پنج راه برای شروع اقتصاد STEM در استرالیا

کلمه ” نوآوری ” در بخش تحقیقات استرالیا یک ارز جدید به خود گرفته است. مالکوم ترنبول، نخست وزیر، برنامه های عمده ای را برای احیای بخش تحقیقات، ارائه اقتصاد متمرکز بر STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) و ترویج بازار کار بسیار ماهر اعلام کرده است.

وزیر جدید فدرال صنعت، نوآوری و علم، کریستوفر پاین، تعدادی از سیاست های جدید را برای افزایش نوآوری استرالیا اعلام کرده است. به صورت محلی، یک ابتکار 60 میلیون دلاری ویکتوریایی، LaunchVic ، این هفته برای تسریع توسعه استارتاپ و ایجاد شغل اعلام شد.

و در اواخر امروز دولت بیانیه نوآوری خود را منتشر خواهد کرد و برنامه های خود را برای آینده تشریح خواهد کرد.

در این زمان‌های هیجان‌انگیز، از محققان و کسب‌وکارهای استرالیایی خواسته می‌شود که نوسانات را در آغوش بگیرند، مختل کنند و – مهم‌تر از همه – نوآوری کنند.

یک ایمیل هفتگی با تجزیه و تحلیل مبتنی بر شواهد از بهترین محققان اروپا

در حال بازی کردن

اما اگر قرار است استرالیا در زمینه نوآوری تحقیقاتی به یک رهبر جهانی تبدیل شود، باید به روش‌هایی که از طریق آن می‌توانیم کار محققان استرالیایی امروز و آینده را ترویج، تقویت و سرمایه‌گذاری کنیم، توجه دقیق‌تری داشته باشیم.

استرالیا از نظر بازده تحقیقاتی در رتبه بسیار قابل احترامی قرار دارد و علیرغم اینکه جمعیت ما خارج از 50 رتبه برتر است، در میان ده کشور برتر قرار دارد.

مثلا:

  • بر اساس گزارش Chief Scientist، علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات: آینده استرالیا، استرالیا رتبه 81 را به عنوان تبدیل کننده قابلیت نوآوری خام به خروجی هایی مانند محصولات، ثروت و دانش جدید دارد.
  • در تجزیه و تحلیل OECD، استرالیا در بین 33 کشور از نظر همکاری های بزرگ تجاری-تحقیقاتی آخرین است.
  • برخلاف سایر کشورهای OECD، استرالیا هنوز استراتژی ملی بعد از سال 2015 برای علم، فناوری و/یا نوآوری ندارد.
  • تنها 30 درصد از محققان استرالیایی در تجارت مشغول به کار هستند، یعنی نیمی از میانگین OECD، و دانشمندان جوان استرالیایی دسته دسته این رشته را ترک می کنند .

بنابراین، اگر ما در مورد تحقق ظرفیت نوآوری استرالیا و رسیدن به رقبای بین المللی خود جدی هستیم، طیف وسیعی از رویکردهای استراتژیک ضروری است. در اینجا پنج حوزه کلیدی وجود دارد که می‌توانیم بر روی ظرفیت‌های خود برای نوآوری تحقیقاتی ایجاد کنیم:

ترویج آموزش و آموزش STEM

مشارکت در دروس علوم در مدارس استرالیا در پایین ترین سطح در 20 سال گذشته است و رتبه ما در سطح سواد علمی در سطح مدرسه از سال 2006 تا 2012 کاهش یافته است.

و در پایان دوره آموزشی علوم، اکثر برنامه‌های دکترا شامل هیچ بخش تجاری یا صنعتی نیستند. مراکز تحقیقات تعاونی تحت حمایت فدرال ( CRC ) یک استثنای مهم در این مورد هستند و فارغ التحصیلان با تجربه در صنعت و نتایج تجاری قوی در طیف گسترده ای از بخش ها ارائه کرده اند.

به همکاری های تجاری در هنگام تأمین بودجه کمک های تحقیقاتی اهمیت دهید

اکثریت قریب به اتفاق محققان استرالیایی برای دانشگاه‌ها کار می‌کنند، به این معنی که نتایج ارتقای حرفه‌ای و بودجه با تعداد مقالات علمی که منتشر می‌کنند و جایی که نام آن‌ها در فهرست نویسندگان قرار دارد، نزدیک است.

چنین سیستمی برای تحقیقات تأثیرگذار و کار با تجارت مفید نیست و همچنین نشانگر نوآوری نیست. به عنوان مثال، تعداد بیمارانی که با موفقیت درمان شده اند یا میزان کارآمدی یک پنل خورشیدی جدید تأثیری ندارد.

به جای اعمال فرهنگ تضعیف کننده “انتشار یا نابود” در دانشگاه، نشانگرهای نوآوری و همکاری صنعتی (مانند ثبت اختراع و سرمایه گذاری تجاری) نیز باید بها داده شود.

فرهنگ ریسک

همانطور که استخراج معادن و اکتشاف منابع ریسک بالایی دارند، استرالیا نیز باید با ریسک در بخش STEM و نوآوری راحت‌تر شود. به‌جای اینکه تیم‌های تحقیقاتی مجبور باشند همه جعبه‌ها را از نظر «امکان‌سنجی پیشنهاد» علامت بزنند، ارزیابی، مدیریت و ریسک برای استرالیا برای پیوستن به دیگر کشورهای با عملکرد بالا که با گشودگی به ایده‌های جدید و جسور مشخص می‌شوند، حیاتی است. آسمان آبی» پیگیری های تحقیقاتی.

انگیزه مالکیت معنوی تولید شده توسط استرالیا برای اقامت در استرالیا

مراکز IP اروپایی که مزایای مالیاتی را برای سود حاصل از بهره برداری از IP ارائه می کنند، تهدیدی برای نوآوری استرالیا هستند. آنها که به عنوان رژیم “جعبه ثبت اختراع” شناخته می شوند، به سرعت در سراسر اروپا گسترش یافتند و در حال حاضر در ایالات متحده تحت بررسی هستند.

به عنوان مثال، در بریتانیا نرخ مالیات عمومی شرکت ها 20-21٪ است. با این حال مالیات بر سود حاصل از بهره برداری از IP فقط 10٪ است. شرکت بیودارویی CSL مستقر در ملبورن، فقدان رفتار مالیاتی امتیازی استرالیا برای IP را دلیل اصلی تصمیم آن برای استقرار تأسیسات تولیدی جدید 500 میلیون دلار استرالیا در خارج از ساحل در سوئیس ذکر کرد.

زنان پرورش دهنده در STEM

علاوه بر شکاف دستمزد جنسیتی در علم، “خط لوله نشتی” زنان در مشاغل STEM وجود دارد. در ایالات متحده 52 درصد از فارغ التحصیلان دکترای زیست شناسی را زنان تشکیل می دهند، در حالی که آنها تنها 36 درصد از استادیاران و 18 درصد از اساتید کامل را تشکیل می دهند.

افت‌های مشابهی در زنان در پست‌های ارشد STEM در استرالیا دیده می‌شود. آزمایش جدید علم در استرالیا برابری جنسیتی ( SAGE ) با هدف مقابله با این عدم تعادل جنسیتی و ارتقای تعداد بیشتری از دانشگاهیان زن به سمت‌های ارشد است. ابتکارات بریتانیا و ایالات متحده در این زمینه پیشتاز است و استرالیا باید اطمینان حاصل کند که اقدامات خود در حد مطلوب است.

تنها یک رویکرد مشترک و چند وجهی تضمین می کند که استرالیا پیشتاز است و از تحول اقتصادی در مسابقه جهانی STEM خارج نمی شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *