10 گام برای تقویت خلاقیت

این مقاله اولین مطلبی است که در مورد خلاقیت برای وب نوشتم. این مقاله به سال 1996 برمی گردد و یکی از محبوب ترین مقالات در این وب سایت باقی مانده است. من از زمان نوشتن آن چیزهای زیادی در مورد خلاقیت یاد گرفته‌ام و طی سال‌ها دو تغییر جزئی ایجاد کرده‌ام، اما هنوز هم مرتبط است و به اعتقاد من سرگرم‌کننده است.


عکس باخ
یوهان سباستین باخ
1. به موسیقی یوهان سباستین باخ گوش دهید. اگر باخ شما را خلاق‌تر نمی‌کند، احتمالاً باید به پزشک خود مراجعه کنید – یا اگر در نیمه‌شب از سردرد، توهم یا هوس‌های عجیب رنج می‌برید، به جراح مغز خود مراجعه کنید.
 

2.

 

خواب. این زمانی است که مغز شما اطلاعات را پردازش می کند و همه چیزهایی را که در سرتان می چرخند را دوباره سازماندهی می کند. هنگامی که از خواب بیدار می شوید، ممکن است از ایده هایی که به مغزتان سرازیر می شود شگفت زده شوید!


3. همیشه یک دفترچه یادداشت کوچک و یک خودکار یا مداد همراه خود داشته باشید. به این ترتیب، اگر ایده ای شما را تحت تأثیر قرار داد، می توانید به سرعت آن را یادداشت کنید. با بازخوانی یادداشت های خود، ممکن است متوجه شوید که حدود 90 درصد از ایده های شما نادرست است. نگران نباش، این طبیعی است. آنچه مهم است 10 درصدی است که درخشان هستند.


 

4.

 

اگر برای یک ایده گیر کرده اید، یک فرهنگ لغت را باز کنید، به طور تصادفی یک کلمه را انتخاب کنید و سپس سعی کنید ایده هایی را با این کلمه فرموله کنید. تعجب خواهید کرد که چقدر خوب کار می کند. این مفهوم بر اساس یک حقیقت ساده اما کمتر شناخته شده است: آزادی خلاقیت را مهار می کند. هیچ چیز مانند محدودیت وجود ندارد که شما را به فکر وادار کند.


 

5.

 

مشکلت رو زیر سوال ببر یک برگه کاغذ، نوت بوک الکترونیکی، کامپیوتر یا هر چیز دیگری که برای یادداشت برداری استفاده می کنید بردارید و مشکل خود را با جزئیات زیر سوال ببرید. احتمالاً وقتی این کار را انجام دادید، ایده هایی را خواهید دید که به طور مثبت بیرون می ریزند.


 

6.

 

اگر نمی توانید فکر کنید، پیاده روی کنید. تغییر جو برای شما خوب است و ورزش ملایم به تکان دادن سلول های مغز کمک می کند.


 

7.

 

تلویزیون نگاه نکن آزمایش‌های انجام‌شده توسط آزمایشگاه خلاق JPB نشان می‌دهد که تماشای تلویزیون باعث می‌شود مغز شما به آرامی گوش‌ها و/یا بینی شما را بیرون بیاورد. این زیبا نیست، اما این اتفاق می افتد.


 

8.

 

مواد مخدر نکن افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند فکر می کنند خلاق هستند. برای بقیه، آنها مانند افرادی هستند که مواد مخدر مصرف می کنند.


 

9.

 

تا جایی که می توانید در مورد هر چیزی که ممکن است بخوانید. کتاب‌ها مغز شما را تمرین می‌دهند، الهام می‌بخشند و شما را با اطلاعاتی پر می‌کنند که به شما امکان می‌دهد به راحتی ارتباطات خلاقانه برقرار کنید.


 

10.

 

مغز خود را ورزش دهید. مغز نیز مانند بدن برای تناسب اندام به ورزش نیاز دارد. اگر مغز خود را تمرین ندهید، شل و بی فایده خواهد شد. مغز خود را با خواندن زیاد تمرین دهید (به بالا مراجعه کنید)، صحبت با افراد باهوش و مخالفت با افراد – مشاجره می تواند راهی عالی برای تمرین دادن به سلول های مغز شما باشد. اما توجه داشته باشید، بحث در مورد سیاست یا کارگردانان سینما برای شما خوب است. بحث بر سر اینکه چه کسی باید ظروف را تمیز کند اینطور نیست.

مقالات نوآوری

آموزش نوآوری و کارآفرینیاستراتژی اقیانوس آبیاسرار تجاریاکوسیستم ها و خوشه های نوآوریانتشار نوآوریانواع نوآوریبوت استرپینگپذیرش نوآوریتامین مالی جمعیتامین مالی نوآوریتعریف نوآوریتفکر طراحیثبتچارچوب نوآوریحفظ نوآوری نوآوری معکوسحق چاپختراعرهبری نوآوریروش استارتاپ نابسرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری فرشتهسیاست نوآوریعلائم تجاریفرهنگ نوآوریکارآفرینی اجتماعیمالکیت معنویمدیریت نوآوری اکوسیستم های نوآوریمعیارهای نوآورینوآوری آموزشنوآوری اجتماعینوآوری افزایشینوآوری انرژینوآوری بازنوآوری بستهنوآوری تکنولوژیکینوآوری در طراحینوآوری در مدل کسب و کارنوآوری در مراقبت های بهداشتینوآوری رادیکالنوآوری شرکتینوآوری کارآفرینینوآوری کاربرنوآوری مخربنوآوری مشارکتینوآوری مقتصدنوآوری و اخلاقنوآوری و امنیت سایبرینوآوری و ایجاد شغلنوآوری و اینترنت اشیا (IoT)نوآوری و بلاک چیننوآوری و بهره ورینوآوری و پایداری محیطینوآوری و تحول دیجیتالنوآوری و تنوعنوآوری و جهانی شدننوآوری و خلاقیتنوآوری و رایانش ابرینوآوری و رشد اقتصادینوآوری و رقابتنوآوری و مسئولیت اجتماعینوآوری و هوش مصنوعینوآوری و واقعیت افزودهنوآوری و واقعیت مجازی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *