چهار مشکلی که گوگل اصلاح شده باید با آنها مقابله کند، اکنون نوآوری آن رایگان است

گوگل به عنوان یک رهبر جهانی در نوآوری، حامی مهم استارت آپ های فناوری و پیشگام در همه آینده ما دیده می شود. این شرکت که از نظر مالی به اندازه یک کشور میان رده است ، ساختار خود را دوباره سازماندهی کرد تا بتواند بدون نگرانی سهامداران ، به سرمایه گذاری در فناوری های آزمایشی – مانند هواپیماهای بدون سرنشین ، خودروهای بدون راننده و تجهیزات پزشکی غیرمعمول ادامه دهد.

اما به نظر می رسد بسیاری از نوآوری های فعلی گوگل که به صورت عمومی گزارش شده اند ، با هدف تشویق ما به صرف زمان بیشتری در ارتباط با اینترنت هستند. آن‌ها نوآوری‌های «فناوری-فناوری» هستند، محصولاتی که نیاز به ایجاد یک بازار جدید دارند زیرا تقاضای موجود آشکاری وجود ندارد. عینک گوگل ، رایانه اپتیکال پوشیدنی که اکنون تولید آن متوقف شده است، مثال خوبی است. به نظر نمی رسید به اندازه کافی ریشه در یک نیاز واقعی داشته باشد.

از سوی دیگر، نوآوری‌های «نیاز کش» وجود دارند که به نیازهای موجود پاسخ می‌دهند و نتیجه تحقیق فروتنانه هستند. پیشرفت‌های Google در دستگاه‌های امنیتی ، و تلفن‌های هوشمند مدولار ، همگی برای رفع نیازها در سطح ظاهر می‌شوند. اما آیا آنها نتیجه واقعی تحقیق فروتنانه هستند؟

مشکل مهتاب های گوگل این است که به ماه شلیک می شوند. و هیچ کس روی ماه نیست (به هر حال هنوز نیست). بسیاری از نیازهای واقعی اجتماعی، فرهنگی و محیطی هستند، نه تنها در گرسنگی برای ابزار پوشیدنی بعدی ریشه دارند. در اینجا برخی از چالش‌های واقعی وجود دارد که گوگل می‌تواند ماشین نوآوری قدرتمند خود را برای مقابله و بهبود جهان در این فرآیند به کار ببندد.

ایمیل هفتگی برای اروپایی ها توسط دانشمندان اروپایی

1. کسب درآمد امن تر

در دنیای سرقت هویت و کلاهبرداری آنلاین، نیاز شدیدی به راه‌های امن‌تر برای انتقال پول و انجام معاملات وجود دارد. روش‌های مختلفی برای جابه‌جایی ساده پول، به عنوان مثال بین گوشی‌های هوشمند، در حال ظهور هستند، اما نوآوری‌های دیگر می‌توانند امنیت را به میزان زیادی بهبود بخشند. برنامه‌های «قرارداد هوشمند» می‌تواند تضمین کند که هر دو طرف به طرف معامله خود پایبند هستند. به عنوان مثال، اگر چیزی را به صورت آنلاین خریداری می کنید، یک قرارداد هوشمند می تواند پول را از حساب بانکی شما تنها زمانی دریافت کند که از شرکت تحویل دهنده محصول دریافت کند.

ارزهای مجازی یا رمزنگاری مانند بیت کوین شروع به استفاده از چنین فناوری کرده اند، اما این سیستم ها هنوز به دلیل استفاده از آنها توسط بازارهای سیاه مشکوک هستند. گوگل تاکنون فقط در لبه های بیت کوین حرکت کرده است، اما این فرصت را دارد که توسعه را رهبری کند و به جریان اصلی فناوری کمک کند.

با این حال، برای انجام این کار، ممکن است مجبور شود در رویکرد خود به حریم خصوصی، که بخشی ذاتی بیت کوین است، اما به لطف عملیات گسترده جمع آوری داده، در حال حاضر از نحوه عملکرد گوگل غایب است، تجدید نظر کند.

2. ایجاد دنیای آنلاین امن تر

Project Vault گوگل به ما یک گاوصندوق دیجیتالی می دهد که در آن اطلاعات و پیام های شخصی گوشی هوشمند خود را به صورت ایمن ذخیره می کنیم. یک ابزار مفید دیگر بدون شک. اما به جای توسعه دستگاه‌های امنیتی و کاهش قابلیت سرقت ابزارها، می‌خواهم ببینم Google از ما برای ایمن‌تر شدن در خود حمایت می‌کند.

نوآوری های موجود به عنوان واکنشی به ناامنی های دنیای هک شده به وجود آمدند. اما فرصت‌هایی نه تنها برای ایجاد گاوصندوق‌ها و قفل‌های دیجیتال جدید، زنگ هشدار و محافظ‌های امنیتی، بلکه برای شروع کاوش در مورد چگونگی ایجاد محیط‌های مجازی و فیزیکی پیشگیرانه و طبیعتاً ایمن وجود دارد. این محیط ها کمتر در مورد حفاظت و دفاع و بیشتر در مورد اطمینان و اعتماد هستند.

3. کاهش نفوذ فناوری

گوشی های هوشمند مدام توجه ما را از دنیای واقعی منحرف می کنند. ادغام یکپارچه‌تر فناوری در زندگی‌مان می‌تواند ما را از چنگال آن‌ها رها کند. فناوری پوشیدنی و لباس‌های هوشمند می‌تواند یکی از راه‌های انجام این کار باشد، اما بهتر است فناوری‌هایی باشد که بر روابط لمسی ما با جهان و یکدیگر تکیه کرده و توسعه دهند .

این ممکن است در نهایت شامل کنار گذاشتن “صفحه نمایش” و ابزار به عنوان کانون مورد نیاز توجه ما باشد. یک سوال بزرگ این است که چگونه گوگل می تواند فناوری ای ایجاد کند که ما را ملزم به «نگاه کردن» نکند، به جای اینکه ما را به صفحه نمایش هایی با اندازه های مختلف نگاه کنیم، ما را به حالت خلسه سوق دهد و به بینایی ما آسیب برساند .

برخی از آزمایشات در فناوری کمتر قابل توجه ممکن است شامل یک نفوذ اولیه باشد، به عنوان مثال، ایمپلنت های دیجیتال برای برقراری ارتباط ، تقویت حواس ما یا حتی درمان شرایط فیزیکی . اما تضمین نمی شود که مردم بخواهند سایبورگ شوند. یک فرصت بزرگ ایجاد فناوری‌هایی است که در صورت نیاز پدید می‌آیند و از بین می‌روند، موقتی و اضطراری هستند و زمانی که واقعاً به آن‌ها نیاز داریم وارد زندگی ما می‌شوند و زمانی که نیاز نداریم از آن خارج می‌شوند.

4. تغییر روش تولید انرژی

انرژی یکی از بزرگترین چالش ها برای کل سیاره است. اگر گوگل نوآوری سنگین خود را به سمت تولید انرژی واقعاً پاک معطوف کند چه؟ دیگران در دره سیلیکون قبلاً شروع به ورود به بخش انرژی کرده اند – این ابزار را ببینید که به مصرف کنندگان اجازه می دهد از طریق فناوری هوشمند به انرژی خورشیدی دسترسی داشته باشند ، بدون خرید پنل های گران قیمت. وسایل نقلیه الکتریکی و فناوری باتری مانند تسلا نیز به رشد و نوآوری خود ادامه می دهد.

اما شرکت‌های بزرگ کشور مانند گوگل می‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند (شاید پشت درهای بسته باشند). برخی از اشکال جایگزین انرژی با صدای دیوانه وار در حال ظهور هستند که ممکن است کارساز باشند. جاده‌های خورشیدی، زباله‌های فاضلاب و حتی انرژی باد در ارتفاعات بالا ممکن است از برخی منابع شروع Google بهره ببرند ( این دومی فقط دارد ). خوب، گوگل! در حالی که در بالای آسمان هستید و بالن های وای فای نصب می کنید ، چرا انرژی رایگان را برای همه ما مهار نمی کنید؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *