چگونه شادی نتایج کسب و کار را بهبود می بخشد

در تجارت، مفهوم خوشبختی احتمالاً عده‌ای را ناله می‌کنند، چشم‌هایشان را می‌چرخانند یا بی‌اعتنایی می‌کنند. اما به طور فزاینده‌ای نمی‌توانیم شواهدی را نادیده بگیریم که به تجارت کمک می‌کند .

علم مدرن تأثیرات مثبت شادی را بر ذهن و بدن به طور مؤثرتری اندازه‌گیری می‌کند، بنابراین کسب‌وکارها علاقه‌مندتر به چگونگی دستیابی به آن و کمک به بهینه‌سازی کاری شده‌اند که انجام می‌دهند .

در عصری که برای برتری رقابتی نیاز به خلاقیت و نوآوری است، شما به محیط کاری نیاز دارید که تولید ایده را همراه با نرخ بالای بهره‌وری و نتیجه‌ای سالم را تشویق کند. در اینجا آمده است که چگونه شادی باعث این اتفاق می شود.

تمرکز شما را گسترش می دهد و تفکر شما را گسترش می دهد. عملکرد مغز مثبت 31 درصد بیشتر از مغز در حالت منفی، خنثی یا استرس است.

همانطور که ذهن شما باز می شود، کنجکاوی، جریان آزاد ایده ها و بهره وری بیشتر می شود. نامزدی معیاری برای این امر است.

نظرسنجی های شرکت مشاوره مدیریت آمریکایی گالوپ همچنان نشان می دهد که تنها 13 درصد از کارمندان به طور فعال در محل کار مشغول هستند. تنها در ایالات متحده، این می تواند به معنای هزینه ای بالغ بر 550 میلیارد دلار آمریکا در کاهش بهره وری در سال باشد. یک مطالعه 700 نفری توسط اقتصاددانان دانشگاه وارویک نشان داد که کارکنان شاد از نظر بهره وری 20 درصد بالاتر از گروه کنترل هستند.

همان مطالعه نشان داد که کارگران ناراضی 10 درصد کمتر از گروه کنترل بهره وری دارند.

این نشان می دهد که افرادی که شادتر هستند تمایل دارند:

  • زمان خود را موثرتر مدیریت کنند
  • خلاقیت بیشتری به نمایش بگذارند
  • مشکلات را موثرتر حل کند
  • در حول اهداف مشترک بهتر همکاری کنید
  • رهبران بهتری بسازید

جستجوی شادی برای کارکنان

داشتن یک فرهنگ شرکتی عالی که شادی را تشویق می‌کند، می‌تواند راه‌حل‌ها و نوآوری‌های بهتری ایجاد کند که ممکن است در یک محیط ظالمانه‌تر آشکار نشده باشند .

دو نظریه فرهنگ و شادی را به هم پیوند می دهند: نظریه نیازهای مزلو و نظریه مقایسه.

سلسله مراتب نیازهای مزلو نویسنده ارائه شده است

تئوری نیازهای مزلو می گوید که آیا نیازهای شما ارضا می شود یا خیر، تعیین کننده این است که آیا زندگی خوبی خواهید داشت یا خیر. هر چه نیازهای بیشتری ارضا شود، افراد شادتر خواهند بود. همچنین حکم می‌کند که ما فقط با یک نیاز انگیزه داریم، اگر نیازهای سطح پایین‌تر برآورده شوند.

قبل از اینکه بتوانید انگیزه پیشرفت خود را داشته باشید، نیازهای اساسی مانند غذا، آب، ایمنی، تعلق و احترام باید رعایت شود.

سلسله مراتب مزلو را می توان به راحتی برای نشان دادن همبستگی بین نیازهایی که باید در سطح سازمانی برای رشد یک کارمند ارضا شود، مورد استفاده قرار داد . هنگامی که یک محل کار طراحی و مدیریت می شود تا برای کارگرانش معنی ایجاد کند، آنها سالم تر و شادتر می شوند .

تئوری مقایسه نشان می دهد که خوشبختی انسان به مقایسه بین استانداردهای واقعی کیفیت زندگی و شرایط درک شده زندگی بستگی دارد که به آن معیار می گویند .

با استفاده از بنچمارک می‌توانیم نمونه‌های رو به رشدی از سازمان‌هایی را ببینیم که در برآوردن نیازهای کارکنان خود موفق هستند و به کارکنان اجازه می‌دهند رشد کنند و خودشکوفایی کنند. نمونه هایی از جایی که رشد کارکنان در حال تحقق است می تواند شامل خلاقیت و پیگیری دانش باشد. این به زمان و توانایی بازتاب نیاز دارد.

3M در سال 1948 برنامه ای را اتخاذ کرد که به کارمندان اجازه می داد از زمان کار برای پیگیری اشتیاق و ایده های خود استفاده کنند. این مفهوم “15 درصد زمان” نام دارد. دانشمند Art Fry با استفاده از این برنامه یادداشت Post-It را اختراع کرد.

اخیراً، گوگل برنامه‌ای را معرفی کرده است که آن را «تعطیل نوآوری» یا 20 درصد زمان می‌نامند، که در آن به کارمندان این فرصت را می‌دهند که هشت ساعت از هفته خود را «کار» نکنند تا پروژه‌های جانبی را تکمیل کنند که باعث ایجاد ایده‌های خلاقانه و نوآورانه برای شرکت می‌شود. . این منجر به ایجاد Gmail، Google Earth و Google Talk شد.

آزمایشگاه Hewlett-Packard به کارکنان زمان خلاقیت شخصی می دهد که در طی آن محصولات جدید ساخته شده اند، مانند باندهای شفاف و فیلم های نوری که نور را منعکس می کنند.

یک مورد استثنایی قوی وجود دارد که نشان می دهد اگر فرهنگ شرکتی را ایجاد کنید تا سطوح بیشتری از شادی، هدف و مشارکت را ایجاد کنید، از مزایای آن بهره مند خواهید شد، کارمندان می توانند خود را به فعلیت برسانند، نوآوری کنند و نتایج بهتری برای شرکت ایجاد کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *