ماشین های پرنده فوق العاده و کجا می توان آنها را پیدا کرد

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

ماشین های پرنده فوق العاده و کجا می توان آنها را پیدا کرد

ماشین های پرنده فوق العاده و کجا می توان آنها را پیدا کرد

 

اتفاقی باورنکردنی در 2018/06/02 رخ داده است. موشک فالکون هوی، قدرتمندترین موشک عملیاتی جهان با ضریب دو برابری، از کیپ کاناورال در فلوریدا با حمل محموله ویژه خود به فضا پرتاب شد. ماشین های پرنده دیگر فقط تخیل کودکانه نیستند، بلکه به لطف بینش و نبوغ ماسک به واقعیت تبدیل شده اند. احتمالاً قبلاً در مورد آن شنیده اید و این رویداد بزرگ را تماشا کرده اید. در نگاهی به گذشته، این رویداد تا حدودی مشابه است، شاید کمی کمتر از “گام بزرگ برای بشریت…” ، اما با این وجود، همه ما کمی شبیه مردم “مهتابگرد” آن دوران هستیم. ما همان برداشت ها و هیجان را تجربه کردیم، همانطور که آنها داشتند، از اینکه چیزی که دنیا را تغییر داد همین الان اتفاق افتاد.

یک ایده جالب، فرستادن رودستر تسلا با استارمن به عنوان راننده آن به فضا، از ایده پردازی تا تحقق هفت سال طول کشید. به جرات می توان گفت که داده های تحقیقاتی مورد نیاز برای تبدیل این ایده به پروژه بسیار زیاد بود. رویکرد نوآورانه تسلا و اسپیس ایکس منجر به تلاش مشترک این دو غول در تحقق این پروژه شد. ایلان ماسک موفق شد این ایده کودکانه را زنده کند تا همه ما از آن لذت ببریم.

پس از پرتاب موفقیت آمیز، دو بوستر درختی به طور همزمان بیش از یک فرود عمودی کامل را انجام دادند که ارزش دیدن زنده را داشت. مسافران فالکون هوی در حال حاضر در حال پرواز به سمت مدار هلیوسنتریک مریخ هستند یا قرار بود. اما قوی‌ترین موشک در حال عملیات، خودرو را «کمی» از مسیر عبور داد و اکنون در مسیر خود به سمت کمربند سیارک‌ها است. در حال حاضر، ماشین پرنده، با یک پیام مخفی برای بیگانگان “ساخته شده در زمین توسط انسان” ، که بر روی تخته مدار حک شده است، به اعماق فضا پرواز می کند. اما نترسید! اگرچه رودستر قرمز در حال عبور از کمربندهای پرانرژی تابشی است، اما بیشتر خودرو به آن رسیده و در حدود شش ماه و 200 میلیون مایل به مدار مریخ خواهد رسید.

هنگامی که به مریخ می رسد، “طرح” جدید این است که در یک مسیر بیضی شکل حرکت کند و وارد مدار مریخ شود و به سفر به دور خورشید ادامه دهد. می توانید این سفر فوق العاده را به صورت زنده در کانال YouTube SPACE AND UNIVERSE (رسمی) پیدا کنید.

جان بخشیدن به ایده های جالب فرآیندی عظیم است، با چالش های زیادی. چیزهای درختی که نوآوران می توانند از ماسک بیاموزند:

● چشم انداز داشته باشید! با ایلان ماسک، فراتر از کسب درآمد است. با SpaceX او می خواهد پیشگام اکتشاف فضایی برای آینده بشر باشد. تسلا در مورد یافتن راه‌های جدید و تمیزتر برای حمل و نقل افراد است.
● از هنجارها سرپیچی کنید! تسلا به طور مستقیم به کاربران نهایی می فروشد و کانال های عادی را دور می زند. تمام پتنت های نوآوری تسلا شفاف و در دسترس همه هستند.
● به حرکت ادامه دهید! از موفقیت یک نوآوری برای تولید نوآوری های دیگر استفاده کنید.

ما شما را با سخنان ایلان ماسک ترک می کنیم : «شکست یک گزینه در اینجا است. اگر همه چیز شکست نمی خورد، شما به اندازه کافی نوآوری نمی کنید. تا دفعه بعد… به نوآوری ادامه دهید!

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *