کارهایی که باید انجام شوند آموزش چارچوب


در مورد این چارچوب نوآوری بیاموزید و منابع آموزشی، مقالات، نکات و موارد دیگر را بیابید.

JTBD (یا Jobs to Be Done) نظریه ای است که کنش مصرف کننده را توصیف می کند. مشتریان محصولات و خدمات را برای انجام کارها می خرند – و در حالی که محصولات/خدمات مجزا می آیند و می روند، کار اساسی باقی می ماند که باید انجام شود. در فرآیند نوآوری، این واقعاً به تلاش برای یافتن راه‌های بهتر برای انجام این JTBD، به جای تمرکز بر خود محصول، ختم می‌شود. این نظریه عمیقاً با درک نیازهای مشتری یا کاربر نهایی شما و تعیین اینکه کجا و چگونه آنها در حال حاضر برآورده نمی شوند، مرتبط است. در نهایت، سازمان‌ها می‌توانند از چارچوب JTBD استفاده کنند تا درک بهتری از آنچه بازارشان می‌خواهد یا نیاز دارد و تجربه مشتری قانع‌کننده‌تری ایجاد کنند. در این پست وبلاگ، منابع مفیدی را برای آموزش چارچوب Jobs to Be Done، از جمله مقالات تخصصی، ویدیوها و کتاب‌هایی که می‌توانید بررسی کنید، به اشتراک می‌گذاریم.

کلیتون کریستنسن میلک شیک ویدیو JTBD را توضیح می دهد

محبوب ترین داستان در مورد کارهایی که باید انجام شود از مرحوم کلیتون کریستنسن است. یک مشتری یک میلک شیک استخدام می کند تا کاری را برای او انجام دهد. چیست؟ شاید تغذیه نباشد، اما شاید برای این باشد که آنها را در یک رفت و آمد طولانی مشغول نگه دارد.

 

کارهایی که باید انجام شوند کتاب، جعبه ابزار، فیلم، راهنما

کارهایی که باید انجام شوند مقاله HBR

این مقاله در هاروارد بازنگری کسب و کار توسط کلیتون ام. کریستنسن، تدی هال، کارن دیلون و دیوید اس. دانکن یک مقاله کلاسیک در دنیای JTBD است. عنوان این است که کارهای مشتری خود را بشناسید که باید انجام شود: آیا نوآوری ذاتاً یک تلاش موفق است؟ اگر متوجه شده باشید که چرا مشتریان انتخاب هایی را انجام می دهند، نه.

کتاب بازی کارهایی که باید انجام شوند: بازارها، سازمان و استراتژی خود را بر اساس نیازهای مشتری هماهنگ کنید 

این کتاب توسط جیم کالباخ ​​یکی از راهنماهای مفید برای استفاده از این تئوری ها در پروژه های نوآوری و گردش کار شما است. در داخل، تکنیک ها و نکات ارزشمندی برای ایجاد محصولات یا خدمات موفقی که مشتریان شما به دنبال آن هستند، خواهید یافت.

 

 

کارهایی که باید انجام شوند: نقشه راه برای نوآوری مشتری محور

این کتاب توسط استفان وانکر به شما آموزش می‌دهد که چگونه بینش‌های مشتری را که منجر به نوآوری می‌شود، باز کنید. شما خواهید فهمید که چگونه می توانید بینش های ارزشمند را از داده های کمتر مفید مشتری مرتب کنید، “چرا” رفتار مصرف کننده را بررسی کنید، ایده های بهتری را در جلسات طوفان فکری ایجاد کنید، بینش مشتری را در مورد فرآیند طراحی کار کنید، و موارد دیگر.

الگوهای کارهایی که باید انجام شود

قالب Miro JTBD

ابزار محبوب تخته سفید دیجیتال Miro دو الگوی مرتبط با چارچوب JTBD را ارائه می دهد: برای مدیران پروژه و ساخت بیانیه های نیاز . اولی شامل منابعی است که به طور خاص برای مدیران پروژه که تیم خود را رهبری می کنند، از جمله بخش هایی برای آماده سازی مصاحبه با مشتری، یک ماتریس بالقوه و موارد دیگر. الگوی دوم به طور خاص شما را از طریق ایجاد بیانیه های نیاز برای هدایت پروژه های نوآوری و طراحی راهنمایی می کند. همچنین می توانید یک الگوی JTBD را در Mural در زیر بیابید.

قالب JTBD دیواری

قالب کارهای دیواری که باید انجام شود

بوم JTBD

این الگوی بوم قابل دانلود دارای فضایی برای طوفان فکری برای چالش محصول/خدمت خود با استفاده از چارچوب به عنوان راهنما است.

مطالعات موردی

بیاموزید که چگونه سازمان های دیگر این چارچوب را برای درک بهتر مشتریان خود و بهبود خدمات یا محصولات خود بر اساس این نیازها اتخاذ کرده اند.

ویدیوی چگونگی شناسایی نیازهای مشتری

این ویدیوی یوتیوب از thrv: JTBD Innovation چگونگی شناسایی نیازهای مشتری را به عنوان اولین مرحله از فرآیند نوآوری بررسی می کند. کانال آنها همچنین شامل بسیاری از ویدیوهای دیگر مرتبط با این نظریه است که می تواند برای سازمان هایی که تازه شروع به استفاده از چارچوب برای چالش ها و نیازهای مصرف کننده خود کرده اند مفید باشد.

پادکست

Bob Moesta و Chris Spiek یک پادکست 33 قسمتی را رهبری می کنند که در مورد چارچوب JTBD در رابطه با طراحی محصول، بازاریابی، استراتژی کسب و کار و فناوری بحث می کند.

نتیجه گیری آموزشی کارهایی که باید انجام شود

از این منابع آموزشی JTBD می توان برای درک این چارچوب منحصر به فرد برای نوآوری و توسعه محصول/خدمت استفاده کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *