به رهبر بازاری در هر بازاری فکر کنید و به احتمال زیاد آن شرکت نیز مبتکرترین شرکت در بازار است. نوآوری و رهبری بازار دست به دست هم می دهند و این باید واضح باشد. ایده های محصول جدید، ایده های خدمات و ایده های پردازش را پیاده سازی می کنند. دنبال کنندگان آن ایده ها را کپی می کنند. پیروان رهبر.

اگر نتوانید نوآوری کنید و در بازار پیشرو شوید، رقبای شما این کار را انجام دهید. اگر هیچ کس در صنعت شما نوآوری نباشد، یک استارت آپ در سیلیکون، بمبئی یا پاریس با صنعتی خواهد شد که نوآوری را مختل می کند. صنعت تاکسیرانی یکی از کم نوآورترین صنعت های جهان بود. سپس اوبر آمد.

حاشیه های تنگ

اگر در نوآوری شکسته اید، احتمالاً در قیمت رقابت می توانید و این باعث می شود که شما با حاشیه های روبرو شوید. ایده‌های محصول جدید به شما مزیت محرک اول را می‌دهد که می‌توانید در محصولات جدید حاشیه‌های زیادی کسب کنید. اپل به دلیل وجود برخی از مهمترین حاشیه‌ها در بخش فناوری بدنام است و آنها از آن دور می‌شوند، زیرا محصولات شیک و نوآورانه‌ای را می‌فروشند که مردم می‌خواهند – و مایلند برای آن هزینه می‌کنند. رقبای فقط می توانند محصولات مشابه را با قیمت های پایین تر بسازند و با حاشیه های کمتر زنده بمانند.

علاوه بر این، نوآوری فقط در مورد محصولات جدید نیست. همچنین موضوع بهبودها و کارایی است. اگر بتوانید 10 درصد از هزینه های عملیاتی خود را بدون صرف هزینه کاهش دهید، می توانید حاشیه سود خود را افزایش دهید.

اما، اگر نوآوری نمی‌کنید، یا به دیگران اجازه می‌دهید تا نوآوری کنند و محصولات مشابه را با قیمت‌های کاهش یافته بفروشند یا در برخی موارد نوآوری کمی وجود دارد. در هر صورت، این به معنای فروش به قیمت است که به معنای حاشیه های کم است.

فرصت های از دست رفته

نوآوری فقط ارائه ایده های جسورانه و جدید نیست. همچنین در استفاده از فرصت ها است. بیل گیتس با راه اندازی رایانه های شخصی آی بی ام فرصت بزرگی را دید. او متوجه شد که باید در سیستم عامل ها و نرم افزارها پول به دست آورد. بنابراین، او حقوق یک سیستم عامل ساده را برای ماشین های IBM خریداری کرد. که او را ثروتمند کرد.

ایلان ماسک ماشین الکتریکی را اختراع نکرد. این ایده از یک قرن بود که وجود داشت. با این حال، او فرصتی برای استفاده از فناوری های موجود برای ساخت یک خودروی الکتریکی لوکس دید. تسلای او تقریباً شبیه خودروهای لوکس دیگر باتری‌ها در اصلی‌های تلفن همراه هستند. با این وجود، او چیزی جدید و نوآورانه را در زمان مناسب جمع آوری کرد. تسلا از ناکجاآباد به یکی از با ارزش ترین شرکت های خودروسازی روی کره زمین تبدیل شد.

در واقع، بسیاری از نوآوری‌های بزرگ به شناسایی و بهره‌برداری از فرصت‌ها می‌شوند. اگر فرصت ها را تشخیص دادید، اما در استفاده از آنها شکستید، آن وقت از دست می دهید. اگر افراد شما ایده‌هایی در بهره‌برداری از فرصت‌ها دارند، اما موفق به انجام این ایده‌ها نمی‌شوند، پس از دست می‌دهید.

مبارزه برای به دست آوردن و نگه داشتن داشتن عالی

دلیلی وجود دارد که مهندسین نرم افزار برتر جهان برای کار در گوگل، فیس بوک و سایر شرکت های نوآور درخواست می دهند. البته تا حدودی دستمزد خوب است. اما، بیشتر در مورد فرصت کار در یک شرکت پیشرو است که به ایده های شما گوش می دهد. این رویای اختراع چیزی درخشان، دیدن موفقیت آن و شناخته شدن برای مشارکت شماست. همچنین کار کردن برای یک شرکت پیشرو و نوآور باعث افتخار است.

اگر شرکت شما نوآوری نکند، برای استفاده از بهترین افراد ممکن است مشکل شود. آنها می خواهند با مبتکران کار کنند. شما باید آنها را با بسته ها و وعده های عالی جذب کنید. و حتی اگر آنها را متقاعد کنند که به شما بپیوندند، اگر زودی ببینند که ایده‌هایشان به هیجان انگیز بودن، بیش از حد جسورانه، بسیار مخاطره آمیز رد می‌شود، به محض این شغل در یک شرکت نوآورانتر پیدا می‌کنند، آنجا را ترک خواهند کرد.

از دست رفتن در سرگرمی

رهبری یا حتی عضویت در یک شرکت نوآور سرگرم کننده است. مثل اینکه در یک مسابقه پیشتاز باشید. شما احساس می کنید که شما و همکارانتان در حال ایجاد تغییر در جهان هستید. شما به کار در شرکتی که مردم آن را تحسین می کنند افتخار می کنید.

وقتی می توانید یک رهبر باشید، چرا دنبال کننده باشید؟

بنابراین، چرا خود را به دنبال این هستید تا یک رهبر؟ چرا حاشیه های تنگ را بجای حاشیه های چاق قبولید؟ چرا فرصت‌هایی را از دست می‌دهند که تماس می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند؟ چرا برای استخدام و حفظ افراد بزرگ تلاش می کنید؟ چرا لذت را از دست می‌دهید؟ در عوض نوآوری کنید و یک رهبر باشید، حاشیه سود کسب کنید، از فرصت هایی که استفاده می کنید، بهترین افراد را به کار می گیرید و با انجام این کارها می توانید این کار را انجام دهید. کدام مسیر را می توانید بفرمایید؟

 

یک کمک کوچک می توانید؟

اگر در حال تبدیل کسب و کار خود به یک رهبر نوآور هستید یا می توانید رهبری را دوباره به دست آورید، می توانم از طریق مربیگری، مشاوره و/یا کارگاه های آموزشی برای تیم شما کمک کنم. علاوه بر این، تابستان امسال (ژوئن-آگوست 2017)، اولین جلسه مربیگری/مشاوره من رایگان است. این یک فرصت بدون خطر برای شماست تا ببینید آیا روش های من با شما همخوانی دارد یا خیر.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *