پانل تخصصی: بیانیه ملی نوآوری برای علم چه معنایی دارد

مالکوم ترنبول پس از صحبت در مورد نوآوری از زمان انتصاب خود به عنوان نخست وزیر، امروز برنامه موردانتظار ملی نوآوری و علم ( NISA ) را همراه با وزیر صنعت، نوآوری و علم کریستوفر پاین اعلام کرد.

بودجه در چندین طرح و برنامه توزیع می شود، از جمله:

 • 200 میلیون دلار به CSIRO برای یک صندوق نوآوری برای کمک به تجاری سازی تحقیقات
 • ۷۵ میلیون دلار استرالیا به Data 61، شاخه تحقیقات داده CSIRO
  اروپایی ها، خبرنامه هفتگی ما را با تجزیه و تحلیل از محققان اروپایی دریافت کنید
 • 250 میلیون دلار استرالیا برای یک صندوق ترجمه مستقل زیست پزشکی برای کمک به تجاری سازی تحقیقات زیست پزشکی
 • 2.3 میلیارد دلار استرالیا طی 10 سال برای استراتژی ملی زیرساخت تحقیقاتی مشترک ( NCRIS )، سینکروترون استرالیا و آرایه کیلومتر مربعی
 • 127 میلیون دلار استرالیا برای کمک های مالی بلوک تحقیقاتی با تاکید بیشتر بر همکاری تحقیقات و صنعت
 • 30 میلیون دلار استرالیا برای مرکز رشد امنیت سایبری برای گرد هم آوردن محققان، صنعت و دولت برای توسعه استراتژی امنیت سایبری ملی
 • 13 میلیون دلار استرالیا برای ترویج زنان در علم، از جمله آزمایشی برابری جنسیتی علم در استرالیا ( SAGE )
 • سرمایه گذاری 26 میلیون دلاری در تحقیقات محاسبات کوانتومی
 • 48 میلیون دلار استرالیا برای ترویج علم و STEM به همه استرالیایی ها
 • روشی جدید برای اندازه گیری صنعت و تأثیر عمومی پژوهش های دانشگاهی
 • ایجاد یک نهاد جدید به نام Innovation and Science Australia برای مشاوره به دولت در زمینه علم و فناوری

ما از چندین متخصص دعوت کردیم تا نظرات خود را در مورد اهمیت و تأثیر NISA ارائه دهند.

تی جی هیگینز، نایب رئیس آکادمی علوم استرالیا

آکادمی علوم استرالیا از اعلام امروز به عنوان یک حرکت عالی به سمت مشارکت بلندمدت همکاری بین علم، دولت و صنعت استقبال می کند.

ما به ویژه از گسترش نقش شورای نوآوری برای تبدیل شدن به نوآوری و علم استرالیا برای هماهنگی مؤثرتر هزینه ها در سراسر دولت استقبال می کنیم.

این، و همچنین ایجاد کمیته نوآوری و علم کابینه به ریاست نخست وزیر، واضح ترین سیگنالی است که نشان می دهد دولت ترنبول برای علم و تحقیق احترام زیادی قائل است و اهمیت رویکرد استراتژیک به علم را برای حمایت از آن تشخیص می دهد. یک اقتصاد قوی و نوآور

چیزهای زیادی برای دوست داشتن در این اطلاعیه وجود دارد. مشوق های مالیاتی برای تحقیق و توسعه صنعت، حمایت از CSIRO، بودجه برای ترجمه تحقیقات بنیادی، حمایت از همکاری ها و ارتباطات بین المللی، حمایت از بهبود برابری جنسیتی در علم، آموزش علمی و استراتژی داده های عمومی؛ دستور کار ملی نوآوری و علم نفسی تازه است.

کارولین مک میلن، معاون رئیس و رئیس دانشگاه نیوکاسل

دستور کار ملی نوآوری و علم امروز (NISA) اگر می‌خواهد محرک و انعطاف‌پذیری را برای استرالیا فراهم کند تا در برابر بادهای معکوس اقتصادی کنونی جهانی مقاومت کند و به استرالیایی‌ها در سراسر استرالیا شهری و منطقه‌ای اجازه دهد تا در یک دانش شرکت کنند، باید تعدادی «آزمون» را پشت سر بگذارد. اقتصاد مبتنی بر

همانطور که لرد سینزبری در بررسی سال 2007 خود از سیاست های علم و نوآوری دولت انگلستان، مسابقه به سمت بالا، بیان کرد :

پارادوکس این است که در حالی که نوآوری یک پدیده جهانی است، نقش مناطق به عنوان پیوند حیاتی برای رشد اقتصادی مبتنی بر نوآوری افزایش یافته است.

بنابراین، NISA در نگاه اول، چگونه از دیدگاه مناطقی در نیو ساوت دبلیو ولز، که بار عمده آن بادهای معکوس اقتصادی را متحمل می‌شوند، نگاه می‌کند؟ از نقطه نظر دانشگاه نیوکاسل (UON)، ما از ابتکارات NISA که برای اطمینان از اینکه این برتری باعث نوآوری در سطح جهانی در سراسر مناطق ما می شود، استقبال می کنیم.

در حالی که جزئیات باید مشخص شود، ما قویاً از آن ابتکاراتی حمایت می کنیم که ارتباطات بهتری بین محققان و مشاغل ایجاد می کند، از جمله تغییرات در طرح پروژه های پیوند و توسعه اتصال نوآوری و نوآوری در مناطق منطقه ای.

ما همچنین از هدف استراتژی نوآوری جهانی حمایت می کنیم. همانطور که UON تاکید کرده است، نیاز آشکاری برای توسعه اندازه گیری تعامل بین دانشگاه ها و شرکای تجاری آنها و رویکردی برای اندازه گیری تاثیر اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی کار دانشگاه ها در سراسر استرالیا وجود دارد.

ما از همسویی ترتیبات بودجه تحقیقاتی دانشگاه با ضرورت ایجاد انگیزه برای همکاری با صنعت و تجارت دفاع کرده‌ایم و مشتاقانه منتظر مشارکت در بحث در مورد ترتیبات بهینه برای دستیابی به این هستیم.

نالینی جوشی، استاد ریاضیات دانشگاه سیدنی

تنوع زیربنای نوآوری است. دیدن این موضوع که دولت استرالیا با اختصاص 13 میلیون دلار استرالیا طی پنج سال برای گسترش فرصت‌های زنان در STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) این موضوع را به رسمیت می‌شناسد، شگفت‌انگیز است.

مطالعات نشان می دهد که مشارکت کامل زنان در نیروی کار، تولید ناخالص داخلی استرالیا را 11 درصد افزایش می دهد. شرکت‌هایی که هیئت مدیره‌های متنوع‌تری دارند، عملکرد مالی بهتری نسبت به شرکت‌هایی که هیئت مدیره‌های متنوع‌تر دارند، تولید می‌کنند. افزایش تنوع فرهنگ محیط کار را برای همه کارکنان از جمله مردان بهبود می بخشد.

نتیجه گیری های موازی برای آینده استرالیا به عنوان جامعه ای مترقی، چابک و نوآور وجود دارد. اگر بتوانیم زنان با استعداد را جذب و حفظ کنیم، آسمان حد است.

اما تغییر بسیار کمی در تنوع در سطوح ارشد نیروی کار STEM در دو دهه گذشته ایجاد شده است. در حالی که نسبت زنانی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی علوم تحصیل می کنند از سال 2001 افزایش یافته است، نسبت در سطح ارشد به سختی تغییر کرده است. واضح است که زنان دسته جمعی نیروی کار علمی را ترک می کنند.

هدف ابتکار SAGE (علم در استرالیا برابری جنسیتی) حفظ زنان با استعداد از طریق تشویق تفکر محلی، تجزیه و تحلیل دقیق عوامل و اقدام موثر است. حمایت دولت تضمین می‌کند که SAGE می‌تواند به همه سازمان‌هایی که کارگران را در STEM استخدام می‌کنند گسترش یابد.

جفری روزنفلد، جراح مغز و اعصاب و مدیر موسسه مهندسی پزشکی موناش

این فقط یک تزریق نقدی ساده به دانشگاه ها، موسسات علمی و CSIRO با معافیت های مالیاتی جذاب برای تجارت نیست. همچنین راه حلی بلندمدت برای ایجاد نوآوری و کارآفرینی در اقتصاد ما نیست.

این یک “شروع اولیه” است و اهرم های مناسب را برای ایجاد پیوند بین دانشگاه ها و صنعت می کشد و خطر بیشتری را در فرآیند هدایت تحقیقات کاربردی به سمت نقاط پایانی تجاری تشویق می کند.

بسیاری از ایده‌های عالی استرالیایی تا مرحله اثبات مفهوم توسعه یافته‌اند، اما یا به دلیل کمبود بودجه دچار مشکل می‌شوند یا به سرعت توسط کسب‌وکارهای خارج از کشور به دست می‌آیند.

اگرچه صنعت استرالیا بسیاری از محصولات خود را توسعه می دهد، بخش دانشگاهی از نظر کمک به صنعت چیزهای زیادی برای ارائه دارد. اما همچنین در تولید فناوری‌ها و داروهای جدید و سپس مشارکت با صنعت برای تجاری‌سازی آن‌ها.

پروژه Monash Bionic Vision برای توسعه ایمپلنت الکتریکی بی‌سیم مستقیم به مغز برای بازگرداندن دید جزئی به افراد نابینا، نمونه‌ای عالی از آنچه می‌توان با همکاری دانشگاه و صنعت و حمایت دولت به دست آورد.

این مدل در بسیاری از مکان ها در نتیجه اعلام Turnbull-Pyne دنبال خواهد شد. این بدون شک به بسیاری از افراد مبتلا به بیماری و ناتوانی کمک می کند و در عین حال آینده اقتصادی استرالیا را می سازد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *