چگونه نوآوری از روندها پدیدار می شود


چگونه نوآوری از روندها پدیدار می شود

به طور فزاینده ای، نوآوری ها بر اساس روندها هستند. دیجیتالی شدن و تحول دیجیتال ، مدیریت نوآوری شرکت‌ها را در سال‌های آینده به‌طور اساسی تغییر خواهد داد. مدل‌های کسب‌وکار دیجیتال جدید   بر اساس فناوری‌های جدیدی مانند زنجیره بلوک، هوش مصنوعی یا محاسبات لبه‌ای در حال ظهور هستند. نوآوری تجاری  به طور فزاینده ای مبتنی بر فناوری است. تجزیه و تحلیل روندهای فناوری، روندهای تجاری و روندهای بازاریابی یک پیش نیاز ضروری برای توسعه استراتژی های نوآوری است . در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه تحلیل روند را به سرعت و به راحتی انجام دهید. و یاد خواهید گرفت که چگونه از روندها نوآوری ها را توسعه دهید.

گرایش ها چیست؟

اصطلاح روندها به طور کلی به یک جهت کلی اشاره می کند که در آن فناوری ها، بازارها و شرکت ها در حال تغییر هستند. روندها، پیشرفت‌های بلندمدتی هستند که به کندی رخ می‌دهند و از طریق بازیگران مختلف (موسسات تحقیقاتی، آزمایشگاه‌های توسعه، بخش‌های نوآوری و دیجیتالی‌سازی) به جریان اصلی راه پیدا می‌کنند.

اساس روندها به اصطلاح مگاترند هستند که تصویر بزرگ را توصیف می کنند. روندهای بزرگ مانند تغییرات جمعیتی، افزایش آگاهی از تغییرات آب و هوایی یا اتصال جهانی ماشین ها و دستگاه ها از شاخص های روند کلی هستند. مثل این است که به یک گروه کوهنوردی بگویید: «به جنوب بروید».

برای شرکت ها، مگاترندها منجر به برنامه های اقدام مستقیم نمی شوند. بنابراین، مگاترندها به گرایش‌های فرعی مشخص‌تر تقسیم می‌شوند. به عنوان مثال، یک بار در سال، موسسه مشاوره و فناوری بین المللی گارتنر  ، مهم ترین روندهای فناوری برای سال آینده را منتشر می کند. به عنوان مثال، برای سال 2020، این موارد شامل ابراتوماسیون، دموکراتیزه کردن دانش و بلاک چین عملی است. علاوه بر این، گرایش هایی برای بخش های جداگانه شرکت ها وجود دارد، مانند گرایش های بازاریابی، گرایش های منابع انسانی یا گرایش های مدیریت. در نهایت، روندهای صنعت و به اصطلاح روندهای خرد وجود دارد.

  • روندهای صنعت اثرات روندها را بر صنایع و بازارهای خاص توصیف می کند.
  • Microtrend ها نمونه هایی از موارد استفاده و فناوری هستند. آنها نشان می دهند که چگونه روندها در عمل اجرا می شوند.

روندهای صنعت و ریزروندها به عنوان الهام بخش به اصطلاح فازی فازی مرحله نوآوری هستند، جایی که تولید ایده ضروری است.

نمونه هایی برای روندهایی که ممکن است منجر به نوآوری شود

چگونه نوآوری از روندها بیرون می آید

هر روندی تأثیر مستقیمی بر استراتژی نوآوری شما ندارد. این به شدت به جایگاه شرکت شما در منطقه مربوطه و اینکه مشتریان شما تا چه حد نوآوری محور هستند بستگی دارد. در پنج مرحله نوآوری از روندها ایجاد می شود.

مرحله 1: روندها را با توجه به ارتباط آنها با استراتژی نوآوری ارزیابی کنید

نرم‌افزار نوآوری پیشرفته مانند وب سایت هوش نوآوری innosight فرصتی را برای بحث و ارزیابی روندها با چندین کارمند از داخل یک شرکت فراهم می‌کند. می توانید از خود بپرسید:

  • این روند چه تأثیراتی بر شرکت من دارد؟
  • در چه زمینه هایی می توانیم به مزیت های رقابتی دست یابیم؟
  • کجا عقب هستیم و باید به عقب برسیم؟

تابع نظر اجازه می دهد تا این سؤالات به طور زنده مورد بحث قرار گیرند. علاوه بر این، روندها را می توان به صورت مشترک ارزیابی کرد.

مرحله 2: اولویت بندی روندها

با ابزار اولویت‌بندی وب سایت هوش نوآوری innosight ، می‌توانید به سرعت و به آسانی روندهایی را که از نظر شما بسیار مرتبط و فوری هستند شناسایی کنید. گزینه‌های مختلف فیلتر به شما امکان می‌دهند مرتبط‌ترین گرایش‌هایی را که باید روی آن‌ها به سریع‌ترین شکل ممکن عمل کنید، شناسایی کنید.

مرحله 3: روندها را به مدیریت نوآوری یا فناوری خود متصل کنید

تجزیه و تحلیل روندها تنها در صورتی به نتایج قابل توجهی منجر می شود که تجزیه و تحلیل روند را با فرآیند نوآوری خود مرتبط کنید. قابلیت انتقال ریزروندها و روندهای فناوری را ارزیابی کنید. از نتایج برای مدیریت نوآوری خود استفاده کنید. وب سایت هوش نوآوری innosight  ، می توانید از کشیدن و رها کردن برای انتقال روندها به فرآیند نوآوری خود استفاده کنید. می توانید ایده ها را با روندها مرتبط کنید. این به شما این فرصت را می دهد که در هر زمان اصول اولیه پروژه های نوآورانه خود را مرور کنید.

مرحله 4: مسئولیت های مشخص را تعریف کنید

یک پروژه نوآوری باید به همان میزان تعهد پروژه مشتری داشته باشد. بر این اساس، مسئولیت هایی در این فرآیند، به عنوان مثال برای اکتشاف دقیق تر یک فناوری خاص، برای تهیه یک مطالعه امکان سنجی یا برای اجرای یک پروژه، تعیین می شود. در وب سایت هوش نوآوری innosight به راحتی می توانید این نقش ها و مسئولیت ها را تعیین کنید. این به شما یک دید کلی از اینکه چه کسی روی چه پروژه‌هایی کار می‌کند، می‌دهد.

مرحله 5: وظایفی را برای تیم های نوآور خود تعریف کنید

برای هر پروژه نوآوری یک لیست وظایف واضح با نقاط عطف ایجاد کنید. آنچه از تیم های خود انتظار دارید را مشخص کنید. وب سایت هوش نوآوری innosight  امکان تعریف وظایف و ایجاد نقشه راه نوآوری را بر اساس روندهایی که شما شناسایی کرده اید را فراهم می کند. شما به سرعت یک نمای کلی از اینکه چه کسی روی چه پروژه‌هایی کار می‌کند و تا چه زمانی می‌توان انتظار داشت، به دست می‌آورد.

نوآوری و روندها شرکت ها را قادر می سازد تا با آینده روبرو شوند

نوآوری موفق بر اساس روندها است. آنها اساس یک استراتژی نوآوری یا یک استراتژی دیجیتال هستند. آنها شرکت ها را قادر می سازند تا برای بلندمدت برنامه ریزی کنند. برخلاف رقبای که فقط نوآوری مشتری محور ، نوآوری تدریجی یا بهبود فرآیند را هدایت می کنند . وب سایت هوش نوآوری innosight  از شرکت ها در توسعه موفقیت آمیز نوآوری ها از روندها پشتیبانی می کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *