چرا باید نوآوری خود را از سایت خارج کنید؟


اگر شرکت شما علیرغم تمام تلاش‌های شما نوآوری نمی‌کند، کل فرآیند نوآوری را خارج از سایت انجام دهید. نه فقط تولید ایده، بلکه کل فرآیند. من معتقدم که نوآوری را تشویق می کند و در عین حال خطرات غیرضروری را کاهش می دهد. بگذار توضیح بدهم.

دفتر معمولی در یک سازمان معمولی نه برای خلاقیت و نه نوآوری مفید است. من هرگز کسی را ندیده‌ام که به من گفته باشد: «بهترین ایده‌هایم را پشت میز کارم می‌نشینم».

به همین دلیل است که مؤثرترین جلسات تفکر ضد متعارف (ACT) و سایر اقدامات تفکر خلاق خارج از محل برگزار می شود. وقتی افراد را از دفاترشان بیرون می‌آورید، دور از اتاق‌های جلسه و تلفن‌هایشان را خاموش می‌کنید، آن‌ها می‌توانند واقعاً خلاق باشند، به گونه‌ای که وقتی پشت میزشان هستند یا در یک اتاق جلسه غم‌انگیز هستند هرگز نمی‌توانند خلاق باشند.

ایده های خارج از سایت کافی نیستند

متأسفانه داشتن ایده های عالی کافی نیست. آنچه اغلب اتفاق می افتد این است که در محیط آرام یک جلسه ایده پردازی خارج از سایت، یک یا چند ایده بزرگ، جسورانه و هیجان انگیز تولید و توسعه می یابد. همه از اینکه ایده های خود را به دفتر بازگردانند و روی آنها کار کنند واقعاً هیجان زده هستند.

با این حال، هنگامی که آنها واقعاً میزهای دلخراش، هزاران ایمیل منتظر و ساعت‌ها پیام صوتی را برمی‌گردانند، این ایده‌ها دیگر بزرگ و جسورانه به نظر نمی‌رسند، بلکه بزرگ و ترسناک به نظر می‌رسند. حتی اگر به‌طور معجزه‌ای، شرکت‌کنندگان روی دیدگاه‌شان استقامت داشته باشند، یک کمیته ریسک‌گریز یا دیگری احتمالاً قبل از اینکه کسی دست به کار دیوانه‌واری بزند، مانند اجرای واقعی ایده، آن را از بین می‌برد.

چرا کل فرآیند را خارج از سایت انجام نمی دهید؟

این یک سوال جالب را ایجاد می کند: اگر ایده پردازی در خارج از سایت بسیار خوب عمل می کند، چرا کل فرآیند نوآوری را خارج از سایت انجام ندهید؟ شواهد نشان می‌دهد که خیلی خوب کار می‌کند.

کارآفرینان

در واقع، این اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که یک کارمند با ذهن کارآفرینی، زمانی که ایده‌های خلاقانه‌اش را توسعه می‌دهد، خفه می‌شود. او به زودی متوجه می شود که تنها راهی که یکی از ایده هایش محقق می شود این است که خودش آن را اجرا کند. از آنجایی که او نمی تواند این کار را در محل کار انجام دهد، شرکت را ترک می کند – گاهی اوقات تعدادی از باهوش ترین همکارانش را با خود می برد – و کسب و کار خود را برای بهره برداری از ایده خود راه اندازی می کند. Salesforce.com اینگونه به وجود آمد.

البته او گاهی اوقات شکست می خورد. اما گاهی اوقات او با ایده‌ای که در ابتدا می‌خواست به کارفرمای خود بدهد، به طرز خارق‌العاده‌ای موفق می‌شود.

Skunkworks

مدیریت ارشد در تعداد انگشت شماری از غول های بزرگ و بوروکراتیک متوجه شده اند که نوآوری واقعی در شرکت آنها اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین آنها Skunkworks را راه‌اندازی کرده‌اند که اساساً واحدهای تجاری هستند که دارای بودجه و آزادی آزمایش با ایده‌های خارج از بوروکراسی شرکت هستند. چنین واحدهایی نه تنها می توانند ایده پردازی کنند، بلکه می توانند آنها را توسعه دهند و حتی اجرا کنند. ایده هایی که موفق می شوند توسط سازمان مادر پذیرفته می شوند. شرکت‌هایی مانند لاکهید مارتین، جایی که این اصطلاح برای اولین بار ابداع شد، و زیراکس، با پروژه‌هایی که در Skunkworks آنها سرچشمه گرفته‌اند، موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌اند.

معمولاً انتظار نمی رود که Skunkworks سودآور باشد و نظارت حداقلی بر آنها داده می شود – به طوری که تیم آزادی فکر و عمل داشته باشد. این آنها را از نظارت بوروکراتیک و کمیته‌های کور فرصت‌ها که معمولاً ایده‌های آنها را نابود می‌کنند، رها می‌کند.

کوتاه مدت

البته مشکل کارآفرینان این است که فرار می کنند و شرکت های خود را راه اندازی می کنند، بنابراین شرکت شما از تلاش آنها سود نمی برد. مشکل Skunkworks این است که یک واحد تجاری طولانی مدت است که معمولاً به جای فرآیند بر روی محصول متمرکز است. همه سازمان ها نمی توانند یا نمی خواهند از Skunkworks به طور نامحدود پشتیبانی کنند. دیگران قبل از راه‌اندازی چیزی به این طبیعت، اثبات مفهوم می‌خواهند.

بنابراین، چرا چیزی بین یک جلسه ACT خارج از سایت، یک کارآفرین فراری و یک skunkworks کامل ایجاد نکنید؟ بیایید آن را “وقوع نوآوری خارج از سایت” بنامیم.

نوآوری خارج از سایت اتفاق می افتد

یک نوآوری خارج از سایت، گروه متنوعی از افراد متشکل از متفکران خلاق، حل‌کننده‌های مشکل، متفکران و انجام دهندگان را گرد هم می‌آورد. این شامل افراد متخصص و تازه کار می شود. همچنین به تیم بودجه و چارچوب زمانی داده می شود.

اولین گام یک جلسه ACT برای توسعه یک چشم انداز خلاق و یک برنامه اقدام اولیه خواهد بود. اما به جای اینکه آن برنامه عمل را به دفتری برگرداند که در آن بوروکراسی خفه می شود، خود تیم چشم انداز خلاقانه را توسعه داده و اجرا می کند.

هنگامی که چشم انداز توسعه یافت، آزمایش شد و تا حدی که لازم باشد اثبات شد، می توان آن را توسط سازمانی که منابع آن اجازه می دهد تا چشم انداز را در سطح وسیع تری افزایش داده و اجرا کند، دوباره جذب کرد. در حالت ایده‌آل، به اعضای تیم رویداد نوآوری خارج از سایت، پست‌های مسئول مرتبط با اجرای چشم‌اندازشان داده می‌شود.

البته، اگر این چشم انداز به نتیجه نرسد، تیم گزارشی درباره علت کار نکردن آن تهیه می کند، درس های آموخته شده را جمع آوری می کند و به میز کار خود بازمی گردد – حداقل تا زمانی که دوباره از آنها دعوت شود در یک رویداد نوآورانه خارج از سایت شرکت کنند. .

مزایا

مزایای این رویکرد این است که به یک تیم خلاق اجازه می‌دهد تا ایده‌ها را به‌جای رویاپردازی، شکوفا و تحقق بخشد. این به تیم اجازه می دهد تا از موانع بوروکراتیکی که معمولاً ایده ها را از بین می برد، عبور کند. و ریسک را محدود می کند. در نتیجه، حتی بوروکراسی ترین شرکت ها نیز می توانند با خیال راحت کارهای نوآورانه انجام دهند.

علاوه بر این، اگر اولین رویداد نوآوری خارج از سایت موفقیت آمیز باشد، می توانید موارد بیشتری را راه اندازی کنید و نوآوری بیشتری داشته باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *