4 تیپ شخصیتی که هر سازمان برای نوآوری به آن نیاز دارد


نوآوری که به درستی انجام شود، یک جریان تعاملی از مشارکت های متنوع است. مطمئناً، این فرآیندی است که بر دانش، دیدگاه‌ها و اکتشافات افراد متعددی بنا می‌شود. در این تنوع است که راه‌حل‌های بدیع پدیدار می‌شوند. اما جنبه دیگری نیز در آن وجود دارد. به نوآوری به عنوان یک نمایشنامه چند بازیگری فکر کنید. یکی که در آن شخصیت های متمایز در زمان های کلیدی وارد صحنه می شوند. این شخصیت ها هستند که هرکدام در زمان مناسب سهم منحصر به فرد خود را دارند که موفقیت یا شکست نوآوری را تعیین می کنند.

این شخصیت ها چه کسانی هستند؟ چهار عدد از آن وجود دارد: 

4_انواع_شخصیت_نیاز_برای_نوآوری

تجربه نشان می دهد که اینها شخصیت هایی هستند که معمولاً در جوامع نوآور دیده می شوند. دسته بندی آنها از کار Innovation Styles و Forrester Technographics الهام گرفته شده است . بیایید بررسی کنیم که هر کدام چگونه در جریان نوآوری نقش دارند.

خالق

خالق

خالقان جرقه اولیه هستند. آنها پیشنهادی برای رسیدگی به فرصت یا نیاز ارائه می کنند. 

سازندگان در دو کهن الگو آمده اند. اولین مورد، نوع “همه ایده ها، همیشه” است. شاید شما هم چنین شخصی را بشناسید. آنها علاقه بی پایانی به بررسی احتمالات جدید دارند. آنها در مورد فناوری جدید یا نوآوری های مدل کسب و کار هیجان زده می شوند. اگرچه این افراد در ارائه یک جریان به ظاهر بی پایان مفاهیم خوب هستند، اما اشتهای کمی برای دیدن جزئیات نشان می دهند.

کهن الگوی دوم شخصی است که برای یک سوال خاص ایده دارد. این شخص به جای اینکه به طور کلی به دنبال چیزهای جدید باشد، علاقه مند به حل یک نیاز متمرکز است. این کهن الگوی رایج تری است که در جوامع در مقیاس بزرگ خواهید یافت.

تفتیش عقاید

تفتیش عقایداین شخصیت جالب‌ترین شخصیت است، زیرا ماهیت کاری که این شخص انجام می‌دهد می‌تواند واکنش‌های منفی را برانگیزد: “قاتل نوآوری”، “گیر در وضعیت موجود”، “نابود کننده”. حقیقت این است که Inquisitor نقش حیاتی در بهبود نوآوری دارد.

Inquisitor  از کلمه لاتین quaerere گرفته شده است که به معنای درخواست کردن، جستجو کردن، جستجو کردن است. این همان کاری است که تفتیش عقاید انجام می دهند. آنها یک ایده را پاک می کنند، آنها زنجیره ای از مراحل لازم برای موفقیت ایده را دارند و به دنبال موانعی هستند. این در واقع خدماتی است که آنها ارائه می دهند.

پرسش آنها روشن می کند که برای پیشبرد یک ایده چه چیزی لازم است. یا، در عوض، نقص‌های کشنده‌ای را شناسایی می‌کنند که باعث می‌شود همه متوجه شوند که این ایده غیرممکن است. این بخش ارزشمندی از جریان نوآوری است: حذف ریزه‌ها تا منابع بهتر در جاهای دیگر استفاده شوند.

یک نکته: Inquisitors را با آنتی بادی های مخوف شرکت اشتباه نگیرید . آنتی بادی های شرکتی افرادی هستند که بدون توجه به پتانسیل یک ایده به دنبال نابودی آن هستند. آنها دستور کار دارند و هر چیزی که آن دستور کار را تهدید می کند باید حذف شود. علامت تفتیش عقاید کسی است که به جزئیات یک ایده نگاه می کند و در مورد آنها می پرسد. آنتی بادی های شرکتی در مورد حملات عمومی و غیر اختصاصی صحبت می کنند: “این هرگز کار نمی کند”، “ما نمی توانیم چنین کاری انجام دهیم”. تفاوت را بدانید.

یاور

یاورHelper ارتباطاتی را ایجاد می کند که یک ایده را به جلو می برد. ایده های بالقوه ناگزیر در برابر موانع قرار می گیرند. این موارد عبارتند از: کمبود تخصص، تغییرات مورد نیاز در فرآیندهای موجود، فقدان یک منبع کلیدی و غیره.

یاور شخصی است که ارتباط برقرار می کند. آنها مسئله را می بینند و تشخیص می دهند که برای غلبه بر آن چه چیزی لازم است. چه چیزی را به هم وصل می کنند؟ مردم. دانش. یک ایده دیگر. یک فرآیند. یک شریک خارجی

همه این عناصر پیشرفت های بالقوه ای برای پیشبرد یک ایده هستند. تنوع بسیار زیاد آنچه «کمک» را تشکیل می دهد به این معنی است که  هر کسی می تواند یک یاور باشد. هر یک از ما دارایی های متفاوتی برای ارائه در صورت نیاز داریم. و  جمع‌سپاری برای ادغام Helper در فرآیند بسیار مناسب است زیرا کمک مورد نیاز می‌تواند از هر کجا باشد.

انجام دهنده

انجام دهندهانجام دهنده گذار حیاتی از مفهوم به نوآوری است. ممکن است انجام دهندگان شبیه Helpers به ​​نظر برسند، اما سهم آنها متفاوت است. آن‌ها ایده‌ای را انتخاب می‌کنند که از طریق یک سری پیشرفت‌های تکراری انجام شده است، و موارد ضروری را برای چگونگی تحقق آن تدوین می‌کنند.

آن را محقق کنید : مسیر از مفهوم دیجیتال تا تحقق ایده می تواند چندین شکل باشد. ممکن است یک پروژه کامل باشد و آماده تاثیرگذاری سریع باشد. یا ممکن است یک سری نمونه های اولیه را طی کند تا درست شود. یا ممکن است یک سری آزمایش برای تأیید جنبه های آن انجام شود.

انجام دهنده آنچه را که لازم است می بیند و می فهمد که چگونه به جلو حرکت کند. در حالی که Helpers اتصالات حیاتی را به عنوان نقاط حیاتی در زندگی یک ایده ارائه می کند، Doer عناصر متعدد مورد نیاز برای تحقق ایده را هماهنگ می کند. انجام دهندگان طرز فکر اجرایی دارند، میل به پر کردن قطعات برای زنده کردن یک ایده دارند. یک غرور از مهارت برای انجام دهنده وجود دارد.

سفر یک ایده

مشارکت هر شخصیت، مسیر ایده را می سازد، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

ایده_احتمال_تحقق

هر مشارکت احتمال تحقق ایده را افزایش می دهد.

  1. ایده اولیه خالق جرقه است، اما به خودی خود احتمال پیشرفت کمی دارد.
  2. Inquisitor نقش کلیدی در شناسایی نقاط ضعف، موانع و موارد مشابه دارد. این در واقع  احتمال تحقق ایده را افزایش می دهد. چرا؟ یافتن زودهنگام مشکلات به آنها اجازه می دهد تا به آنها رسیدگی شود، به جای اینکه اجازه دهیم عدم قطعیت در ایده وجود داشته باشد یا بعداً توسط یک مشکل نادیده گرفته شود. 
  3. Inquisitor همچنین در صورت وجود نقص های کشنده در یک ایده را برجسته می کند. سفر برای این ایده در این نقطه به پایان می رسد.
  4. Helper یک اتصال ایجاد می کند که مشکلی را که Inquisitor شناسایی کرده است حل می کند. کمک احتمال موفقیت ایده را بالاتر می برد.
  5. سپس Doer برای واقعی کردن آن دست به کار می شود. 

نوآوری یک نمایشنامه چند کنشی است. وقتی همه نقش خود را به طور کامل ایفا کنند، بهترین کار را انجام می دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *