کانادا می تواند مبارزه برای زندگی در دنیای پس از آنتی بیوتیک را رهبری کند

بیماری‌های عفونی که زمانی رام می‌شدند، در حال عبور از آخرین خط دفاعی آنتی‌بیوتیکی ما هستند. آنها جان میلیون ها نفر را تهدید می کنند، اما اعتراض عمومی کجاست؟

سویه‌های سوزاک مقاوم به دارو که زمانی به راحتی با پنی‌سیلین فرستاده می‌شوند، در سراسر جهان پخش می‌شوند. نتیجه: درد مزمن، عقیمی و درخواست داروهای جدید توسط سازمان بهداشت جهانی . در آمریکای شمالی، مردم بر اثر عفونت های ناشی از باکتری هایی که به تمام داروهای موجود مقاوم هستند، می میرند. سپسیس، یک سندرم کشنده که توسط عفونت های باکتریایی غیر قابل درمان ایجاد می شود، باعث مرگ میلیون ها نفر و هزینه های هنگفت مراقبت های بهداشتی می شود. در میان افراد مسن و بسیار جوان می‌شود.

هماهنگی، رهبری و عزم کانادایی برای تولید مواد ضد میکروبی جدید کجاست؟ برای انتقال نوآوری ها به بازار؟

بهار امسال، ما نماینده کانادا در کنفرانس عفونت‌های مقاوم به دارو در بریزبن، استرالیا بودیم – رویدادی که در آن محققان دانشگاهی، بهداشت عمومی و صنعت داروسازی از سراسر جهان حضور داشتند. هدف این کنفرانس نمایش بهترین تحقیق و توسعه موجود برای مبارزه با بحران آنتی بیوتیک ها بود. ما مفتخریم که گزارش دهیم که تحقیقات کانادایی در میان نوآورانه ترین تحقیقات در جهان است.

پوشش خبری را بر اساس شواهد بخوانید، نه توئیت

زمان مناسب برای راه اندازی یک شبکه نوآوری ضد عفونت کانادایی است. زمان آن فرا رسیده است که برای حل بحران آنتی بیوتیک، تحقیقات دانشگاهی، بخش خصوصی، غیرانتفاعی و دولتی کانادا را با هم متحد و هماهنگ کنیم. چنین شبکه‌ای می‌تواند تحقیقات و توسعه آنتی‌بیوتیکی در کانادا را تقویت کند. این می تواند تضمین کند که ما متناسب با توانایی و وعده خود در صحنه بین المللی نقش ایفا کنیم.

میکروب ها برنده می شوند

پیشرفت های علمی باورنکردنی قرن گذشته به ما این امکان را داده است که با پیشگیری یا درمان بسیاری از بیماری هایی که زمانی کشنده بوده اند، زندگی طولانی تر و بهتری داشته باشیم. ذات الریه، عفونت های خون و سل زمانی قاتلان رایج بودند. در حال حاضر آنها به طور کلی با آنتی بیوتیک درمان می شوند. آنتی بیوتیک های ارزان و فراوان به ما این امکان را داده است که بیماری ها را درمان کنیم، نوزادان نارس شکننده را زنده نگه داریم، جراحی های ایمن انجام دهیم و سرطان را درمان کنیم. کنیم.

همین مزایا ما را به نادیده گرفتن مشکل ترسناکی که برای دهه‌ها مطرح بوده است، سوق داده است، این پیشرفت را تضعیف کرده و آن پیشرفت‌ها را تهدید می‌کند.

در حالی که ما از مزایای آنتی بیوتیک ها لذت می بردیم، میکروب ها در حال مبارزه بودند. آنها در حال یافتن راه هایی برای دور زدن موانعی بودند که علم و پزشکی بر سر راهشان قرار داده بود. اکنون میکروب ها شروع به پیروزی کرده اند. و اگرچه دلیل خوبی داریم که باور کنیم سلاح های جدید می توانند دوباره آنها را شکست دهند، به دلایلی جهان تلاش کافی برای حفظ امنیت شکننده ما انجام نمی دهد.

قدمت سپسیس به یونان باستان برمی گردد و اکنون به یک چالش بهداشت عمومی جهانی تبدیل شده است که هر ساله منجر به مرگ میلیون ها نفر می شود. (Shutterstock)

ما در این وضعیت به دلیل تعداد روزافزون باکتری هایی هستیم که دیگر به آنتی بیوتیک هایی که دهه ها پیش کشف کردیم حساس نیستند. و از آنجا که اکثر شرکت های داروسازی دیگر سودآوری در داروهای آنتی بیوتیک جدید نمی بینند. پرونده تجاری برای اختراع داروهایی که بیماران فقط برای مدت کوتاهی به آنها نیاز دارند قوی نیست.

اما این یک مورد تجاری نیست. این یک بحران بهداشت عمومی است.

بیماری های معمولی می توانند میلیون ها نفر را بکشند

ما به طرز خطرناکی در آستانه بازگشت به زمانی هستیم که بیماری هایی که ما عادی می دانیم می تواند ده ها میلیون نفر را بکشد. برای برخی از گونه های کشنده باکتری، ما در حال حاضر در دنیای پس از آنتی بیوتیک هستیم. پزشکان بدون گزینه هستند. بیماری های زمانی قابل درمان غیر قابل درمان هستند. شش میلیون نفر در حال حاضر هر ساله به دلیل کمبود آنتی بیوتیک موثر بر اثر سپسیس می میرند و هزینه آن تنها برای ایالات متحده سالانه 27 میلیارد دلار است. میکروب های بسیار مقاوم در مزارع ما یافت می شوند .

در سپتامبر 2016، 193 عضو سازمان ملل متحد گرد هم آمدند تا اعلام کنند که مقاومت ضد میکروبی (AMR) بزرگترین تهدید برای دارو است. این موضوع در این ماه در بیانیه پایانی نشست گروه 20 در هامبورگ مجدداً تأیید شد . بدون اقدام فوری برای غلبه بر AMR، بررسی بریتانیا در مورد مقاومت ضد میکروبی تخمین می‌زند که جهان ممکن است تا سال 2050 شاهد 10 میلیون مرگ اضافی در هر سال باشد. این افزایش یک ششم کل مرگ و میرها است.

حتی کسانی که از عفونت‌های مقاوم به دارو جان سالم به در می‌برند، دو برابر زمان بیشتری در بیمارستان نیاز دارند. و این تنها یک هزینه ناشی از مشکلی است که انتظار می رود تا سال 2050 100 تریلیون دلار برای اقتصاد جهانی هزینه داشته باشد.

کانادا می تواند رهبری کند

در شرایط غفلت و انفعال و این تصور غلط که کشف آنتی بیوتیک کار بخش خصوصی است، هیچ کشوری در موقعیت ایده آلی برای حل این مشکل به تنهایی نیست. با این حال، کانادا اگر بخواهد در موقعیتی است که می تواند رهبری کند.

محققان کانادایی راه‌حل‌های خلاقانه‌ای را ارائه کرده‌اند: جایگزین‌هایی برای آنتی‌بیوتیک‌هایی که مقاومت را مسدود و مهار می‌کنند، ترکیبات دارویی نوآورانه‌ای که فعالیت آنتی‌بیوتیکی را تقویت می‌کنند و ایمنی میزبان را برای جلوگیری از عفونت افزایش می‌دهند.

منابع طبیعی کانادا، از جمله قطب شمال و سه اقیانوس، پتانسیل ارائه مواد ضد میکروبی و ضد عفونی جدید را دارند. توسعه واکسن برای حیوانات و انسان ها می تواند نیاز ما به داروهای جدید را کاهش دهد. تفکر نوآورانه ما می تواند جایگزین هایی برای کاهش وابستگی به آنتی بیوتیک ها ارائه دهد.

شبکه نوآوری ضد عفونت های کانادایی

نوآوری به تنهایی کمکی نخواهد کرد. ما باید بیشتر تلاش کنیم تا دانش کانادایی را فوراً وارد عمل کنیم. کانادا در بسیاری از زمینه های تحقیقات پایه و کاربردی که می تواند به حل این مشکل کمک کند، رهبر جهانی است. اما ما فاقد هماهنگی، اهداف مشترک و عزم هستیم.

ما باید نوآوری های خود را توسعه دهیم تا بتوانیم جهان را در جایگزین ها و مکمل های آنتی بیوتیک ها رهبری کنیم. ما باید شریک اساسی در ابتکارات بین المللی مانند CARB-X، یک شتاب دهنده عمومی-خصوصی با بودجه بریتانیا و ایالات متحده باشیم تا اکتشافات خلاقانه آنتی بیوتیک را به بازار منتقل کنیم. از قضا، دو اکتشاف انجام شده در دانشگاه مک مستر، پس از صدور مجوز به شرکت های مستقر در ایالات متحده، توسط CARB-X برای تامین مالی در نظر گرفته شده است. دو مورد دیگر که در دانشگاه بریتیش کلمبیا توسعه یافتند و در اصل پایه‌ی اسپین‌آف‌های کانادایی بودند، در حال آزمایش‌های بالینی پیشرفته با شرکت‌های آمریکایی هستند.

فرصت رشد این اکتشافات در اینجا در کانادا از دست رفته است. مزایای تجاری، شغلی و مهارتی مرتبط نیز همینطور است.

کانادا در نوآوری های ضد عفونی رقابت می کند و پیشرو است، اما ما به سرعت در توانایی خود برای سرمایه گذاری از این اکتشافات، پرورش و حمایت از تحقیقات جدید و تجاری سازی در کانادا عقب می مانیم.

ما باید هم اکنون اقدام کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که نه تنها سهم خود را در صحنه بین المللی برای حل بحران آنتی بیوتیک انجام می دهیم، بلکه یک رویکرد نوآورانه ساخت کانادا نیز ارائه می دهیم. ما می‌توانیم این کار را با حمایت و رهبری در قالب یک شبکه نوآوری ضد عفونت کانادایی انجام دهیم که محققان برجسته در دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، دولت و بخش خصوصی را گرد هم می‌آورد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *