کسب و کارها باید هنگام سرمایه گذاری در فناوری هوشمندتر شوند

مدیران کسب و کار درک ضعیفی از اینکه روی چه فناوری سرمایه گذاری کنند و چگونه از آن استفاده کنند، ندارند. استفاده از فناوری به تنهایی منجر به رشد یک تجارت نمی شود، اما فناوری ساده متمرکز بر حل مشکلات مشتریان کلیدی است.

تحقیق جدید ما به 11 شرکت با رشد بالا (رشد گردش مالی بیش از 20 درصد در سال برای سه تا پنج سال) در کوئینزلند پرداخت.

در این مطالعه مصاحبه‌هایی با 17 مالک و مدیر عامل شرکت‌ها انجام شد که از آنها در مورد مدل کسب‌وکار و نقش فناوری در توضیح رشد آنها سؤال شد.

این نشان داد که کسب‌وکارها زمانی موفق هستند که فناوری با توانایی‌های انسانی و سازمانی برای ارائه ارزش و حل مشکل برای مشتری ترکیب شود.

جایی که کسب و کارها اشتباه می کنند

بانک مرکزی استرالیا (RBA) هنگامی که نرخ نقدی را به 1.5 درصد کاهش داد، در سرمایه گذاری تجاری کاهش یافت. به طور کلی، سرمایه‌گذاری ناخالص در تمام بخش‌ها در سال‌های 15-2014، به دنبال کاهش 1.29 درصدی سالانه در سال‌های 14-2013، 3.4 درصد سالانه کاهش یافت.

در حالی که این کاهش تا حد زیادی به کاهش رشد سرمایه گذاری در ماشین آلات و تجهیزات نسبت داده می شود، سرمایه گذاری در فناوری نیز کاهش یافته است، به ویژه سرمایه گذاری در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی (-4.33٪ در 2014-15 و -9.17٪ در 2013-14).

تحقیقات نشان می دهد که ارتباط ضعیفی بین سرمایه گذاری فناوری و بهره وری در استرالیا وجود دارد. نمودار زیر روند کند رشد سرمایه گذاری در اقتصاد را در سال های اخیر نشان می دهد.
رشد سرمایه گذاری در فناوری نویسنده ارائه شد، نویسنده ارائه شد

به جای سرمایه گذاری صرف بر روی فناوری های جدید، کسب و کارها باید روی استفاده موثرتر از فناوری های موجود متمرکز شوند.

تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که مدیران اغلب تصمیمات ضعیفی در مورد فناوری می‌گیرند، زیرا آنها در سنجش منافع واقعی که می‌تواند از چنین سرمایه‌گذاری‌هایی به دست می‌آید، ناتوان هستند. آنها اغلب فشار ناشی از عقب ماندن از سرعت سریع پیشرفت فناوری را احساس می کنند و بنابراین تصمیم می گیرند با فناوری جدید به عنوان یک راه حل همه جانبه همراه شوند.

با این حال، سرمایه گذاری در فناوری نمی تواند هیچ مزیتی ایجاد کند، مگر اینکه یک استراتژی تجاری کلی وجود داشته باشد که فناوری را در سراسر تجارت در ارائه ارزش به مشتریان ادغام کند. به جای سرمایه گذاری صرف بر روی فناوری های جدید، کسب و کارها باید بر ایجاد مهارت ها و استفاده موثرتر از فناوری های موجود متمرکز شوند.

چگونه کسب و کارها باید از فناوری استفاده کنند

تحقیقات ما نشان داد که شرکت‌های مورد مطالعه با استفاده از پلت‌فرم‌های فناوری برای حل مشکل مشتری و داشتن داده‌ها در تصمیم‌گیری‌های تجاری دیگر موفق شدند.

برای مثال، یک شرکت با مشتریان در کوئینزلند منطقه‌ای و دورافتاده، سیستم‌های انرژی خورشیدی را با ظرفیت «خارج از شبکه» با استفاده از فناوری باتری نصب کرد. داده های بلادرنگ آنها را قادر می سازد تا مشتریان خود را در جریان عملیات سیستم خود قرار دهند و هر مشکلی را قبل از آشکار شدن حل کنند. این شرکت بیشتر از مشتری در مورد عملکرد بلادرنگ سیستم انرژی می دانست.

کسب و کار دیگری بر اساس اطلاعاتی که مشتریان به شکل دیجیتال با آنها به اشتراک گذاشته بودند، یک کتابخانه کاربر ساخت. این امر به شرکت ها در سراسر صنایع و کشورها امکان داد تا از یکدیگر بیاموزند.
بسیاری از کسب‌وکارها از فناوری‌های مشابهی استفاده می‌کنند که به‌طور گسترده در دسترس هستند و به راحتی در دسترس هستند، مانند وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، سفارش و فروش آنلاین، رسانه‌های اجتماعی و اشتراک‌گذاری اسناد. این فناوری به خودی خود جوهره رشد بالا نبود، اما استفاده از آن داده‌هایی را ارائه می‌کرد که می‌توانست تصمیمات تجاری را تعیین کند.

این تحقیق نشان داد که برای پذیرش فرصت‌های رشد، کسب‌وکارها باید به خاطر داشته باشند:

  • بر روی مشتریان خود و حل مشکلات آنها متمرکز بمانند
  • برای استفاده از فناوری در مدل های تجاری خود
  • لزومی ندارد که فناوری مورد استفاده آنها پیچیده باشد
  • برای برانگیختن خلاقیت و ایجاد قابلیت های فنی پیرامون فناوری.

تحقیقات ما نشان داد که سرمایه گذاری فناوری نباید به طور مستقل انجام شود، بلکه باید از استراتژی کلی کسب و کار پیروی کند. به جای تکیه بر فناوری، کسب و کارها باید از منابع انسانی خود برای اطمینان از موفقیت فناوری استفاده کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *