آنچه می توانیم از نوآوری مخرب در آسیا بیاموزیم

نوآوری مخرب، نوآوری رادیکال. تفاوت ها چیست و چگونه می توانیم از شرکت های نوآور در آسیا یاد بگیریم؟

نوآوری مخرب چیست؟

ایده نوآوری مخرب در دهه 90 مورد توجه قرار گرفت. این اصطلاح برای صحبت در مورد شرکت‌های کوچک‌تری که از شرکت‌های بزرگ‌تر و تأسیس‌شده‌تر رقابت می‌کردند استفاده می‌شد. در حالی که کسب‌وکارهای قدیمی ویژگی‌های غیرضروری را اضافه می‌کردند و برچسب قیمت محصولات خود را افزایش می‌دادند، سازمان‌های مخل فقط ویژگی‌های کافی را ارائه می‌کردند و محصولاتشان را مقرون به صرفه‌تر می‌کردند. 

امروزه، نوآوری مخرب واژه‌ای برای کسب‌وکارها و فناوری‌هایی است که در بین کاربران نهایی بسیار محبوب شده و بازاری را که ما می‌شناسیم تغییر می‌دهد. اما با گذشت زمان، اختلال بیش از یک معنا پیدا کرد.

امروزه بسیاری از کسب و کارها به عنوان مختل کننده تصور می شوند، در حالی که در واقع کار متفاوتی انجام می دهند. درک معنای واقعی نوآوری مخرب و جدا کردن آن از انواع مشابه مدل های تجاری می تواند عاملی باشد که ایده شما را به مفهوم تغییر بازار بعدی تبدیل کند. 

نوآوری رادیکال در مقابل نوآوری مخرب

همه انواع نوآوری از جایی می آیند که به دلیل چالش های خاص نیاز به تغییر است، اما هرگز «یک اندازه مناسب همه» نیست. برای تحقق آن، ایده های نوآورانه باید با نیازها و قابلیت های یک شرکت تطبیق داده شود.

هر چقدر هم شبیه به نظر برسند، یک تفاوت کلیدی بین نوآوری مخرب و رادیکال وجود دارد که زمینه کاربرد آنها را به طور قابل توجهی متفاوت می کند. 

نوآوری مخرب در آسیا

رایج‌ترین تصور غلط در مورد ایده‌هایی که بازار را مختل می‌کنند، این است که آنها را با نوآوری‌های تکنولوژیکی مرتبط می‌کند. در حالی که نوآوری مخرب بازار را می شکند، اما این کار را با ارائه راه حل های فنی پیشرفته انجام نمی دهد، بلکه از طریق طراحی تجاری این کار را انجام می دهد. 

نوآوری مخرب از مدل‌های تجاری کاملاً جدیدی استفاده می‌کند که دیدگاه جدیدی را در رابطه با مدل‌های مورد استفاده رقابت ارائه می‌دهد. بله، می‌توانید آخرین فناوری موجود را در پروژه نوآوری مخرب خود پیاده‌سازی کنید، اما نتیجه به توسعه این فناوری بستگی ندارد.

چگونه استاشاوی روش سرمایه گذاری مردم را مختل کرد

یک مثال خوب از نوآوری مخرب آسیایی Stashaway است . قبل از اینکه این در دسترس باشد، سرمایه‌گذاران خرد در آسیا زمان سختی را برای سرمایه‌گذاری پول خود در دارایی‌های با ارزش خالص داشتند. آنها به یک استراتژی قوی نیاز داشتند که به مبالغ هنگفت پول یا برنامه های سرمایه گذاری پیچیده نیاز نداشته باشد.

مستقر در سنگاپور، بنیانگذاران Stashaway می دانستند که مشاوره روبو در حال رایج شدن در ایالات متحده است و پتانسیل ورود آن را به بازار آسیا تشخیص دادند. آنها نیازی به ایجاد یک فناوری جدید نداشتند، آنها فقط به یک طرح تجاری جدید نیاز داشتند که سرمایه گذاری را برای مصرف کننده معمولی قابل دسترس تر کند. 

سازندگان Stashaway با گنجاندن فناوری موجود در یک طرح تجاری جدید، شروع به ارائه یک طرح سرمایه گذاری مطمئن بدون دردسر به سرمایه گذاران خرد کردند. پس از 4 سال فعالیت، این شرکت 61 میلیون دلار سرمایه جذب کرده و از سنگاپور به چهار بازار منطقه ای دیگر گسترش یافته است.

نوآوری رادیکال در آسیا

اگرچه نتایج نوآوری رادیکال اغلب مخرب است، اما زاویه بسیار متفاوتی دارد. نوآوری رادیکال در داخل صورت می گیرد و شامل آوردن شایستگی های فنی جدید به بازار است. به دلیل ارتباط آن با فناوری، پیشنهادات نوآوری رادیکال معمولاً محصولات یا خدمات جدید مبتنی بر فناوری هستند. 

مدل‌های کسب‌وکار نوآوری رادیکال، علی‌رغم پیچیده‌تر به نظر رسیدن به‌دلیل ارتباط آن با توسعه فناوری، ثابت می‌مانند، یا مانند مدل‌های نوآوری مخرب، دستخوش تغییرات بزرگی نمی‌شوند. سرمایه‌گذاری رادیکال عمدتاً بر تحقیق و توسعه متمرکز است تا فناوری‌هایی را پیاده‌سازی کند که موقعیت کسب‌وکار را از طریق مزیت رقابتی تغییر دهد.

هواوی کاربردهای کاملاً جدیدی را برای فناوری تلفن همراه ارائه کرد

هواوی یک شرکت پیشگام در فضای 5G است. پس از شناسایی راه‌های مختلف برای نفوذ به بازار فناوری، آنها انقلاب جهانی 5G را در صنایع مختلف از رسانه‌ها و سرگرمی‌ها و حتی مراقبت‌های بهداشتی به راه انداختند . بله، بهداشت و  درمان

هوآوی با ارائه فناوری متحول کننده بازار در سطح بین المللی، استانداردهای صنعت مخابرات را فراتر از تلفن های همراه بازتعریف کرد. آنها راه‌حل‌های 5G و AI را در سیستم‌های مراقبت بهداشتی پیاده‌سازی کردند – بیمارستان‌های هوشمند را به واقعیت تبدیل کردند و آینده خدمات عمومی را تغییر دادند.

نوآوری رادیکال از طریق فناوری به بیش از یک فضای واحد گسترش یافت و با ارائه قابلیت‌های فنی جدید، ایجاد تأثیر فوری و تغییر انتظارات جهان در بلندمدت انجام شد. 

راهنمای برهم زدن بازار

اما از کجا باید شروع به ایجاد نوآوری در حال تغییر در بازار کرد؟ در اینجا سه ​​نکته برای شروع شما وجود دارد:

1. ترسیم استراتژی های واضح

شکست در برنامه ریزی، برنامه ای برای شکست است. برای موفقیت در اجرای هر نوع نوآوری مخل بازار، کسب و کارها در هر مقیاسی نیاز به یک استراتژی روشن برای پیشروی دارند – راهنمایی که به شما کمک می کند موفقیت خود را در هر مرحله از راه اندازه گیری کنید. 

اگر مطمئن نیستید که چگونه استراتژی خود را ترسیم کنید، می‌توانید ابزار ماتریس نوآوری ما را دانلود کنید تا طرحی طراحی کنید که به شما کمک می‌کند تا آنچه را که در سفر نوآوری‌تان پیش می‌آید اولویت‌بندی کنید و ایده‌هایتان را به مراحل عملی تبدیل کنید. 

2. شناسایی بازارها و کاربران بدون خدمات

بخشی از یک استراتژی قوی، هدف قرار دادن نیازهای مصرف‌کننده است، و زمانی که می‌خواهید ایده‌هایی ایجاد کنید که بازار را دوباره تعریف کنند، نقطه شروع خوبی است. برای توسعه مفاهیمی که یک صنعت را متزلزل می کند، ابتدا باید بدانید که آن صنعت به چه چیزی نیاز دارد: نیازها و خواسته های مخاطبان هدف.

3. ریسک زدایی و مفروضات اعتباربخشی

علیرغم اعتقاد رایج شرکت‌هایی که برای دستیابی به اختلال، شرط‌بندی‌های کور بزرگ و جهش‌های ایمانی انجام می‌دهند، این یک استراتژی پایدار در بلندمدت نیست و تکیه بر احساسات درونی عاقلانه‌ترین رویکرد نیست. 

شما می توانید با ایده یک استراتژی مخرب به بازار بروید و به بهترین ها امیدوار باشید … یا می توانید آن را با حداقل خطرات انجام دهید. نتایج – افزایش شانس موفقیت. بهترین راه برای به حداقل رساندن مخاطره‌آمیزترین ایده‌هایتان، آزمایش مستقیم با مصرف‌کنندگان هدفتان است، نتایج، مفروضات اولیه شما را معتبر یا بی‌اعتبار می‌کند . 

اگر آماده شروع اعتبارسنجی ایده‌ها هستید، می‌توانید ابزار رایگان ما را دانلود کنید – یک انتخابگر آزمایش که به شما اطلاع می‌دهد کدام نوع آزمایش برای آزمایش ایده‌های شما مناسب است.

آسیا حرف های زیادی برای گفتن دارد

چشمان خود را باز نگه دارید و خواهید دید که صنایع آسیایی مدت ها قبل از 5G و سیستم های سرمایه گذاری هوشمند تغییرات اساسی ایجاد کرده اند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *