اسکلت های بیرونی در حال تبدیل شدن به تجهیزات ضروری برای بسیاری از مشاغل هستند

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

اسکلت های بیرونی در حال تبدیل شدن به تجهیزات ضروری برای بسیاری از مشاغل هستند

اسکلت های بیرونی در حال تبدیل شدن به تجهیزات ضروری برای بسیاری از مشاغل هستند

 

اسکلت‌های بیرونی جدیدترین چیزی نیستند که وجود دارد، اما ما همچنان روش‌های نوآورانه‌ای را می‌بینیم که از آنها در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود، و شاید شما برای استفاده از آنها در خط کار خود الهام بگیرید. آنها دیگر فقط برای استفاده توسط سربازان فوق العاده طراحی و ساخته نشده اند، بلکه راه خود را به زندگی روزمره پیدا می کنند، زیرا از افراد عادی در موقعیت های شغلی مختلف حمایت می کنند. آنها به افراد دارای مشاغل پر زحمت ، مراقبت ، تتراپلژیک و افراد مسن کمک می کنند.

ژاپن با افزایش درصد افراد 65 ساله و بالاتر با چالش خاص خود مواجه است. حدود 28 درصد از جمعیت ژاپن در این گروه قرار دارند. همچنین قرار است سن بازنشستگی از 60 به 70 سال تغییر یابد و ما را به دلیل دیگری برای استفاده از این اسکلت‌های بیرونی بیاورد. به همین دلیل است که شرکت های ژاپنی به دنبال استفاده نوآورانه از اسکلت های بیرونی برای افزایش طول عمر کاری افراد خود و کمک به آنها هستند .

مدل Innophy، Muscle Suit Every ، به راحتی قابل استفاده است و حدود 4 کیلوگرم وزن دارد. با پمپاژ هوا با دست عمل می کند تا کت و شلوار را با هوای تحت فشار پر کند. سپس به عنوان ماهیچه های مصنوعی عمل می کند و به کاربر اجازه می دهد تا 25 تا 30 کیلوگرم وزن را به راحتی بلند کند. می توان آن را در یک یا دو روز دوباره باد کرد و دوباره به طور منظم استفاده کرد. اسکلت های بیرونی مانند این نه تنها طول عمر کاری را که در این وضعیت نشان داده شده است افزایش می دهند، بلکه از صدمات ناشی از بلند کردن، حمل و جابجایی اجسام سنگین نیز جلوگیری می کنند .

تویوتا و پاناسونیک نیز در حال توسعه مدل های خود هستند. پاناسونیک آتون مدل Y با نمونه قبلی متفاوت است. این موتور توسط موتور کار می کند و نیروی کمکی آن 10 کیلوگرم است. صرف نظر از سازنده، محصول نهایی قطعه‌ای از تجهیزات است که به منظور کمک به فعالیت‌ها و وظایف مختلف و کمک به کاربر برای تکمیل آنها با سهولت و روشی ایمن‌تر است.

اسکلت‌های بیرونی در مورد تتراپلژیک نیز در حال پیشرفت هستند . اگرچه هنوز در مراحل اولیه است، تیمی از تحقیقات دانشگاه گرنوبل و کلیناتک در حال ارائه راه حل های نوآورانه برای غلبه بر چالش های قبلی هستند. طرح‌های قبلی، که در آن سیم‌ها به منظور انتقال سیگنال‌های الکتریکی از مغز وارد جمجمه می‌شدند، اغلب باعث عفونت می‌شدند و پس از مدت زمان مشخصی کار نمی‌کردند. برای غلبه بر این مشکل، طراحی نوآورانه آنها الکترودها را در بالای مغز، در قسمت بیرونی غشاء قرار می دهد تا حتی اگر به یک عفونت برسد، در بیرون نگه داشته شود.

ابتدا مغز کاربر اسکن می شود تا زمانی که کاربر به فعالیت های خاصی فکر می کند، مغز بتواند نقشه برداری شود. پس از آن، الکترودها سیگنال هایی را ارسال می کنند که به کاربر اجازه می دهد به لطف اسکلت بیرونی حرکت کند. اسکلت بیرونی کاملاً خودمختار نیست و به یک مهار بالای سر آویزان است، اما در حال حاضر، پتانسیل زیادی در استفاده آینده از اسکلت بیرونی برای تتراپلژیک ها نشان می دهد.

با توسعه و بهبود طرح‌ها در آینده، راه‌های بیشتری را مشاهده خواهیم کرد که چگونه می‌توان از اسکلت‌های بیرونی استفاده کرد و حتی ممکن است یکی از وسایل خودمان را به عنوان یکی از تجهیزات ضروری یا شاید حتی بخشی از لباس داشته باشیم. شاید بتواند به شما ایده هایی در مورد چگونگی بهبود کسب و کارتان بدهد و محیط کارتان را در درازمدت ایمن تر و کارآمدتر کنید.

مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) را دنبال کنید تا با نوآوری های جالب به روز بمانید و از ایده های خود الهام بگیرید. مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  شریک شماره یک در فرآیند نوآوری شماست، بنابراین با ما تماس بگیرید و بیایید بلافاصله شروع کنیم!

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *