پنج راه که ائتلاف می تواند نوآوری را به مسیر خود بازگرداند

برنامه نوآوری مالکوم ترنبول نتوانست با رای دهندگان استرالیایی طنین انداز شود، اما آنقدر مهم است که بتوان آن را رها کرد. دستور کار را می توان از چند طریق تغییر داد.

کیفیت زندگی و استاندارد زندگی ما در نهایت به میزان نوآوری ما بستگی دارد و این باید پیام کلیدی باشد. در اینجا پنج تغییری وجود دارد که Turnbull باید انجام دهد.

نوآوری را برای همه مرتبط کنید

اول، روایت فراگیر باید تغییر کند.

تمرکز دولت بر کسب‌وکار و استارت‌آپ‌ها باید به معنای نوآوری برای هر شهروند در زندگی روزمره‌شان باشد. علیرغم ارتباط آن با ایجاد شغل (در توضیح ضعیف)، وقتی در کنار رکورد وحشتناک شرکت های بزرگ استرالیا در اجتناب از مالیات، و کاهش پیشنهادی در نرخ مالیات کسب و کار، مورد حمایت از نوآوری در بخش تجاری هرگز مورد استقبال رأی دهندگان قرار نگرفت.

ایمیل هفتگی برای اروپایی ها توسط دانشمندان اروپایی

بحث برای نوآوری باید در عوض بر چگونگی بهبود زندگی و افزایش فرصت‌ها برای نسل‌های آینده متمرکز شود.

نوآوری به وضوح سلامت فیزیکی ما را بهبود می بخشد و به ما امکان می دهد زندگی طولانی تر و سالم تری داشته باشیم. ما می توانیم با خانواده، دوستان و همکاران در هر نقطه از جهان با هزینه کم یا حتی رایگان تماس بگیریم. دامنه سرگرمی های الکترونیکی موجود، در تلویزیون یا بازی ها، پایان ناپذیر است. بسیاری از دانش جهان برای رفع کنجکاوی ما به رایگان در دسترس است. ما می توانیم سریع تر، ارزان تر و ایمن تر سفر کنیم.

نوآوری در خدمات، مانند مطالبات بیمه آنلاین و اظهارنامه مالیاتی، دردسرها و کاغذبازی ها را کاهش می دهد. اطلاعات آنلاین در مورد خدمات دولتی بهتر و بهتر می شود و نحوه تعامل ما با بوروکراسی را آسان می کند. ناامیدی هایی که در رفت و آمدهای خود به محل کار تجربه می کنیم را می توان با ایجاد نوآوری بیشتر در برنامه ریزی و تحویل زیرساخت برطرف کرد. نوآوری می تواند ما را از کارهای خسته کننده، تکراری و خطرناک رهایی بخشد. لیست مزایای نوآوری برای هر استرالیایی بی پایان است.

ما باید به خاطر بیاوریم که چگونه نوآوری زندگی ما را در این مدت کوتاه بهبود بخشیده است. پدربزرگ ترنبول قبل از اینکه ماشین و هواپیما و حتی رادیو وجود داشته باشد به دنیا آمد. باید گفت که همانطور که زندگی ما از آن زمان بهبود یافته است، نوآوری فرصت های جدید شگفت انگیزی را برای نسل های آینده به ارمغان می آورد. به‌جای تأکید بر اینکه نوآوری چگونه به کسب‌وکار سود می‌رساند، تمرکز باید بر این باشد که چگونه امروز برای همه مفید است و زندگی بهتری را برای فرزندان و نوه‌های ما رقم می‌زند.

دوم، انتقال مزایا و هیجانات نوآوری، و اهمیت آن فراتر از حوزه تجاری، به رهبری سیاسی بسیار بهتری نیاز دارد.

وزیران را با اشتیاق و قدرت پشت سر بگذارید

وزیر قبلی مسئول نوآوری، کریستوفر پاین، یک فرصت طلب سیاسی است و تعهد کمی به دستور کار دارد. معاون وزیر جوان او، وایات روی، تجربه کمی داشت و با تمرکز بر استارتاپ ها و اشتیاق نابجا برای تکرار تجربه اسرائیل منحرف شد.

وزرای آینده، گرگ هانت و کریگ لاندی، به نفوذ سیاسی و عصبانیت رئیس قبلی، ایان مک فارلین (که در شرایط سیاسی غیرمفید و غیرقابل قبول مردانه کار کرد) و اشتیاق قابل توجه (اما گاهی اوقات نابجا) کیم کار نیاز دارند. وزرای جدید نیاز به تقویت مستمر از اولویت‌هایی که ترنبول در مورد نوآوری می‌گذارد و حمایت او نسبت به مجموعه‌های رقیب دارند.

وزیر نوآوری سابق کریستوفر پاین تعهد کمی به دستور کار داشت. لوکاس کوچ / AAP

مهارت های سیاست گذاری بهتر را پرورش دهید

ثالثاً، ترنبول باید بر مشاوره سیاست نوآوری بسیار بهتر و کمک در توسعه و اجرای آن پافشاری کند. نوآوری برای کسانی که در دنیای اقتصاد نئوکلاسیک آموزش دیده اند (یعنی اکثر کارمندان ارشد دولتی) یک مفهوم مبهم و مرموز باقی می ماند. این اغلب نقطه مقابل رویه ها و فرآیندها، معیارها و اندازه گیری های آنهاست.

وقتی نخست‌وزیر می‌گوید نوآوری مهم است، بوروکرات‌ها معمولاً مانترا را بدون اینکه معنی آن را بفهمند تکرار می‌کنند و اغلب هر کاری که می‌توانند برای جلوگیری از آن انجام می‌دهند. نوآوری در مورد آزمایش کردن، امتحان کردن چیزهای جدید، ریسک کردن، و دادن اجازه به افراد برای هیجان زده شدن درباره ایده های جدید است. شکست خواهد بود و تصمیمات معمولاً باید بر اساس قضاوت باشد تا شواهد. اینها رفتارهای رایج در دولت نیست. ترنبول باید رئیس کمیسیون خدمات عمومی را فراخواند و خواستار منصوب شدن، آموزش و ارتقای بیشتر کارمندان دولتی باهوش نوآوری شود.

تست کنید، یاد بگیرید و تکرار کنید

چهارم، جدای از یادگیری از تجربیات بین المللی، سیستم فدرال ما فرصتی برای آزمایش و آزمایش رویکردهای جدید برای نوآوری فراهم می کند. این یکی از نقاط قوت سیستم ایالات متحده است که در آن تعداد بی‌شماری از ابتکارات در سطح دولتی دنبال می‌شود و موارد موفق در سطح ملی تکرار می‌شوند.

به عنوان مثال، سیاست های جدید اما نسبتاً کم بودجه در برنامه های Advance Queensland، فرصتی برای آزمایش و ارزیابی، با ذهنیت برای تکرار به صورت فدرال فراهم می کند. نوآوری باید یک عنصر کلیدی از دستور کار اصلاحات شورای دولت های استرالیا باشد.

تأثیرگذاران را درگیر کنید

پنجم، با روند کنونی سیاستمداران به پیشرفت فراتر از هذل گویی به دروغ های صریح در حمایت از مواضع خود، نخست وزیر به طیف متنوعی از منابع نیاز دارد که از دیدگاه های او در مورد اهمیت نوآوری حمایت کنند. برخی از حامیان شگفت‌انگیز و سرسخت نوآوری در استرالیا وجود دارند، از جمله، به عنوان مثال، کاترین لیوینگستون در شورای بازرگانی استرالیا، برایان اشمیت در دانشگاه ملی استرالیا، و روی گرین در دانشگاه UTS، که به طور قانع‌کننده‌ای از منافع ملی صحبت می‌کنند. . ترنبول باید کمک آنها را جلب کند و صداهای دیگری را از خارج از تجارت و دانشگاه، در موسسات خیریه، سازمان های غیردولتی و اتحادیه های کارگری برای حمایت از خود دعوت کند.

توضیح و بکارگیری نوآوری به همان اندازه که مهم است دشوار است، و تلاش های هماهنگ برای اطمینان از درک بهتر آن و به همان اندازه که آموزش، بهداشت و دفاع به یک دغدغه ملی تبدیل می شود، مورد نیاز است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *