چگونه یک استراتژی نوآوری عالی تعریف کنیم


بنابراین، چرا می خواهید نوآوری کنید؟ پاسخ به این باید به طور خلاصه استراتژی نوآوری سازمان شما باشد.

پاسخ های خوب به این سوال عبارتند از:

  • زیرا ما می‌خواهیم یک جریان ثابت از محصولات جدید عرضه کنیم که لبه‌های برتر صنعت ما را مشخص می‌کنند.»
  • زیرا شرکت ما می‌خواهد 100 درصد انرژی‌های تجدیدپذیر را به کل کشور ارائه کند.»
  • زیرا می‌خواهم بهترین روش‌های نوآوری را به سازمان‌های جهانی مانند شما ارائه دهم.»

اگر نمی توانید یک پاسخ واحد و مختصر به سوال ارائه دهید، نشان می دهد که شرکت شما یا استراتژی نوآوری ندارد یا استراتژی بسیار مبهم است. در این مورد، ضروری است که در استراتژی نوآوری خود تجدید نظر کنید.

حتی اگر یک استراتژی دارید، ارزش آن را دارد که هر چند سال یک بار آن را مرور کنید تا ببینید آیا هنوز هم مرتبط است یا خیر. نیازی نیست که به شما بگویم دنیای تجارت این روزها به سرعت تغییر می کند.

در اینجا چند دستورالعمل برای تعریف استراتژی نوآوری شرکت شما آورده شده است.

همسو با چشم انداز استراتژیک

دلیل شما برای نوآوری باید همیشه در راستای چشم انداز استراتژیک باشد. در واقع، بیانیه استراتژی نوآوری شما احتمالاً بسیار شبیه به بیانیه چشم انداز استراتژیک شما خواهد بود. از این گذشته، نوآوری اساساً ابزاری برای دنبال کردن چشم انداز شما است. متأسفانه، بسیاری از سازمان‌ها دیدگاه‌های استراتژیک مبهم و کلی دارند، مانند “ارائه بهترین محصولات با کمترین قیمت” – گویی رقبای آنها تلاش می‌کنند تا محصولات متوسط ​​را با قیمت‌های مضحک ارائه دهند.

اگر شرکت شما بیانیه چشم انداز مختصری ندارد، احتمالاً باید استراتژی نوآوری را کنار بگذارید و روی آن بیانیه چشم انداز کار کنید. با این حال، با فرض اینکه یک بیانیه چشم انداز دارید، ممکن است متوجه شوید که این یک بیانیه استراتژی نوآوری نیز هست.

اگر بیانیه چشم انداز کرکی است، احتمالاً باید آن را پاک کرده و دقیق تر کنید. به عنوان مثال، اگر بیانیه چشم انداز شما “ساخت بهترین خودروها در آمریکا” است، باید “بهترین” را بهتر تعریف کنید. آیا «بهترین» به کیفیت، برتری مهندسی، صندلی‌های راحت یا چیز دیگری اشاره دارد؟

ارزش های

ارزش های شرکتی شما نیز باید در استراتژی نوآوری شما نقش داشته باشد. آیا شرکت شما فقط صنعتگران محلی را استخدام می کند؟ اگر چنین است، برون سپاری تولید به یک کشور در حال توسعه به منظور کاهش هزینه ها هرگز نباید بخشی از نوآوری شما باشد. آیا سازمان شما برای پایداری محیط زیست تلاش می کند؟ اگر چنین است، استراتژی نوآوری شما باید آن را منعکس کند.

ارزش های شرکتی ماهیت سازمان شما را مشخص می کند و حفظ آن ها باید مایه مباهات باشد. علاوه بر این، حفظ ارزش‌ها به‌عنوان بخش کلیدی استراتژی نوآوری، مدیران بیش از حد جاه‌طلب را از عبور از خط رفتار اخلاقی به منظور پیگیری رشد مبتنی بر نوآوری منصرف می‌کند.

واقعیت را منعکس کنید

آخرین، اما نه کم اهمیت، استراتژی نوآوری شما باید واقعیت عملیات شما را منعکس کند. اگر در بودجه تحقیق و توسعه خود خسیس هستید یا اگر مدیریت ارشد ایده های محصول جدید پرخطر را تایید نکند، نمی توانید انتظار داشته باشید که محصولات پیشرفته ای بسازید که وضعیت هنر را در صنعت شما تعریف کند. اگر فید توییتر شما خسته کننده باشد و صفحه فیس بوک شما پر از شعارهای توخالی باشد، نمی توانید انتظار داشته باشید که در بازاریابی رسانه های اجتماعی نهایت موفقیت را ارائه دهید.

متأسفانه، واقعیت عملیات شما اغلب یک مانع بزرگ برای تعریف و موفقیت با یک استراتژی نوآوری جالب است. اگر این مورد در سازمان شما باشد، شما سه انتخاب به ترتیب نزولی از مطلوبیت دارید.

  1. واقعیت را تغییر دهید. در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنید یا یک رقیب با چشم انداز قوی تحقیق و توسعه بخرید. کمیته های تأیید Defang یا بهتر است از آنها دفاع کنید. آنچه را که باید انجام دهید انجام دهید تا واقعیت پشت رویای نوآوری خود را به دست آورید. یا
  2. استراتژی نوآوری خود را کاهش دهید تا با واقعیت مطابقت داشته باشد. اگر نمی توانید محصولات پیشرفته را در بخش خود ارائه دهید، اجازه دهید شرکت دیگری این کار را انجام دهد و بر روی چیزی واقعی تر تمرکز کند، مانند محصولات مقرون به صرفه تر با استفاده از فناوری های آزمایش شده و آزمایش شده. یا
  3. واقعیت را نادیده بگیرید، یک استراتژی نوآوری را تعریف کنید که فوق العاده جذاب است و وقتی کار نمی کند دیگران را سرزنش کنید. (این گزینه را توصیه نمی کنم)

انجام دهید

با این اطلاعات، تهیه یک بیانیه استراتژی نوآوری برای سازمان شما باید آسان باشد. انجام دهید. آن را تأیید کنید و آن را در سراسر سازمان و همه ذینفعان در میان بگذارید.

بیانیه استراتژی نوآوری، تعریف اقداماتی را که باید انجام دهید تا نوآوری را با موفقیت در سازمان خود دنبال کنید، آسان می کند. همچنین ابزاری آماده برای ارزیابی ایده هایی که همکاران پیشنهاد می کنند فراهم می کند.

بهتر از همه، هنگامی که یک بیانیه استراتژی نوآوری دارید، می توانید به کلمه “نوآوری” فکر نکنید، که این روزها بیش از حد در مورد آن صحبت می شود، و شروع به تمرکز روی کلمات در آن بیانیه کنید.

تسهیل استراتژی نوآوری

اگر برای تعریف یک بیانیه استراتژی نوآوری کمک کوچکی می خواهید، خوشحال می شوم که کارگاهی را برای تعریف یک استراتژی نوآوری واقع بینانه و همچنین (به صورت اختیاری) یک برنامه عمل برای اطلاع رسانی آن و تعریف اقدامات نوآورانه تسهیل کنم. با من تماس بگیرید و بیایید یک بحث محرمانه داشته باشیم .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *