کارگاه آموزشی بیانیه ماموریت


آموزش بیانیه ماموریت: از چارچوب های تفکر طراحی برای توسعه یک ماموریت هدفمند و الهام بخش استفاده کنید

کارگاه آموزشی بیانیه ماموریت ما یک برنامه سریع است که به گروه شما کمک می کند تا یک بیانیه ماموریت را ایجاد و مطابقت دهد. ما از یک چارچوب تفکر طراحی نوآورانه استفاده می کنیم تا به شما کمک کنیم تا ماموریت خود را توسعه دهید و آن را به روشی جذاب برای سهامداران، همکاران و افرادی که به آنها خدمت می کنید ارتباط برقرار کنید. در این آموزش، شما با اصول یک بیانیه ماموریت آشنا خواهید شد و با هدف خود ارتباط برقرار می کنید تا شروع به تولید ایده هایی کنید که چه چیزی را در خود بگنجانید. ما همچنین می‌توانیم بر اساس ارزش‌های اصلی سازمان شما برای ریشه‌یابی مأموریت شما در آنچه مهم‌تر است، بسازیم. این می تواند شامل اتصال ماموریت شما به چشم اندازی قانع کننده برای آینده باشد.

این کارگاه آموزشی مجازی یا در محل می‌تواند رویداد خودش باشد یا به عنوان مکملی برای یک تیم یا سازمان، برنامه رهبری یا حتی جلسه برنامه‌ریزی استراتژیک باشد.

این کارگاه که برای تیم ها طراحی شده است، می تواند به آنها کمک کند تا ماموریت خود را انجام دهند که به چشم انداز و ماموریت سازمان کمک می کند. ما معمولاً این کارگاه را با یک تیم، گروه یا بخش در یک سازمان کامل می کنیم.

نتایج یادگیری برای این آموزش ماموریت

 • بیاموزید که چه چیزی برای یک بیانیه ماموریت هدفمند ایجاد می کند.
 • از ذینفعان و همکاران خود در مورد اینکه چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید، چگونه آن را انجام می دهید و چرا این کار را انجام می دهید بینش به دست آورید.
 • بیانیه ماموریتی ایجاد و اصلاح کنید که شما و تیمتان را درگیر کند.
 • تصور و تجسم یک چشم انداز متمرکز بر ماموریت برای اقدام.
 • از تفکر طراحی برای نوآوری در نحوه برقراری ارتباط با مأموریت یا هدف خود استفاده کنید.
 • مهارت های رهبری داستان سرایی خود را توسعه دهید تا دیگران را با ماموریت و چشم انداز خود الهام بخشید.

فعالیت های طراحی کارگاه بیانیه ماموریت

کارگاه ماموریت ما به لطف استفاده از یک چارچوب نوآوری، اقدام محور و موثر است. ما از فعالیت‌های هر مرحله از فرآیند تفکر طراحی برای ایجاد و تراز کردن یک بیانیه مأموریت استفاده می‌کنیم، و سپس آن را به صورت بصری و از طریق داستان‌گویی با هم ارتباط می‌دهیم. این مراحل تفکر طراحی عبارتند از:

1. همدلی کنید: برای آشنایی با ذینفعانی که با مأموریت خود به آنها خدمت می کنیم و در مورد خودتان – گروهی که این مأموریت را به عنوان هویت و راهنمای شما به عهده می گیرند.

2. تعریف: در نظر گرفتن یک «دیدگاه» که بر نیازها و فرصت‌های مهم برای ایجاد بیانیه مأموریت خود بر اساس بینشی که از همدلی با سهامداران و تیم خود به دست می‌آوریم، تمرکز دارد.

3. Ideate: برای ایجاد ایده‌های زیادی برای عناصر امیدوارکننده و بیانیه‌های ماموریت واقعی با استفاده از قالبی که به اشتراک می‌گذاریم…و خلاقیت در نحوه ارتباط بیانیه‌ها.

4. نمونه اولیه: برای انتخاب، ترکیب، و تکرار بهترین ایده هایمان برای ساختن برخی از بیانیه های ماموریت برترمان با استفاده از ساختار یا قالبی که می توانیم به اشتراک بگذاریم.

5. تست: برای به اشتراک گذاشتن نمونه های اولیه بیانیه ماموریت ما با همکاران و ذینفعان خود به طوری که آنها بتوانند به ما کمک کنند تا نه تنها یاد بگیریم که چگونه بیشتر تکرار کنیم، بلکه بهترین را نیز انتخاب کنیم.

کارگاه های آموزشی سفارشی در مورد ماموریت و چشم انداز

ما کارگاه های آموزشی ماموریت و چشم انداز خود را بر اساس مخاطبان شما، مدت زمانی که دارید و نتایج یادگیری مورد نظر شما طراحی می کنیم. بر اساس آنچه شما نیاز دارید، می‌توانیم به سؤالات رایج مأموریت و بیانیه چشم‌انداز مانند موارد زیر بپردازیم تا به شما کمک کنیم نه تنها درباره بیانیه‌های مأموریت بیاموزید، بلکه در واقع مواردی را ایجاد کنید که به آن افتخار می‌کنید.

 • مثال بیانیه ماموریت چیست؟
 • ماموریت و چشم انداز چیست؟
 • یک بیانیه ماموریت باید چه کارهایی را انجام دهد؟
 • می خواهید بیانیه ماموریت شما چگونه درک شود؟
 • چگونه بیانیه ماموریت خود را بیان می کنید؟
 • چگونه چشم انداز و بیانیه ماموریت ایجاد می کنید؟
 • تفاوت بین یک چشم انداز و یک ماموریت چیست؟
 • بیانیه ماموریت خود را چگونه می نویسید؟
 • چگونه بر ارزش های اصلی خود برای ماموریت و چشم انداز خود بنا می کنید ؟

این آموزش می تواند یک تجربه توسعه حرفه ای یا تیم سازی یا حتی بخشی از برنامه استراتژیک شما باشد. ما آن را بر اساس هدف شما طراحی خواهیم کرد. شما می توانید تفکر انتقادی و مهارت های رهبری خود را در حین تهیه بیانیه ماموریت تیم یا سازمان خود توسعه دهید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *