چگونه می توان به جای تهدید نوآوری مخرب، در آغوش گرفت

scientists or students working at the laboratory


صحبت و عمل اغلب در جهان های مختلف وجود دارد. این یکی از دلایلی است که چرا گاهی اوقات به نظر می رسد نوآوری های مخرب از ناکجاآباد به دست می آیند. بسیاری از سازمان‌ها بازی خوبی درباره نوآوری می‌گویند، و در همین حال، آن‌هایی که واقعاً نوآور هستند ، مشغول تغییر جهان هستند.

نوآوری مخرب

رالف والدو امرسون گفت: “آنچه که هستیم، نه داوطلبانه، بلکه غیرارادی آن را آموزش خواهیم داد.”

 

ونسان ون گوگ در نامه‌ای به برادرش در مورد ارزش ذاتی حتی هنرمند بی پروا و فاسد نسبت به «هنرمند» قلابی که تماماً در مورد اصول است، نوشت: «من [هنرمندان بی پروا] را به افرادی ترجیح می دهم که نمایشی عالی ارائه می کنند. اصول آنها بدون کوچکترین تلاشی برای عملی کردن آنها یا حتی فکر کردن به آنها.چرا که این اصول هیچ فایده ای از بهترین اصول ندارند و اولی دقیقاً افرادی هستند که اگر روزی به زندگی با اراده و اراده برسند. بازتاب، کاری عالی انجام خواهد داد.” به عبارت دیگر، صحبت فقط کلمات است، اما عمل چیزها را تغییر می دهد.

متأسفانه، تغییر اغلب تهدید کننده است، به ویژه در دنیای تجارت. چقدر راحت تر است که به بهبودهای تدریجی محصول یا خدماتی که به خوبی کار کرده است پایبند بمانید تا اینکه کاری جدید را به هم بزنید و امتحان کنید. به عنوان مثال، کوکاکولا وقتی 30 سال پیش فرمول خود را تغییر داد ، درس سختی در مورد نوآوری آموخت .

وقتی تغییر بیش از حد واقعی می شود

نوآوری چه بخواهیم و چه نخواهیم اتفاق می‌افتد و شرکت‌ها اغلب در مورد نوآوری مخرب صحبت می‌کنند که انگار چیزی است که آن‌ها از آن استقبال می‌کنند. اما یک افسر ارشد اطلاعاتی که در مورد حرکت رو به جلو و نوآوری صحبت نمی کند، در چشم انداز فناوری که دائماً در حال تغییر است، چندان خوب نیست.

مشکل اینجاست که وقتی تغییر به یک امکان واقعی تبدیل می‌شود، می‌تواند شرکت‌ها را بترساند تا محکم‌تر به روش قدیمی بچسبند. پس از ورود به بسیاری از بازارهای جدید و درهم شکستن مشاغل محلی اجاره ویدئو، Blockbuster از خرید استارت آپ Netflix در سال 2000 به قیمت 50 میلیون دلار (که تغییر جیبی به Blockbuster بود) خودداری کرد. در عوض، Blockbuster با یکی از شرکت‌های تابعه غول انرژی Enron قراردادی 20 ساله منعقد کرد و همه ما می‌دانیم که هر دو شرکت چگونه عمل کردند.

نادیده گرفتن نوآوری ممکن است کارساز باشد – در حال حاضر

نادیده گرفتن نتفلیکس در سال 2000 کار بزرگی نبود زیرا در آن زمان نتفلیکس آنقدرها هم کار بزرگی نبود. اما مدل آن (که هزینه های دیرکرد را از بین می برد) مخل بود و به نیاز مصرف کننده پاسخ می داد که برآورده نمی شد. زمانی که Blockbuster وارد بازی آنلاین اجاره دی وی دی شد، نه تنها نتفلیکس بسیار جلوتر از آنها بود، بلکه مدل آجر و ملات اجاره ویدیو توسط دستگاه‌های Redbox مبتنی بر کیوسک که چشم‌انداز را پر می‌کردند، تغییر می‌کرد.

سازمان‌هایی که واقعاً از نوآوری استقبال می‌کنند، لزوماً مجبور نیستند کل مدل کسب‌وکار خود را کنار بگذارند و برای موفقیت از نو شروع کنند. تحقیقات مؤسسه ماک در مورد دو پیشرفت کلیدی بیوتکنولوژی (آنتی بادی‌های مونوکلونال و ژن‌درمانی) از سال 1990 تا 2010 نشان داد که شرکت‌هایی که به این مختل‌کننده‌ها دست یافتند و رویکرد مشترکی را در پیش گرفتند، در مقایسه با شرکت‌هایی که تحقیقات را در این زمینه ادامه دادند، به موفقیت بسیار بیشتری در توسعه محصولات دست یافتند. خانه و مالکیت معنوی آنها به شدت کنترل می شود. به نظر می رسد که کنترل دقیق اینرسی را تغذیه می کند، و هر کشفی که انجام شده است به جلو کشیده نشده است.

نوآوری مخرب

مشارکت‌ها می‌توانند راهی مؤثر برای پذیرش تغییر بدون تغییرات ناخواسته باشند.

علاقه به وضعیت موجود را تشخیص دهید

برای اینکه سازمان‌ها واقعاً از فناوری مخرب استقبال کنند و فقط یک مدیر ارشد اطلاعاتی نداشته باشند که در مورد فناوری مخرب صحبت کند، آنها باید تشخیص دهند که چه زمانی و چرا علاقه زیادی به حفظ وضعیت موجود دارند. تغییر می تواند تهدید کننده به نظر برسد، و اذعان به آن اشکالی ندارد.

آنتونی فریر، مدیر عامل شرکت آموزشی Culturevate، در نوشتن برای شرکت پلتفرم یادگیری سوئدی InnovativeManagement.se ، می‌گوید: «پیش‌رفتن با نوآوری مخرب، در سازمان‌هایی که علاقه خاصی به وضعیت موجود دارند، نیاز به رهبری بسیار قوی، هماهنگ و درگیر مستقیم دارد. با حمایت کامل ذینفعان داخلی و خارجی.

دنبال کردن را تمرین کنید

چگونه تاب تنیس خود را بهبود می دهید؟ با توجه به پیگیری. چگونه مخاطبین بازاریابی را به مشتری تبدیل می کنید؟ با پیگیری. به همین ترتیب، شما با پیگیری، نوآوری ها را به اخلالگر تبدیل می کنید. در بازار امروزی، می‌توانید مطمئن باشید که کسی قرار است یک اختلال جدید را دنبال کند، خواه پرینت سه بعدی باشد یا خودروهای خودران.

اخلال در بازار لزوماً به معنای برهم زدن سازمان شما نیست، اما باید رهبری قوی داشته باشید، بدانید چرا وضعیت موجود آرامش بخش است و اغلب باید به جای اینکه صحبت از توسعه فکری به میان آید، به بیرون – شاید به مشارکت های جدید – نگاه کنید. ویژگی. در عین حال، نادیده گرفتن نوآوری مخرب از بیرون و دلسرد کردن آن از درون، دو راه قطعی برای پشت سر گذاشتن است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *