چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

دیدگاه متفات

چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

یک تصویر گسترده نشان دهنده دو نفر است که در دو طرف عدد 9 که روی زمین کشیده شده ایستاده اند. برای یک نفر به عنوان عدد 6 و برای دیگری عدد 9 ظاهر می شود.

حق با کیست و باطل کیست؟ بدیهی است که هر دوی آن‌ها درست می‌گویند، اما هر دو از نظر یک فرد دیگر به دلیل دیدگاه تماشا اشتباه می‌کنند. این ساده ترین مثالی است که معنای پرسپکتیو را نشان می دهد.

 

چگونه می توان دیدگاه های متفاوتی را در زندگی ایجاد کرد

هر دوی آنها خود را بر حق می دانند; در اینجا، آنها باید با تغییر جنبه های خود، دیدگاه دیگر را درک کنند.

اگر مردم به سادگی درک کنند که دیدگاه زندگی را می توان تغییر داد، شکل داد و توضیح داد، جهان می تواند مکان بهتری برای همه باشد. می تواند به دعواها، جنگ ها، نزاع های روزانه و خیلی چیزهای دیگر پایان دهد. تنها شرط این است که چیزها را از منظر شخص دیگری ببینیم.

اگر چشم انداز و اهمیت آن را به فرزندان خود بیاموزیم، می توانیم جامعه ای کامل با بزرگسالان مسئول بسازیم.

برای اینکه یاد بگیرید چگونه چیزها را از منظر شخص دیگری ببینید، ابتدا باید اصول دیدگاه را بیاموزید. ابتدا باید بدانید که دیدگاه زندگی چیست. [1]

فهرست مطالب

 1. درک معنای پرسپکتیو
 2. اهمیت متفاوت دیدن اشیا
 3. چگونه دیدگاه خود را نسبت به زندگی تغییر دهیم
  • 1. دست از شکایت بردارید
  • 2. آنچه شما را خوشحال می کند را پیدا کنید
  • 3. رسانه های اجتماعی را کاهش دهید
  • 4. سر خود را بالا نگه دارید
  • 5. دیدگاه منفی را از درون به بیرون تغییر دهید
  • 6. از منفی بافی دوری کنید
  • 7. روی آنچه مهم است تمرکز کنید
  • 8. بر نیازهای دیگران تمرکز کنید
 4. افکار نهایی

درک معنای پرسپکتیو

دیدگاه در واقعیت به چه معناست؟ مثال 6 و 9 فوق الذکر بهترین راه برای درک چگونگی نگاه شما به زندگی است. این راهی است که شما چگونه زندگی را می بینید و به آن نزدیک می شوید.

در این زندگی، چیزهای کمی کاملاً درست یا غلط هستند. به طور عمده، ما دو دیدگاه متفاوت در مورد یک چیز داریم. به عنوان مثال، برای یک فرد، چیزی بسیار بد برای دیگری عادی است.

به راحتی می توان به بحث های مختلف آنلاین برخورد کرد. بحث های قطبی زیادی در مورد سیاست، روابط، و هر چیزی که دو طرف داستان یا تفکر دوتایی دارد، وجود دارد . رسانه های اجتماعی انتخاب یک طرف و یافتن نظراتی را که مطابق با آنچه شما باور دارید را آسان می کند.

به عنوان یک فرد بی طرف که هنوز طرفی را انتخاب نکرده است، می بینید که هر دو طرف این بحث دلایل مشخصی برای حمایت از پاسخ های خود دارند. آنها انتخاب های مختلفی دارند و همه انتخاب ها معتبر هستند.

در حالی که یک طرف زندگی را از این منظر می بیند که «هر چیزی تا زمانی که شما را خوشحال کند پیش می رود»، طرف دیگر زندگی را این گونه می بیند: « مرزهایی وجود دارد که نباید از آنها عبور کنید».

اکنون می بینید که در اینجا دو دیدگاه معتبر وجود دارد. هر دوی آنها در انتخاب خود درست هستند و گفتن اشتباه یکی موضعی غیرقابل حمایت است.

وقتی دیدگاه را تعریف می کنیم، همیشه مهم است که دیگران را نیز در نظر بگیریم. بیش از 7 میلیارد نفر در جهان زندگی می کنند و افرادی هستند که چیزها را از دید دیگری می بینند. این زندگی را پیچیده می کند زیرا به جای دیدن شباهت هایی که به اشتراک می گذاریم، اغلب روی چیزهای متفاوت تمرکز می کنیم که منجر به اختلاف نظر و دعوا می شود.

صرفاً تغییر دادن و تلاش برای دیدن چیزها از منظری متفاوت می تواند به حل بسیاری از این مشکلات کمک کند.

اهمیت متفاوت دیدن اشیا

دیدگاه شما نسبت به زندگی تعیین می‌کند که چگونه با مردم ارتباط برقرار می‌کنید، چگونه روابط و مشکلات را مدیریت می‌کنید و چگونه روزمره زندگی می‌کنید. ممکن است متوجه نشوید که دیدگاه شما نسبت به زندگی چقدر اهمیت دارد، زیرا اغلب احساس می‌کنیم تا زمانی که نظرات و تصمیمات دیگران بر ما تأثیری نداشته باشد، نظر ما نیز نباید بر دیگران تأثیر بگذارد.

با این حال، واقعیت این است که دیدگاه ما به زندگی بر افراد اطرافمان تأثیر می گذارد.

با بازگشت به قیاس 6 و 9 که با آن شروع کردیم، آنچه که ما نیز داریم دو سناریو متفاوت است که می‌توانند در اینجا اجرا شوند.

در نهایت می‌توانیم دو بزرگسال داشته باشیم که از موافقت با مخالفت خودداری می‌کنند و پس از یک مشاجره شدید از هم جدا می‌شوند و شانس ایجاد رابطه را از بین می‌برند.

ما همچنین می‌توانیم دو بزرگسال داشته باشیم که موقعیت‌ها و دیدگاه‌ها را عوض کرده و برای یک دقیقه به چشمان یکدیگر نگاه می‌کنند تا ببینند بسته به جایی که ایستاده‌اند، این می‌تواند 6 یا 9 باشد. این می تواند به دست دادن، نوشیدنی ها و شروع یک دوستی تبدیل شود. تنها کاری که آنها باید انجام می دادند این بود که به چیزها از منظر دیگری نگاه کنند.

دیدگاه شما نسبت به زندگی می تواند باعث ایجاد یا شکستن یک رابطه شود.

اگر دیدگاه بد یا منفی نسبت به زندگی دارید، بر همه چیز و همه اطرافیان شما تأثیر منفی می گذارد. متوجه می‌شوید که دائماً عصبانی هستید و نمی‌توانید دیدگاه‌های دیگران را بپذیرید.

مواقع دیگر، متوجه می‌شوید که در مورد چیزهایی که به سادگی نیاز به تغییر کوچکی در دیدگاه شما دارند، شکایت و استرس دارید.

داشتن دیدگاه خوب به زندگی به شما مزیتی می دهد. اول از همه، شما برای دیدن از دیدگاه دیگران بسیار بازتر هستید، بنابراین ایجاد روابط معنادار را برای شما آسان می کند.

همچنین دلایل بسیار بیشتری برای سپاسگزاری و خوشحالی به شما می دهد. اگر در زندگی‌ای زندگی می‌کنید که در آن دائماً شکرگزاری می‌کنید و خوشحال هستید، پس زندگی کاملی داشته‌اید.

چگونه دیدگاه خود را نسبت به زندگی تغییر دهیم

تغییر دیدگاه خود تصمیمی فعال است که باید عمداً بگیرید. ابتدا باید با این واقعیت کنار بیایید که دیدگاه فعلی شما نسبت به زندگی مطلق نیست و قابل تغییر است. سپس، شما باید اهمیت داشتن دیدگاهی متفاوت از دیدگاهی که قبلا دارید را درک کنید.

هنگامی که با این موارد برخورد کردید، در اینجا چند قدم فعال وجود دارد که می توانید برای تغییر دیدگاه خود نسبت به زندگی بردارید.

1. دست از شکایت بردارید

مسئله هر چه که هست، هر زمان که می خواهید شکایت کنید، انگشت شست خود را تا کنید، زبان خود را گاز بگیرید، کاری انجام دهید و مطمئن شوید که این کار شما را از ابراز آن شکایت باز می دارد. وقتی ساکت می‌مانید و گوش می‌دهید، می‌توانید چیزها را از منظرهای مختلف ببینید.

2. آنچه شما را خوشحال می کند را پیدا کنید

یک فرد شاد با دید روشنی نسبت به چیزها درک بیشتری دارد. شادی به زندگی مثبت می افزاید. به دنبال خوشبختی باشید اگر به طور طبیعی برای پاک کردن مه راهتان نیست.

وقتی دائماً در حال فکر کردن و تفکر منفی هستید، دیدگاه شما هرگز تغییر نمی کند و به زودی تمام آن منفی ها مانند آتش سوزی در اطراف شما پخش می شود. مثبت اندیشی در ابتدا می تواند چالش برانگیز باشد، اما با گذشت زمان آسان می شود.

یکی از راه های عالی برای آموزش ذهن خود برای تمرکز بر آنچه در زندگی دوست دارید، ایجاد یک مجله سپاسگزاری است . روش کار این است که هر بار اتفاق خوبی می افتد، آن را در دفترچه یادداشت می کنید.

سپس هنگامی که یک موقعیت منفی رخ می دهد، می توانید دفترچه یادداشت خود را برای تغییر دیدگاه باز کنید. به خودتان یادآوری کنید که وقتی احساس می کنید چیزی برای جشن گرفتن در زندگی ندارید چقدر خوشبخت و خوش شانس هستید.

زمانی که احساس می کنید نمی توانید هیچ کاری را درست انجام دهید، درباره موفقیت های خود بخوانید. ایجاد یک دفتر خاطرات سپاسگزاری به طور قابل توجهی دیدگاه شما را در مورد خود و زندگی تان تغییر می دهد. [2]

3. رسانه های اجتماعی را کاهش دهید

اغلب اوقات در رسانه های اجتماعی، مردم چیزی را پست می کنند و دنبال کنندگان دیدگاه متفاوتی در مورد معنای آن می گیرند.

هنگامی که عبارات مختلف در یک پست به رسانه های اجتماعی می رسد، برخی افراد آنها را اشتباه می فهمند، که می تواند درگیری های آنلاین را افزایش دهد. پاسخ دادن به پست‌های انتقادی یا منفی با احساس پختگی و سبک‌دلی، هرگونه ریختن شیشه را کاهش می‌دهد و از دریافت بلوک‌ها جلوگیری می‌کند.

اگر احساس می‌کنید ممکن است به زمان نیاز داشته باشید تا از شبکه‌های اجتماعی جدا شوید، 

هنگامی که در شبکه های اجتماعی هستید، همیشه به دنبال زاویه دیگری از فرد مخالف با شما باشید. نظر شما آلفا نیست، فقط یک نظر است و می تواند تغییر کند.

نکته زیبای پرسپکتیو این است که در معرض تغییر است. ایستا نیست و تصمیم برای تغییر آن بر عهده شماست.

4. سر خود را بالا نگه دارید

کسی که ذهنیت ثابتی دارد معتقد است تعداد کمی خوش شانس هستند که از ژن های مناسب برای موفقیت برخوردارند.

مطالعات نشان می دهد که فردی با طرز فکر ثابت برای مقابله با بسیاری از چالش های زندگی مجهز نیست. [3]آنها شکست و سختی را نشانه این می دانند که کار اشتباهی انجام می دهند.

ممکن است شنیده باشید که کسی توضیح می‌دهد که چرا چیزی برای او در نظر گرفته نشده است، با صحبت در مورد اینکه چگونه به طور طبیعی به وجود آمده است. این دیدگاه توانایی بسیاری را از دستیابی به پتانسیل کامل خود فلج می کند.

فردی با ذهنیت رشد، دیدگاه متفاوتی نسبت به زندگی دارد. آنها معتقدند همه می توانند مهارت های لازم را برای رسیدن به اهداف خود بیاموزند و بسازند.

آنها شکست را نشانه ای از اشتباه بودن رویکردشان می دانند نه نشانه ای که اشتباه کرده اند. در نتیجه آنها مرتباً چیزهای جدید را تا رسیدن به هدف خود امتحان می کنند.

مخترعان نمونه ای کلاسیک از طرز فکر رشد هستند. دیدگاه آنها در مورد موقعیت های منفی این است که این چیزی بیش از یک مشکل نیست که هنوز آنها را حل نکرده اند. آنها هر رویداد منفی را یک قدم به موفقیت نزدیک تر می بینند.

5. دیدگاه منفی را از درون به بیرون تغییر دهید

برای اینکه بتوانید دیدگاه خود را در مورد رویدادهای منفی زندگی خود تغییر دهید، ابتدا باید نحوه صحبت خود را با خود تغییر دهید . آنچه به طور مرتب به خود می گویید بر اقداماتی که انجام می دهید تأثیر می گذارد.

فردی را در نظر بگیرید که به طور غیرمنتظره ای کارش خاتمه یافته است. اگر ذهن آنها پر از خودگویی منفی است، به خود می گویند که چقدر ناکافی هستند.

خودگویی منفی اثر دومینو دارد. باعث استرس و اضطراب می شود که منجر به انتقاد از خود نیز می شود. آن انتقاد از خود منجر به کاهش اهداف می شود. [4]

6. از منفی بافی دوری کنید

اگر فکر می کنید که رئیستان نظر منفی در مورد شما دارد، پس فکر می کنید وقتی با شما خوب هستند، دروغ می گویند. شما فکر می کنید وقتی انتقاد سازنده ای ارائه می دهند، از چیزهای کوچک ایراد می گیرند یا شکایت می کنند. دیدگاه در اینجا برای شما چه معنایی دارد؟

با ادامه تفسیر منفی وقایع به دلیل خودگویی منفی، به تولید نتایج نامطلوب ادامه خواهید داد.

حالا تصور کنید اگر به خودتان بگویید رئیستان بهترین علایق شما را در دل دارد و فقط سعی می کند بهترین ها را از شما به ارمغان بیاورد. همین تغییر ساده در دیدگاه شما، شما را برای رویارویی با رویدادهای منفی درک شده در زندگی تان بهتر مجهز می کند.

وقتی رئیستان انتقاد سازنده ای به شما پیشنهاد می کند ، فکر می کنید که روی رشد شما سرمایه گذاری می کند. وقتی رئیستان با شما خوب است، از این رفتار استقبال می کنید زیرا آنها را دوست و همکار خود می بینید.

وقتی دیدگاه را تغییر می دهید، همان اتفاقاتی که می توانست منجر به شکست شود، اکنون به نفع شماست.

7. روی آنچه مهم است تمرکز کنید

مغز شما فقط می تواند هر روز روی چیزهای زیادی تمرکز کند. در نتیجه، ذهن شما به طور خودکار اطلاعاتی را که فکر می‌کند برایتان بی‌اهمیت هستند، فیلتر می‌کند. [5]

یک مثال رایج در این مورد زمانی است که شما یک وسیله نقلیه جدید خریداری می کنید و ناگهان متوجه آن وسیله نقلیه در همه جا می شوید. اینطور نیست که همه در همان روزی که شما این کار را کردید، وسیله نقلیه را خریدند، بلکه ذهن شما اطلاعات را مسدود کرده بود.

برای داشتن چشم انداز زندگی بهتر، باید تمرکز روزانه خود را تغییر دهید. درست مانند زمانی که یک وسیله نقلیه جدید خریداری می کنید، می توانید رویدادهایی را که ذهنتان تشخیص می دهد تغییر دهید.

به جای تمرکز بر روی اتفاقات منفی و اینکه چقدر چیزهای بد در زندگی هستند، روی چیزهایی تمرکز کنید که برای آنها سپاسگزار هستید.

8. بر نیازهای دیگران تمرکز کنید

آخرین راه برای تغییر دیدگاه زندگی کمک به دیگران است. وقتی زمان بیشتری را صرف تمرکز بر نیازهای دیگران کنید، یک اتفاق شگفت انگیز رخ خواهد داد.

اول، به دلیل اینکه دیگران چقدر به شما نگاه مثبتی دارند، احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت. بعد، متوجه خواهید شد که اگرچه همه چیز در زندگی عالی نیست، اما همیشه می تواند بدتر باشد.

آیا تا به حال عبارت “مشکلات جهان اول” را شنیده اید؟

این یک راه خنده دار برای کمک به قرار دادن موقعیت های منفی در دیدگاه مناسب است. در حالی که همه رویدادهای منفی ناخوشایند هستند، قطعاً تفاوتی وجود دارد.

اگر رئیسی بی‌ملاحظه دارید، در حالی که می‌تواند در بسیاری از مواقع کار را ناخوشایند کند، باز هم داشتن یک موهبت است. دیگران احساس می کنند که همسرشان نسبت به پول بی مسئولیت است، اما حداقل شما همسری دارید که شما را دوست دارد.

افکار نهایی

لحظه ای که دیدگاه شما نسبت به زندگی مطرح می شود، همیشه به یاد داشته باشید که دیدگاه آلفا نیست و دیدگاه طرف مقابل نیز مهم است.

تمرین تغییر دیدگاه می تواند مهارت مهمی برای توسعه باشد – درک معنای دیدگاه می تواند زندگی شما را بهبود بخشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *