائه ایده‌های عالی تشویق کند و نظرات متفکرانه‌ای را در این فرآیند ارائه دهد.

6. به این فکر کنید که چگونه نتایج چالش ایده پردازی را اجرا خواهید کرد

گاهی اوقات ما با شرکت هایی صحبت می کنیم که یک چالش ایده پردازی را شروع می کنند تا مدیریت ایده خود را تقویت کنند. وقتی از آنها در مورد فرآیند پیاده سازی سوال می کنیم، پاسخ زیر را دریافت می کنیم:

ما بعداً در مورد این موضوع فکر خواهیم کرد. ابتدا می‌خواهیم ببینیم چه ایده‌هایی مطرح خواهند شد.»

ما به طور کلی آن را یک اشتباه نمی نامیم، اما برقراری ارتباط با فرآیند اجرای بهترین ایده ها نشان می دهد که شما به چالش ایده پردازی بسیار متعهد هستید. اگرچه ممکن است ندانید کدام نتایج بدست می آیند، مطمئناً می توانید یک جدول زمانی و اولین برنامه را برای اجرا ارائه دهید.

اعلام کمپین مدیریت ایده می تواند شامل جملاتی مانند این باشد:

«بهترین ایده ها ظرف دو هفته پس از پایان چالش ایده پردازی توسط یک کمیسیون مستقل ارزیابی خواهد شد. ما نتایج را مستقیماً اعلام خواهیم کرد. ما در حال برنامه ریزی برای انتخاب بین پنج تا ده ایده و ارائه منابع به نویسندگان برای توسعه یک مفهوم برای اجرا هستیم. این مفاهیم باید دو ماه پس از پایان کمپین آماده شوند. ما می خواهیم به نویسندگان و تیم های آنها این فرصت را بدهیم تا در مورد مفاهیم با مدیریت ارشد بحث کنند. ما در حال برنامه ریزی برای اجرای حداقل سه ایده در فرآیند نهایی هستیم و از هر طریقی که بتوانیم از تیم ها برای موفقیت ایده هایشان حمایت خواهیم کرد.

در پروژه‌های خود، مشتریان را تشویق می‌کنیم تا برنامه‌های واضحی را توسعه دهند و با آنها ارتباط برقرار کنند. وب سایت هوش نوآوری innosight ابزاری را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد تا اهداف مشخصی را در فرآیند پیاده‌سازی تعریف کنند تا نقشه راه اجرا داشته باشند و بتوانند اجرای ایده‌ها را کنترل کنند.

چالش های ایده پردازی می توانند مدیریت ایده و بهبود مستمر شما را تقویت کنند

اگر عوامل موفقیت ما را برای چالش های ایده پردازی دنبال کنید، به سرعت متوجه خواهید شد که کارکنان نسبت به مدیریت ایده یا روند بهبود مستمر شرکت شما بازتر می شوند. وب سایت هوش نوآوری innosightنرم افزار و خدماتی را برای راه اندازی و اجرای کمپین های مدیریت ایده و بهبود مستمر در اختیار شما قرار می دهد .