این مقاله در اوایل سال 2015 به عنوان توصیه نوآوری برای سال جدید نوشته شده است. با این وجود، امروز نیز معتبر است و احتمالاً برای مدتی دیگر نیز خواهد بود.

1. توصیه های آنلاین را نادیده بگیرید

در مورد هر مشکل تجاری در گوگل جستجو کنید، مشاوره های زیادی خواهید یافت. سه یا چهار نتیجه برتر را بررسی کنید و متوجه خواهید شد که توصیه ها در هر کدام تقریباً یکسان است. از صفحه اصلی لینکدین دیدن کنید و در بالا، مجموعه ای از پست های وبلاگ لینکدین را مشاهده خواهید کرد که توصیه های تجاری را ارائه می دهند. دوباره، اگر به پست‌هایی با مضامین مشابه نگاه کنید، متوجه می‌شوید که توصیه‌های مشابهی ارائه می‌دهند.

نادیده بگیر. ایده های خود را طراحی و امتحان کنید. به هیچ وجه نمی‌توانید با پیروی از توصیه‌های وبلاگی نوآور باشید که هر کس دیگری که مشکل شما را دارد بخواند و اعمال کند. تنها در صورتی نوآور خواهید بود که ایده های منحصر به فرد را امتحان کنید. مطمئناً، چنین ایده‌هایی مخاطره‌آمیزتر هستند، اما نوآوری این گونه است (و دلیل اصلی این است که سازمان‌ها برای نوآوری مشکل دارند).

توجه: تنها استثنای این قانون توصیه من است. شما همیشه باید توصیه های من را دنبال کنید!

2. واقعاً توصیه های بازاریابی آنلاین را نادیده بگیرید

در هر روزی که به فید توییتر خود نگاه می‌کنم یا از لینکدین بازدید می‌کنم، می‌توانم مطمئن باشم که حداقل یک پیوند به یک پست وبلاگ وجود دارد که در مورد بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی مشاوره ارائه می‌دهد. اکثر این پست ها تقریباً بر همان فرمول آزمایش شده تأکید دارند. احتمالاً خودتان هم چنین پست های وبلاگی زیادی دیده اید.

اکنون، توقف کنید و در مورد آن فکر کنید: اگر شما از تکنیک های بازاریابی مشابه با رقبا استفاده می کنید، چگونه سازمان شما می تواند از رقبا متمایز شود؟ اگر نتوانید کاری را انجام دهید که برجسته باشد، چگونه درباره سازمان شما صحبت می شود؟ شما نمی خواهید! توصیه های بازاریابی آنلاین را نادیده بگیرید و اصیل باشید!

3. دستگاه های الکترونیکی خود را برای ساعت ها خاموش کنید

کارمند دانش معمولی در تمام طول روز آنلاین است و جریانی بی پایان از ایمیل ها، پیام ها و تماس ها را دریافت و مطالعه می کند. هنگامی که او میز خود را ترک می کند، تلفن هوشمند او تضمین می کند که او هرگز هیچ ارتباطی را از دست نمی دهد. همچنین تضمین می کند که او هرگز زمانی برای توقف و فکر کردن ندارد. در نتیجه، او هرگز به خود این فرصت را نمی دهد که ایده ای در ذهنش ریشه دوانده و به چشم اندازی با پتانسیل نوآوری تبدیل شود.

نوآوری در ایمیل به شما راه پیدا نمی کند. این مستلزم آن است که ایده ها را در ذهن خود توسعه دهید و سپس آنها را در واقعیت توسعه دهید.

ایمیل بدترین مقصر است، زیرا بدون توقف وارد می شود. اما لازم نیست اینطور باشد. می‌توانید ایمیل خود را خاموش کنید یا، همانطور که من انجام می‌دهم، آن را طوری تنظیم کنید که به‌طور خودکار ایمیل‌ها را از سرور دانلود نکند و پیام‌های جدیدی را روی صفحه رایانه شما اعلام نکند. در عوض، فقط چند بار در روز ایمیل را به صورت دستی بررسی کنید. می‌توانید ایمیل‌ها را در سه یا چهار زمان تعیین‌شده بررسی کنید یا، همانطور که من انجام می‌دهم، ایمیل‌ها را فقط پس از تکمیل سایر کارها بررسی کنید.

به همین ترتیب، تلفن هوشمند خود را طوری تنظیم کنید که هر زمان که ایمیلی وارد می شود، صدایی در نیاید.

هنگامی که این کار را انجام دهید، به ذهن خود زمان بیشتری می دهید تا بی وقفه فکر کند و پتانسیل خلاقیت خود را به آسمان خواهید برد. واقعا!

4. در محل کار بازی کنید

اگر از افراد بسیار خلاق بپرسید که ایده‌های خلاقانه آنها از کجا می‌آیند، می‌توانید انتظار شنیدن طیف وسیعی از پاسخ‌ها را داشته باشید، با این حال، یک کلمه ثابت در همه این پاسخ‌ها پیدا خواهید کرد: «بازی». افراد خلاق ایده تولید نمی کنند. آنها با ایده ها بازی می کنند. کودکان در زمان بازی خلاقیت خود را دارند. نوازندگان ساز می نوازند. بازیگران در نمایشنامه ها بازی می کنند. تو هم باید بازی کنی!

شما می توانید با شوخی با همکاران، انجام نقش آفرینی، ساختن ایده با اسباب بازی ها (مانند بلوک های ساختمانی، Lego®، Meccano® و مواد صنایع دستی) یا فقط احمقانه با ایده ها بازی کنید. با ایده هایی در مورد اینکه چگونه سازمان شما ممکن است ظاهر شود یا محصول اصلی شما در 50 سال آینده چه خواهد شد، بازی کنید. اهداف عجیب و غریب مانند تسلط بر جهان را تعریف کنید و با ایده هایی در مورد چگونگی دستیابی به آنها بازی کنید.

با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که برخی از ایده هایی که در بازی توسعه می دهید ارزش جدی گرفتن به عنوان نوآوری های بالقوه را دارند.

5. با Weirdoes همکاری کنید

همه ما تمایل داریم با افرادی که می شناسیم و دوستشان داریم همکاری کنیم. آنها به احتمال زیاد طرز فکر ما را به اشتراک می گذارند، ایده های ما را تایید می کنند و موج ایجاد نمی کنند. همکاری با دوستان برای ایجاد یک محیط کاری آرام مفید است و تفکر خسته کننده را ترویج می کند. در عوض، با افرادی که با شما متفاوت هستند، افرادی که نمی شناسید، افرادی که با شما مخالف هستند همکاری کنید.

آنها شما را تحریک خواهند کرد و شما آنها را تحریک خواهید کرد. تنش خواهد داشت. اما از این تنش، ایده‌های واقعاً بدیع بیرون خواهند آمد. ایده هایی که اگر با افراد معمولی همکاری می کردید هرگز رشد نمی کردند.

6. بیشتر راه بروید

شواهد روزافزونی وجود دارد که نشان می دهد پیاده روی واقعاً چیز خوبی برای شماست. این ورزش عالی است ، ممکن است هجوم آلزایمر را به تأخیر بیندازد و امسال محققان دانشگاه استنفورد آنچه را که من از گذشته می‌دانستم تأیید کردند: پیاده‌روی خلاقیت را تقویت می‌کند. برعکس، نشستن بیش از حد برای سلامتی شما مضر است — و اجازه دهید با آن روبرو شویم: اکثر کارگران آگاه بیش از حد می نشینند.

بنابراین، از روی صندلی خود بلند شوید و به پیاده روی بروید. سه بار در هفته حداقل یک پیاده روی 45 دقیقه ای یا بیشتر داشته باشید (من سعی می کنم روزانه چنین پیاده روی یا دوچرخه سواری داشته باشم یا شنا کنم). در طول روز تا حد امکان از جای خود بلند شوید و راه بروید. از یکی از همکاران در همان ساختمان سوالی دارید؟ ایمیل نزنید زنگ نزن بلند شو و به سمتش برو. اگر به سمت محل کار رانندگی می کنید، ماشین خود را در فاصله کمی از ورودی پارک کنید. کار در یک ساختمان بلند؟ از پله ها به جای زندگی استفاده کنید.

در زمان استراحت ناهار کمی پیاده روی کنید.

اگر برای حل مشکلی تلاش می کنید و کارفرمای شما اجازه می دهد، بلند شوید و پیاده روی کنید تا به مشکل فکر کنید. اگر کارفرما هستید، کارمندان خود را تشویق کنید که در طول روز پیاده روی کنند.

نیاز به یک جلسه با یک یا دو همکار دارید؟ با هم به پیاده روی بروید.

شما نه تنها ایده های خلاقانه تری (از لحاظ کیفیت و کمیت) خواهید داشت، بلکه احساس بهتری نسبت به آن خواهید داشت.

7. کمتر رانندگی کنید

هنگامی که در حال رانندگی هستید، باید روی رانندگی تمرکز کنید و این باعث می شود که چقدر می توانید با ایده ها در ذهن خود بازی کنید. علاوه بر این، رانندگی یک ورزش کثیف است، مگر اینکه شما یک ماشین با پدال رانندگی کنید. پس تا حد امکان رانندگی نکنید! این برای سیاره زمین خوب است، برای سلامتی شما مفید است و به شما فرصتی می دهد که خلاقانه تر فکر کنید.

اگر سفر شما کمتر از دو یا سه کیلومتر (یک یا دو مایل) است، پیاده روی کنید یا دوچرخه سواری کنید. اگر کمتر از 10 کیلومتر (شش مایل) است، دوچرخه سواری کنید. اگر به انجام چنین تمرینی عادت ندارید، به آن عمل کنید. اگر به طور منظم دوچرخه سواری نکنید، حتی 10 کیلومتر با دوچرخه می تواند یک تمرین باشد. اما وقتی عادت به دوچرخه سواری روزانه پیدا می کنید، 10 کیلومتر چیزی نیست.

در صورت امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. به‌خصوص قطارها مکان‌های عالی برای تفکر به نظر می‌رسند. در واقع، Amtrak (راه آهن ملی ایالات متحده) حتی تا آنجا پیش رفته است که برنامه نویسندگان مقیم را ارائه کرده است .

در حمل و نقل عمومی، حتی اگر فکر نمی کنید، می توانید بخوانید که راه بسیار خوبی برای افزایش دانش و ارائه الهام است. از بررسی ایمیل ها خودداری کنید (نقطه 3 را در بالا ببینید).

اگر می توانید، روزانه با وسایل نقلیه عمومی، دوچرخه یا پیاده روی به محل کار بروید. سلامتی و خلاقیت شما را بهبود می بخشد. بهتر از این، برای سیاره ما خوب است!

خواندن را متوقف کنید و خلاق باشید!

این مقاله به پایان رسید. خواندن را متوقف کنید. کامپیوتر خود را ببندید و خلاق باشید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *