پنج نوآوری مراقبت های بهداشتی که آینده را شکل خواهند داد


پنج نوآوری مراقبت های بهداشتی

حتی قبل از اینکه کووید-19 جهان را فرا بگیرد، نیاز به نوآوری مراقبت های بهداشتی به خوبی درک شده بود و اکنون به عنوان یک امر ضروری در نظر گرفته می شود . سرمایه گذاری در نوآوری های مراقبت های بهداشتی نه تنها جان انسان ها را نجات می دهد و انعطاف پذیری ایجاد می کند، بلکه از رشد و شکوفایی اقتصادی نیز حمایت می کند. ویرانی های ناشی از این بیماری همه گیر درس های زیادی به ما آموخت و ما اکنون می دانیم که مسیرهای توسعه آینده در مراقبت های بهداشتی باید به کجا برسد. همراه با شتاب دیجیتال و نوآوری در محل کار، پیشرفت‌های تکنولوژیکی مانند اینها برای تغییر اساسی مراقبت‌های بهداشتی و ارائه سازگاری بیشتر در آینده مورد نیاز است:

  1. Omics و فناوری مولکولی

فن آوری های جدید، مانند CRISPR ، جمع آوری تعداد زیادی از خوانش های مولکولی را در یک بافت یا سلول امکان پذیر کرده است. به عنوان مثال، استفاده از فناوری ویرایش ژن برای تغییر ژنتیکی پشه‌های ناقل مالاریا ممکن است با انتشار ژن‌های اصلاح‌شده در سراسر جمعیت پشه، سطح بیماری را به‌طور چشمگیری کاهش دهد.

  1. نسل بعدی داروها

فناوری مخرب و روندهای نوظهور بر تولید و تحویل دارو تأثیر خواهد گذاشت. این در مورد نسخه های جدیدتر ترکیبات شیمیایی کلاسیک است که ممکن است به عنوان داروهای پزشکی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین ممکن است فرآیندهای درمان سرطان را متحول کند . پارادایم های درمان سرطان با تولید داروهای جدید از طریق تبادل اطلاعات بین سازندگان داروهای شیمیایی و بیولوژیکی در حال تغییر هستند. این درمان های پیشگامانه نمایی روشن از آینده شگفت انگیز سرطان شناسی را ارائه می دهد.

  1. سلول درمانی و طب احیا کننده

محصولات بیولوژیکی نوآورانه تولید شده از سلول های زنده که در درمان سلول ها یا بافت های آسیب دیده استفاده می شوند، درمان تومورهای جامد را ارائه می دهند. این نوع نوآوری برای تغییر سلول های ایمنی بیمار برای هدف قرار دادن سلول های سرطانی استفاده می شود. طب احیا کننده با توانایی خود در ترمیم بافت ها و اندام های آسیب دیده یا آسیب دیده، به احتمال زیاد نیاز به پیوند را کاهش می دهد.

  1. واکسن های نوآورانه

با هر پیشرفت تکنولوژیکی، دانشمندان می توانند مزایای واکسیناسیون را به افراد بیشتری گسترش دهند و محافظت بهتری در برابر بیماری های عفونی بالقوه کشنده ارائه دهند. گذشته از کمک به نبرد با همه گیری کووید، نوآوری ها در این زمینه ممکن است به طور بالقوه به کنترل یا کاهش سطح کلسترول بیش از حد در خون کمک کند.

  1. روش های جراحی پیشرفته

تصور می‌شود که درمان‌های غیرتهاجمی یا ابزارهای کوچکی که برای درمان آسیب‌های فیزیکی یا بیماری‌ها استفاده می‌شوند، شکل ایمن‌تر و کارآمدتر از عمل‌های جراحی هستند. داده های منتشر شده در مورد پیلوپلاستی به کمک ربات نشان دهنده نتایج برجسته و نرخ موفقیت در محدوده 94٪ تا 100٪ است. این حوزه از نوآوری همچنین هر فناوری که باعث بهبود عملیات جراحی شود را پوشش می دهد.

نوآوری همچنان در رسیدگی به بیماری‌هایی که هیچ درمان شناخته‌شده‌ای ندارند و افزایش پذیرش و تبعیت از درمان‌های مؤثر ضروری است. با این حال، این پیشرفت‌ها به هزینه‌های تحقیق و توسعه مستمر توسط شرکت‌های داروسازی، مشاغل پزشکی و سایر فناوری‌ها و دانشگاه‌ها نیاز دارند. Innovation Cloud به همه این سازمان ها در تلاش برای مدیریت نوآوری کمک می کند و در عین حال قابل اعتمادترین شریک در پروژه های جدید است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *