چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

3 عنصر کلیدی فرمول نوآوری

3 عنصر کلیدی فرمول نوآوری

 

گوگل گفت که حدود 696000000 نتیجه در هر 0.70 ثانیه برای “مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) ” وجود دارد. دانشگاه ها در مورد نوآوری تحقیق می کنند، شرکت ها نوآوری را اولویت اصلی خود قرار داده اند، همه در مورد آن صحبت می کنند، اما هیچ کس حاضر نیست راه های مخفی خود را برای دستیابی به آن به اشتراک بگذارد. تعاریف بسیار زیادی از نوآوری وجود دارد، اما اگر آن را از هسته آن جدا کنیم، نوآوری ایجاد چیزی جدید یا بهبود چیزی است که از قبل وجود داشته است تا مقداری ارزش ایجاد کند.

نوآوری یک فرآیند پیچیده است، با این حال 3 عامل مهم وجود دارد که هر شرکت باید به آنها توجه زیادی داشته باشد تا بتواند نوآوری ارزشمندی را وارد بازار کند و به نتایج قابل اندازه گیری دست یابد. در پایان، فرآیند نوآوری زیرساخت ایده به نقد است که توسط افراد پشتیبانی می شود ، یک استراتژی نوآوری به خوبی طراحی شده و ابزاری برای پشتیبانی از اجرای استراتژی .

فرمول نوآوری

1. جامعه نوآوری

مهم نیست یک سازمان چقدر کوچک یا بزرگ باشد، افراد آن با ارزش ترین دارایی هستند. هر سازمانی از تیم هایی از افراد، از مدیریت ارشد گرفته تا کارکنان خط مقدم تشکیل شده است. کارکنان شما دارای مهارت ها، دانش و تجربیات ارزشمندی در مورد نقش خود در سازمان هستند که می تواند برای ایجاد و ارائه ایده های خوب که هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی می کند استفاده شود. دانش مبتنی بر تجربه آنها در مورد نیازهای مشتری، ایده های جدید در کارخانه تولید، بهبود فرآیندهای کاری و موارد دیگر، پایه ای عالی برای ایده پردازی و اولین گام نوآوری است.

همیشه خوب است که شرکای خود، مشتریان، تامین کنندگان، کارشناسان خارجی، ذینفعان و حتی دانشگاه های خود را در بر بگیرید. همه آنها دیدگاه خاص خود را دارند که می تواند به شما کمک کند تصویر متفاوتی را ببینید و چشم اندازی تازه به شما ارائه دهد. از سوی دیگر، رسانه‌های اجتماعی سازمان‌ها را قادر می‌سازد نه تنها با جامعه خود تعامل داشته باشند، بلکه ایده‌ها، نظرات و بینش‌ها را نیز جمع‌آوری کنند یا به دنبال دانش باشند.

با گرد هم آوردن افراد مرتبط برای حمایت از فرآیند نوآوری خود، چه در داخل سازمان و چه در خارج از سازمان نگاه کنید، شما در حال ایجاد سیستمی هستید که ایده های کسب و کار درآمدزای جدیدی را تولید می کند که توسط استراتژی نوآوری تنظیم شده اند و آنها را از مفهوم تا ایده پردازی می کند. راه اندازی با کمک یک ابزار نوآوری.

2. استراتژی نوآوری

مسئله اصلی تلاش برای نوآوری در فقدان استراتژی نوآوری دیده می شود. سازمانی بدون استراتژی نوآوری قادر به اتخاذ تصمیمات اولویت بندی و انتخاب تمامی عناصر مناسب فرآیند نوآوری نخواهد بود.

هر سازمانی با توجه به نیروی کار، فرآیندها، محصولات، اهداف، اولویت‌ها و صنعتی که در آن فعالیت می‌کند متفاوت است. یک استراتژی اساساً تنظیم سیاست‌ها یا رفتارهایی منسجم و تقویت‌کننده متقابل با هدف دستیابی به اهداف تجاری خاص است.

استراتژی نوآوری باید با استراتژی کسب و کار شما همسو باشد و نقش نوآوری را مشخص کرده و جهت اجرای نوآوری را تعیین کند . معمولاً سازمان‌ها ابتدا استراتژی کلی کسب‌وکار خود را با محدوده و موقعیت خود تعریف می‌کنند و مشخص می‌کنند که چگونه عملکردهای مختلف – مانند بازاریابی، عملیات، مالی و نوآوری از آن پشتیبانی می‌کنند.

یک استراتژی نوآوری صریح به شما کمک می کند تا سیستمی را طراحی کنید که با نیازهای رقابتی خاص شما مطابقت داشته باشد. با استراتژی نوآوری، افراد شما مسیری روشن و شفاف برای ارائه ایده هایی خواهند داشت که تأثیر زیادی بر شرکت دارند.

3. ابزار نوآوری

راه‌حل‌های فناورانه مانند پلتفرم مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری)  به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که نوآوری را به عنوان یک فرآیند تلقی کنند و فعالیت‌ها و جریان‌ها را برای قدرت بخشیدن به چرخه عمر نوآوری انتها به انتها یکپارچه کنند.

هنگامی که نوآوری به عنوان یک فرآیند سرتاسری در نظر گرفته می شود که چرخه حیات یک ایده را از زمان ایجاد آن تا بازار پوشش می دهد، طیفی از فناوری های نوظهور و تثبیت شده نقش مهمی در افزایش پتانسیل نوآوری شرکت ایفا می کنند. یک پلت فرم کامل مدیریت نوآوری باید شامل موارد زیر باشد:
• سیستم مدیریت ایده برای کمک به مدیریت جریان ایده ها و تکامل آنها. آنها یک رویکرد ساختاریافته و منظم برای مدیریت فرآیند ایده‌پردازی و معیارهای پیشرفته برای ردیابی جریان و نتایج فرآیند ارائه می‌کنند.
• سیستم های مدیریت چرخه عمر محصول (PLM) و پروژه یا مدیریت سبد محصول (PPM) که اغلب در مراحل بعدی چرخه عمر نوآوری برای کمک به مدیریت مجموعه نوآوری ها و چرخه عمر محصول مرتبط استفاده می شود.
• سیستم های ردیابی بازار برای ردیابی تمام سرمایه گذاری ها و سبد محصولات شما و درک بهتر نقاط قوت و ضعف در مقایسه با رقبا استفاده می شود.

پلتفرم مدیریت نوآوری یکپارچه، فعالیت‌های کلیدی استراتژی نوآوری شما را در طول فرآیند سیستم‌بندی و ساختار می‌دهد. برای اینکه این راه حل ها به طور مداوم در بین افراد خود مورد استفاده قرار گیرند، باید ویژگی های زیر را داشته باشند:
• رابط بصری و آسان با استفاده کم یا بدون آموزش برای کاربران نهایی
• رابط وب پاسخگو برای همه دستگاه ها و برنامه های تلفن همراه، قابل دسترسی از هر کجا، در هر زمان
• کاملاً قابل تنظیم مطابق با نیازهای تجاری خاص شما
• به راحتی در اکوسیستم کسب و کار موجود شما ادغام می شود
• امنیت در سطح سازمانیدر مورد محرمانه بودن داده ها، حفاظت از حریم خصوصی داده ها و سیستم بازیابی فاجعه

با بیش از 10 سال تجربه کار با مشتریان بسیار خواستار، ما آموختیم که همه چیز به افراد، استراتژی و ابزار بستگی دارد. با تیم اختصاصی و وفادار، استراتژی کاملاً تعریف شده و نرم افزار مدیریت نوآوری یکپارچه، تنها نگرانی شما این است که ابزار را در حال اجرا نگه دارید و این به افرادی بستگی دارد که موتور پشت هر فرآیند نوآوری هستند.

اگر استراتژی نوآوری خود را تعریف کرده اید و جامعه نوآوری خود را جمع آوری کرده اید، پلت فرم بسیار قابل تنظیم مرکز نوآوری ایران(هوش نوآوری) ما که می تواند به راحتی در اکوسیستم کسب و کار شما ادغام شود و دقیقاً با نیازهای تجاری شما مطابقت داشته باشد، همراه با تیم اختصاصی ما در خدمت شما، همه چیزهایی است که برای تعامل نیاز دارید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *