چگونه از سنین پایین به کودکان کمک کنیم تا نوآوری کنند

همانطور که فضاهای سازندگان جامعه در مدارس ابتدایی انتاریو ریشه دوانده اند ، دانش آموزان بهتر رفتار می کنند. نمرات بالاتری هم می گیرند.

سازندگان فضاها چیست؟ آن‌ها فضاهای خلاقانه‌ای هستند که دانش‌آموزان می‌توانند برای کاوش، سرهم‌بندی، کشف و ایجاد گرد هم جمع شوند و دانش‌آموزان را مشتاق‌تر به مدرسه می‌کنند.

در این فضاها، دانش‌آموزان در حال یادگیری نحوه برخورد مشترک با یک مشکل هستند و تا زمانی که راه‌حلی پیدا کنند به تلاش ادامه می‌دهند. آنها یاد می گیرند که متفکر، مبتکر و حل کننده مشکل باشند تا صرفاً مصرف کننده اطلاعات. و این تنها بخشی از مزایایی است که معلمان گزارش می کنند.

سازندگان فضا از کاوش و یادگیری عملی پشتیبانی می کنند . آنها اغلب با آموزش STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) مرتبط هستند. اما در واقع، آنها بین رشته ای هستند و اصول آموزشی مهمی مانند تحقیق، بازی، تخیل، نوآوری، تفکر انتقادی ، حل مسئله و یادگیری مبتنی بر اشتیاق را ترویج می کنند.

تجزیه و تحلیل جهان، از کارشناسان

آنها از جنبش سازندگان گسترده‌تر ناشی می‌شوند و اکنون در محیط‌های آموزش رسمی در سطح جهانی ظهور می‌کنند.

همانطور که بنیانگذار مجله MAKE دیل دوگرتی در سخنرانی خود در TED در سال 2011 می گوید: ” ما همه سازنده هستیم.

سازندگان فضاها در مدارس انتاریو

با مشارکت وزارت آموزش و پرورش انتاریو، شورای مدیران آموزش و پرورش انتاریو و موسسه فناوری دانشگاه انتاریو، من رهبری تیمی از محققان را بر عهده دارم تا فضاهای سازنده را در مدارس ابتدایی در 20 هیئت مدرسه انتاریو قرار دهند. تحقیق من به بررسی نحوه همکاری معلمان با یکدیگر برای کشف راه‌های آموزشی و یادگیری از طریق فضاهای سازنده می‌پردازد.

پروژه ما با معرفی معلمان با تعدادی از ایده ها و شیوه های نوآورانه در آموزش و یادگیری فضاسازان آغاز شد.

معلمان در یک جلسه آموزش حرفه ای دو روزه شرکت کردند و در آنجا فناوری های دیجیتالی مانند مدارهای دیجیتال، چاپ سه بعدی، واقعیت افزوده و مجازی، پارچه های الکترونیکی، ربات های قابل برنامه ریزی، کدنویسی و کار ویدیویی با صفحه سبز را بررسی کردند. آنها فرصت هایی برای همکاری، برنامه ریزی دروس با همکاران و انجام کارهای خود داشتند.

هیولاهای نساجی الکترونیکی قابل برنامه ریزی که روشن می شوند و صدا تولید می کنند، ایجاد شده توسط دانش آموزان خردسال در انتاریو. نویسنده ارائه شده (بدون استفاده مجدد)

سپس ما به هر یک از 11 هیئت اول مدرسه کمک مالی دادیم – برای خرید تجهیزات و لوازم برای مدارس شرکت کننده. سپس محققان معلمان را دنبال کردند تا استفاده آنها از ابزارها و فن آوری ها و ارتقای پرس و جو، خلاقیت، طراحی و تفکر انتقادی دانش آموزان را دنبال کنند.

تا به امروز، آنها بیش از 100 طرح درس متمرکز بر سازنده را برای دانش آموزان در کلاس های 1 تا کلاس 8 در هر دو برنامه انگلیسی و فرانسوی Immersion ایجاد کرده اند. 9 هیئت مدیره مدارس دیگر برای سال دوم این پروژه به آن ملحق شده اند.

آموزش پشتکار

معلمان در تمام مدارس شرکت کننده اظهار داشتند که دانش آموزان آنها در هنگام یادگیری در یک محیط سازنده، درگیر و انگیزه بیشتری دارند.

آنها همچنین متوجه کاهش مشکلات انضباطی شدند. و پیشرفت‌هایی را در پیشرفت تحصیلی ثبت کردند، به‌ویژه در میان دانش‌آموزان با ناتوانی‌های یادگیری و کسانی که در یک محیط کلاسی سنتی با مشکل مواجه هستند.

دادن آزادی به دانش‌آموزان برای پیگیری پروژه‌هایی که معتبر، معنادار و مبتنی بر «عجایب» یا علایق خودشان هستند، فرصت‌هایی را برای تجربه یادگیری شخصی‌تر و فراگیر برای همه دانش‌آموزان فراهم کرده است.

معلمان همچنین مشاهده کردند که انواع مهارت‌ها و شایستگی‌های قرن بیست و یکم در نتیجه فضاهای سازنده مانند حل مسئله، ارتباط، همکاری و توسعه پشتکار ایجاد شده است. همکاری یکی از شایستگی های بسیار گزارش شده بود که در تمام مدارس ایجاد شد.

یکی از معلمان گفت: «در ابتدا آنها عصبی بودند.

آنها از من می خواستند که همیشه به آنها کمک کنم. اما زمانی که آنها فقط امتحانش کردند، آن را کشف کردند و می دانستند که من مشکل را برای آنها حل نمی کنم، آن وقت استقامت خواهند کرد.»

دانش‌آموزان کلاس سوم از ربات‌های قابل برنامه‌ریزی کوچک Ozobot در یک نمایشگاه سازنده مدرسه در انتاریو استفاده می‌کنند. نویسنده ارائه شده (بدون استفاده مجدد)

آنچه به ویژه قابل توجه است این است که افزایش همکاری نه تنها در بین دانش آموزان، بلکه معلمان و کارکنان نیز ظاهر شد. یادگیری بین نسلی و دوسویه بین دانش آموزان و معلمان، همسالان و دانش آموزان در سنین مختلف اتفاق افتاد.

یک طرز فکر سازنده

اجرای فضای سازندگان – ایجاد انگیزه و آموزش کارکنان، تجهیز و نگهداری تجهیزات و فضا، و ایجاد فرهنگ سازنده واقعی در یک مدرسه می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، مزایای آن بیشتر از هزینه ها و تلاش است.

داشتن ذهنیت سازنده کلیدی است . برای اینکه مدارس فضای سازنده واقعی ایجاد کنند، باید از کارکنان، دانش‌آموزان و جامعه گسترده‌تر استقبال و تعهد وجود داشته باشد – برای ایجاد فرهنگ نوآوری، آزمون و خطا، حل مسئله، پشتکار در انجام کارهای دشوار، درس گرفتن از اشتباهات و ریسک کردن

سازندگان فضایی بسیار بیشتر از فضایی است که تجهیزات را در خود جای دهد. فرهنگ سازنده مهارت های قرن بیست و یکمی مانند ارتباط، همکاری و خلاقیت را پرورش می دهد. این فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم می کند تا یادگیری خود را در سطح جامعه محلی و جهانی از طریق Maker Faires و وب سایت هایی مانند www.instructables.com ، www.thingiverse.com و www.DIY.org به اشتراک بگذارند .

در انتاریو، زمانی که پروژه‌های مبتکرانه، یکپارچه و مبتکرانه مبتنی بر تحقیق توسعه، اجرا و در سراسر استان به اشتراک گذاشته می‌شوند، انتظار مزایای مداوم و قابل توجهی در تمرین معلم داریم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *