چرا درک نیازها و خواسته ها در فرآیند نوآوری مهم است؟


درک نیازها و خواسته ها در فرآیند نوآوری

توسعه یک محصول یا خدمات جدید، مهم نیست که چقدر جالب است، اگر مصرف کنندگان آن را غیر جذاب بدانند، بی فایده است. اگر می خواهید یک نوآوری موفق داشته باشید، درک نیازها و خواسته های آنها ضروری است، نوآوری که واقعاً بتواند راه حلی برای مشکل آنها ارائه دهد و زندگی آنها را آسان کند. دانستن این موضوع که به نیازها و خواسته‌های آنها گوش می‌دهید، باعث می‌شود مشتریان شما احساس قدردانی کنند و رابطه قوی‌تری ایجاد می‌کند. اما گفتن اینها ساده تر از انجام دادن است. مشتریان طیف گسترده ای از نیازها و حتی راه های بیشتری برای ارضای آنها دارند. برای شما به عنوان یک مبتکر، مهم است که تمام سایه های مختلف یک نیاز را دریابید و راه حلی ساده تر، مقرون به صرفه و جذاب تر ارائه دهید.

تفاوت بین نیازها و خواسته ها

درک تفاوت بین نیازها و خواسته ها ، شما را یک قدم به شناخت بهتر مشتریان نزدیکتر می کند. همچنین روند نوآوری شما را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند تا روی چیزهای درست تمرکز کنید. این شما را در مسیر درست در طول فرآیند توسعه هدایت می کند. پس بیایید به برخی از تفاوت های اصلی بین نیازها و خواسته ها اشاره کنیم:

نیاز دارد می خواهد
نیازها به نیازهای اولیه انسانی ما اشاره دارد که بدون آنها نمی توانیم زنده بمانیم چیزی که داشتن یا انجام دادن آن خوب است اما لزوماً برای بقای خود به آن نیاز نداریم
محدود نامحدود
اشاره به ضرورت نقطه به آرزو
نیازها در طول زندگی ثابت هستند خواسته ها ممکن است متفاوت باشد و تغییر کند
یک باید را توصیف کنید یک آرزو را توصیف کنید

با توجه به مطالب فوق می توان دریافت که انسان تعداد محدودی نیاز دارد که با بقا و هستی آنها مرتبط است. همه ما آنها را داریم و بسته به موقعیتی که در آن قرار داریم، برخی از آنها واضح تر و فوری تر از دیگران هستند. از طرفی ما خواسته هایی داریم. آنها به چیزهایی اشاره می کنند که ما برای بقای خود به آن نیاز نداریم، اما نوعی لذت و رضایت را برای ما به ارمغان می آورد. برخی می گویند که آرزوها نشان دهنده همه راه های مختلفی است که می توانید نیازهای خود را برآورده کنید. از این رو طبیعت نامحدود نیازها و ماهیت نامحدود خواسته ها و خواسته ها است.

مثال:

ما نیاز به ارتباط با دیگران داریم. ما می‌توانیم این کار را حضوری انجام دهیم، اما اگر آن شخص نزدیک نیست، می‌توانیم انتخاب کنیم که نامه بفرستیم، تلگرام بفرستیم، با تلفن همراهش تماس بگیریم، پیامک بدهیم، تماس تصویری باهاش ​​بنویسیم. همه اینها راه های مختلفی برای برآورده کردن یک نیاز هستند. برخی از دیگران برتر هستند. معرفی صفحه نمایش لمسی در تلفن همراه نیاز جدیدی ایجاد نکرد. این یک خواسته جدید ایجاد کرد، یک میل. راه عالی تر برای ارضای نیاز ساده به ارتباطات و نیاز به اعتبار. این فقط آن را راحت تر، سرگرم کننده تر برای استفاده، و به طور غیرمستقیم یک نماد وضعیت.

آیا نیازها یا خواسته هایی را ایجاد می کنید؟

با قضاوت بر این اساس، نمی توانید نیاز جدیدی ایجاد کنید، زیرا آنها از قبل از پیش تعریف و تنظیم شده اند. چیزی که باید تمرکز خود را به آن تغییر دهید درک آنها و ارائه راه‌های عالی‌تر برای ارضای آنهاست. وظیفه شما به عنوان یک مبتکر این است که میل را در مشتریان خود ایجاد کنید، یک خواسته، راه جدیدی برای ارضای این نیازها ایجاد کنید. برای انجام این کار، باید با دقت یک راه حل منحصر به فرد برای مشکل آنها طراحی کنید.

با ارزش ترین ویژگی ها از دیدگاه مشتری شما

اینها ویژگی های اصلی هستند که هنگام ایجاد یک محصول نوآورانه باید به آنها توجه کرد:

  1. راحتی  –  شما می‌خواهید محصول جدیدتان برای استفاده آسان باشد و حل هر مشکل یا مشکلی را برای مشتریانتان ساده‌تر کنید.

  2. قیمت  –  محصول جدید باید مقرون به صرفه باشد. قیمت باید برابر با مزایایی باشد که دریافت می کنند. شما می خواهید مشتریان شما از آنچه در ازای ارزش پول خود به دست می آورند راضی باشند.
  3. طراحی  –  یکی از اولین چیزهایی که مشتریان شما به محض دیدن محصول شما متوجه آن می شوند، طراحی منحصر به فرد آن است. طراحی همچنین نقش مهمی در نحوه استفاده از محصول ایفا می کند، و چگونه تمام جزئیات مبتکرانه در کنار هم قرار می گیرند تا محصول نه تنها خوب به نظر برسد، بلکه عملکرد خوبی نیز دارد.
  4. کارایی  –  محصول نوآورانه شما باید راه حل ساده تر، سریعتر و بهتری را به مشتریان ارائه دهد.
  5. قابلیت اطمینان  –  شما می‌خواهید محصول شما هر بار یکسان عمل کند، بدون هیچ مشکلی، بدون خطای غیرمنتظره.
  6. تجربه  –  هنگام استفاده از محصول جدید خود، می خواهید مشتریان شما از آن لذت ببرند و از خرید خود راضی باشند.
  7. عملکرد  –  البته، شما می خواهید محصولی را با تمام عملکردهایی که باید برای حل مشکل خاص داشته باشد، توسعه دهید.

ویژگی های بیشتری وجود دارد که باید به آنها توجه کنید، مانند ارائه تمام اطلاعات لازم به مشتریان در طول کل تجربه مشتری. همچنین به آنها چند گزینه برای انتخاب و گنجاندن آنها در برخی یا همه مراحل فرآیند نوآوری خود بدهید. ساختن آنها به عنوان همساز . این چیز جدیدی نیست، اما چیزی که یک نوآوری موفق را از رقبا متمایز می کند، مقدار مناسب همه چیز است. حتی یک ضربه بزرگتر از تامین یک نیاز، ایجاد یک محصول چند منظوره است که می تواند راه حلی برای مشکلات بیشتر باشد. و البته، گیلاس در بالا یک راه حل نوآورانه و پایدار است.

بدانید از کجا شروع کنید

مهم است که نیازی را که می خواهید برطرف کنید و مشتریان هدف را شناسایی کنید. سپس نیاز را از همه جهات بررسی کنید و ببینید که چگونه بر زندگی مشتریان هدف شما تأثیر می گذارد. تلاش برای ارضای یک نیاز یکسان در بین همه افراد بیهوده است، زیرا هرکسی سلیقه ها، ارزش ها، پیشینه ها، اولویت ها و مواردی از این قبیل متفاوت است، که همگی بر تصمیم آنها در مورد چگونگی رفع آن نیاز تأثیر می گذارد. شناخت مشتریان هدف، پیشینه فرهنگی، سبک زندگی، درآمد، ارزش ها و عادات آنها به شما بینش بهتری در مورد ویژگی هایی که باید روی آنها تمرکز کنید، می دهد. عامل انسانی یک معمای واقعی است مهم نیست چقدر سعی می کنید آن را درک کنید.

تغییر دهنده های واقعی بازی

شاهکارهای واقعی نوآوری هایی هستند که هرگز تصور نمی کردید به آنها نیاز دارید، اما به محض اینکه آنها را دیدید، می دانستید که باید آنها را داشته باشید. می دانستی که این همان چیزی بود که منتظرش بودی. آنها یک میل فوری ایجاد می کنند و از آن نقطه به بعد زندگی شما را تغییر می دهند.

Innovation Cloud Crowdsourcing یا Innovation Cloud’s VoC

مهم است که با مشتریان و جامعه خود در تماس باشید. از طریق بازخورد ارزشمند آنها می توانید روی بهبود بیشتر محصولات و خدمات خود کار کنید. ایجاد مشترک باعث می شود مشتریان شما احساس قدردانی و وابستگی بیشتری به برند شما داشته باشند زیرا وقت و تلاش خود را صرف کرده اند. ابزارهای زیادی برای همکاری با مشتریان شما وجود دارد . ما در Innovation Cloud عاشق ابزار Crowdsourcing خود هستیم ، که راهی عالی برای اتصال به جامعه آنلاین شما و تشویق آنها به پیوستن به فرآیند نوآوری است. اگر به دنبال یک راه عالی جدید برای ارتباط با مشتریان خود هستید، Crowdsourcing Innovation Cloud برای شما عالی است! به Innovation Cloud بپیوندید و به ما اجازه دهید در کل فرآیند نوآوری به شما کمک کنیم!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *