Antikythera به SKA: درسهایی از باستانیان

انسان‌های مدرن ممکن است فکر کنند باهوش هستند و هر نسلی معمولاً فکر می‌کند باهوش‌تر از نسل‌های قبلی است. از این رو، کشف تمدن‌هایی که هزاران سال پیش از دانش و فناوری‌های بسیار پیشرفته برخوردار بودند، می‌تواند یک شوک باشد.

بررسی این نمونه ها، هم از نقطه نظر فناوری های خاص و هم از منظری وسیع تر، جذاب است. انگیزه نوآوری در فناوری چیست؟ چگونه حوزه‌های مختلف علم می‌توانند برای تقویت نوآوری گرد هم آیند؟ و تاریخ در این موارد چه چیزی می تواند به ما بیاموزد؟

اینها مضامین کنفرانسی بود – از آنتیکیترا تا آرایه کیلومتر مربعی: درسهایی از باستان – اخیراً در روستای کوچک کراستاری ، آرکادیا ، در مرکز پلوپونز یونان برگزار شد.

Antiky-چه-اکنون؟

مکانیسم Antikythera یک وسیله یونانی حیرت انگیز است که برای بیش از 2000 سال گم شده بود. در سال 1901 از یک کشتی غرق شده در جزیره Antikythera به صورت قطعاتی بازیابی شد.

اروپایی ها، خبرنامه هفتگی ما را با تجزیه و تحلیل از محققان اروپایی دریافت کنید

قدمت این مکانیسم تقریباً به 150 سال قبل از میلاد می‌رسد و دارای قطارهای دنده‌ای است که نشان داده شده است که ماه‌گرفتگی و خورشید گرفتگی و احتمالاً حرکات پنج سیاره مرئی را پیش‌بینی می‌کند.

در حالی که هنوز برخی بحث ها در مورد هدف دقیق مکانیزم وجود دارد ، واضح است که دانش و فناوری های مربوط به تولید دستگاه بسیار پیشرفته بوده است، همانطور که در مقاله Nature در سال 2006 مورد بحث قرار گرفت . تعدادی تلاش برای بازسازی مکانیسم بر اساس تفاسیر قطعات انجام شده است.

در زیر ویدئویی از یک شبیه‌سازی سه‌بعدی از نحوه عملکرد مکانیزم وجود دارد.

تصور و ساخت مکانیسم Antikythera آشکارا یک کار مهم، بیش از 2000 سال پیش، شامل ستاره شناسان و مهندسان بود.

امروز، اخترشناسان و مهندسان دوباره با هم متحد می شوند و به دنبال این هستند که مرزهای دانش را با یک پروژه جاه طلبانه برای ساختن یک تلسکوپ رادیویی برای نگاه کردن به آغاز جهان – آرایه کیلومتر مربعی (SKA)) پیش ببرند.

تشابه باستان و مدرن

همانند مکانیسم Antikythera، SKA به نوآوری هایی در محدوده فناوری فعلی نیاز دارد. این پروژه همچنین مستلزم همکاری نزدیک با صنعت در زمینه های تولید انبوه ، محاسبات با کارایی بالا و شبکه های داده پیشرفته است .

SKA اخیراً در گفتگو به طور گسترده پوشش داده شده است ، پس از اخبار مهم مبنی بر اینکه SKA بین دو سایتی که برای حقوق میزبانی رقابت کرده اند، استرالیا/نیوزیلند و آفریقای جنوبی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

بنابراین کنفرانس اخیر در یونان به موقع بود و سوالاتی از قبیل: چگونه نوآوری بوجود می آید؟ و چگونه می توانیم پتانسیل نوآوری را در پروژه هایی مانند SKA به حداکثر برسانیم؟

در کنفرانس ما از مورخان در مورد روشی که ممکن است دستگاه Antikythera تصور و تولید شده باشد، شنیدیم، و در مورد موازی با شیوه های مدرن تصور و اجرای پروژه های فناوری مهم بحث کردیم.

ما از افرادی شنیدیم که تجربه عمیقی در فناوری‌های نوآورانه دارند، از جمله پروفسور جان اوسالیوان و پروفسور دیوید اسکلن ، که هر دو با توسعه شبکه‌های بی‌سیم درگیر هستند.

ما همچنین ارتباطات عمیق و شگفت‌انگیز بین مکانیسم Antikythera و اخترشناسی رادیویی را بررسی کردیم .

قطعات مکانیسم Antikythera شکننده هستند و نیاز به درمان و تجزیه و تحلیل خاصی دارند. برای درک مکانیسم، توموگرافی کامپیوتری مهم بود که ساختار مکانیزم محصور شده در قطعات خورده شده و پوشیده شده را نشان می داد.

ویدئوی بالا نتایج حاصل از توموگرافی کامپیوتری را نشان می‌دهد که مکانیسمی را نشان می‌دهد که قطارهای دنده پیچیده را نشان می‌دهد.

این نوع توموگرافی ارتباط بسیار نزدیکی با اسکن های MRI انجام شده در بیمارستان ها دارد. تکنیک‌های بازسازی تصویر و پردازش سیگنال مورد استفاده در تصویربرداری توموگرافیک بسیار نزدیک به تکنیک‌های بازسازی تصویر مورد استفاده در نجوم رادیویی هستند که برای SKA حیاتی است.

این نشان می دهد که لقاح متقابل می تواند منجر به پیشرفت در مناطق شگفت انگیز شود. در ارائه خود، پروفسور جان اوسالیوان این را به عنوان اثری از ماهیت ترکیبی نوآوری توصیف کرد، جایی که فناوری ها ایده ها و برنامه های جدید را ترکیب و پرورش می دهند.

بنابراین به احتمال زیاد نوآوری در مرزهای بین رشته‌ها قرار می‌گیرد، که به ما اشاره‌ای به سمت پیشرفت می‌دهد: کارشناسان را از زمینه‌های مختلف گرد هم بیاوریم، مشکلات چالش‌برانگیزی را به آن‌ها بدهیم تا درباره‌شان فکر کنند، و مانعی نشویم.

Antikythera نگاه های اجمالی قابل توجهی به گذشته ارائه می دهد – اما همچنین به روش هایی که ممکن است در آینده با هم کار کنیم.

این مقاله به آرایه _From Antikythera to the Square Kilometer Array: درسهایی از برگزارکننده کنفرانس Ancients، دکتر Tasso Tzioumis، یکی از همکاران من در CSIRO در 20 سال گذشته – مردی با انرژی و اشتیاق بی حد و حصر اختصاص دارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *