برای شروع کار با توسعه پرسونای کاربر، الگوهای آموزشی را پیدا کنید.

وقتی صحبت از ورود به ذهن مشتریان یا کاربران نهایی شما می شود، نمی توانید با ایجاد یک شخصیت کاربر قوی اشتباه کنید . این شخصیت‌های خیالی مفید بر اساس درک آنچه در مورد مشتریان و کاربران واقعی خود آموخته‌اید، ایجاد می‌شوند. شما می توانید نیازها، رفتارها، تجربیات و اهداف مشتریان خود را بهتر درک کرده و برای آنها طراحی کنید. در این پست، چندین قالب از ابزار نرم افزار تفکر طراحی و نوآوری  Mural را به اشتراک می گذاریم که می تواند به شما در طراحی پرسونای کاربری خود کمک کند.

1. پرسونا گرید

این قالب گرید طرز فکر، نیازها و اهداف کاربر شما را نشان می دهد. برای تجزیه و تحلیل فرصت‌ها و چالش‌های مختلف که محصول یا خدمات شما می‌تواند به کاربر در غلبه بر آنها کمک کند، یادداشت‌های چسبناک را به جزئیات جمعیتی، نقاط دردناک و رفتارها اضافه کنید. یادداشت‌ها را جابه‌جا کنید و شروع به دریافت یک تصویر کامل از اینکه کاربر شما چه کسی با پروژه تفکر طراحی شما مرتبط است به دست آورید.

2. پروفایل شخصی

این الگوی پرسونا شامل بخش هایی برای ترسیم اهداف، نگرش ها، نقل قول ها و اطلاعات عمومی جمعیت شناختی و سایر اطلاعات مهم کاربر است. با یک چارچوب بسیار واضح و نامرتب، می‌توانید مهم‌ترین اطلاعات کاربران خود را برای استفاده در حرکت رو به جلو برجسته کنید.

3. پرسونا

برای شخصیت های کاربر پیشرفته تر، از این الگو استفاده کنید که به شما امکان می دهد چندین شخصیت اصلی و ثانویه را برجسته کنید. همچنان می‌توانید در حین طراحی، بینش‌های کلیدی در مورد چالش‌ها، رفتارها و نگرش‌های آنها را تقویت کنید.

4. پروفایل های شخصی

ما دوست داریم که چگونه این الگو بخش های مختلف طراحی یک شخصیت کاربر را از نگرش ها، اهداف، نقل قول ها و موارد دیگر نشان می دهد. هنگامی که تصویری کامل و جامع از کاربر نهایی خود ایجاد می کنید، با فهرست کردن جزئیات کلیدی شروع کنید.

نتیجه گیری قالب های شخصی

دیوارنگاری مکانی فوق‌العاده برای یافتن قالب‌های شخصیت کاربر و سایر منابع تفکر طراحی و نوآوری است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *