نوآوری در حفاظت از گونه های در معرض خطر


نوآوری و حفاظت

وقتی به آمار گونه های در معرض انقراض نگاه می کنید، دست کم ناامید خواهید شد. تخمین زده می شود که روزانه بین 200 تا 2000 گونه منقرض می شوند. با این حال، کسانی از ما هستند که امید خود را از دست نداده‌اند و در حال کار بر روی راه‌حل‌های نوآورانه برای کمک به تغییر روند هستند. روش‌های زیادی برای حمایت از حافظان محیط زیست وجود دارد، و ما به یکی از جالب‌ترین روش‌های انتخابی خود نگاه خواهیم کرد.

گول زدن شکارچیان غیرقانونی با فناوری نوآورانه

داستان غم انگیز کرگدن های سفید شمالی با تعیین قیمت بالای شاخ هایشان آغاز شد و در نهایت به وضعیتی رسید که امروزه تنها دو کرگدن ماده وجود دارد که هر دو قادر به تولید مثل طبیعی نیستند. این منجر به افزایش همکاری‌ها شد که فن‌آوران و حافظان محیط زیست را گرد هم آورد تا برای نجات تنوع زیستی از انقراض مبارزه کنند. تیمی از جانورشناسان و دامپزشکان در حال استفاده از فناوری های پیشرفته برای ایجاد جنین کرگدن به امید کاشت آنها در گونه های مرتبط هستند.

در همین حال، کنسرسیومی از کارشناسان فناوری در تلاش هستند تا از گسترش بیشتر این خشونت جلوگیری کنند. قرار است در آینده با استفاده از یک برنامه کاربردی هوش مصنوعی پیش بینی کننده که مقادیر زیادی از داده ها را قبل از استفاده از یادگیری ماشینی، تئوری بازی ها و شبیه سازی ریاضی تجزیه و تحلیل می کند، با شکارچیان غیرقانونی مبارزه شود. دستیار حفاظت برای امنیت حیات وحش (PAWS) سیستمی است که داده‌ها را برای ارزیابی مکان‌هایی که احتمال فعالیت شکارچیان غیرقانونی بیشتر است و همچنین بهترین مسیرها را برای پارکبان‌ها تجزیه و تحلیل می‌کند. بر اساس یافته‌های تجربی، استفاده از این فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی منجر به کشف تله‌های شکار غیرقانونی پنج برابر بیشتر شد.

بازی موبایل Wildchain

Wildchain با این ایده که شما باید «نقش خود را ایفا کنید» که شعار آنها نیز هست، یک سازمان غیرانتفاعی راه‌اندازی کرده است تا افراد و همچنین سازمان‌ها را تشویق به حفاظت از محیط زیست کنند. آنها یک بازی تلفن هوشمند با چند ویژگی اصلی ایجاد کرده اند که آن را به یک تلاش خلاقانه واقعی برای حفظ تنوع زیستی تبدیل کرده است. با پذیرش یک حیوان دیجیتال، می توانید به صورت مجازی یک حیوان خانگی وحشی را پرورش دهید و از آن مراقبت کنید. همه چیز در مورد شبیه سازی بین دنیای دیجیتال و واقعی است. هر حیوان دیجیتالی معادل خود را در دنیای فیزیکی دارد، به این معنی که اگر شما به خوبی از حیوان دیجیتال خود مراقبت کنید ، با همتای واقعی آن نیز به همین صورت رفتار می شود.

بازی چگونه کار می کند؟

بازی با یک تخم جادویی شروع می شود که یک حیوان دیجیتالی را جوجه می آورد. هر حیوان دارای گواهی هویت دیجیتال است که توسط یک توکن مبتنی بر زنجیره بلوک فعال می شود و کمبود ارز مجازی را تضمین می کند. طبق فهرست قرمز IUCN از گونه های در معرض خطر ، 35500 گونه در حال انقراض در سراسر جهان وجود دارد. هر حیوانی در آن لیست یک دوقلو دیجیتال دارد که قرار است فقط با انجام بازی از او مراقبت کنید. به عنوان مثال، اگر تنها 40 آنتلوپ سفید در جهان باقی مانده باشد، 40 آنتلوپ سفید دیجیتالی در بازی برای پذیرش وجود خواهد داشت.

اگر درختی را در یک بازی پرورش دهید، Wildchain درختی را در زندگی واقعی می کارد و ردپای کربن شما را نیز کاهش می دهد. شرکای درختکاری آنها کشاورزان محلی را به کار می گیرند تا درختانی را بکارند که برای آنها امرار معاش ثابتی برای تأمین زندگی خانواده هایشان فراهم می کند. جای تعجب نیست که چرا بسیاری از این ابتکار حفاظت از حیات وحش استقبال کرده اند، زیرا این یک نوآوری واقعاً با طراوت و نجیب است.

کل این پروژه از طریق UpLink ، پلت فرم Crowdsourcing WEF برای مبتکران مستقل که راه حل های زیست محیطی را به کارشناسان تنوع زیستی معرفی می کنند، جمع آوری شد. نقطه عطف بعدی جمع آوری بودجه کافی برای اجرای ایده Wildchain بود – آنها به Kickstarter رفتند و نشان دادند که ایده آنها ارزشمند است زمانی که این پیشنهاد در 30 ساعت 100٪ بودجه دریافت کرد.

علاوه بر پیشرفت های فناوری، شبکه های جمع سپاری تأثیر زیادی بر توسعه نوآوری دارند. این بدان معناست که واقعاً نابغه های بالقوه ای در بین ما وجود دارند و تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به آنها فرصتی بدهیم تا توانایی های خود را نشان دهند. با استفاده از افزونه Innovation Cloud Crowdsourcing کشف کنید که جمعیت نوآوری شما چقدر انرژی خلاقانه دارد و این کار را برای یک هدف خوب انجام دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *